Turban se nezdá

Kdo žil a žije posledních zhruba sedmdesát let v Evropě může mluvit opravdu o štěstí. Svět je jinak v neustálém vývojovém kvasu. Tato zmíněná množina let je v historicko-společenském vývoji pouze příslovečnou vteřinou klidu.

Člověk, jako živočišný druh, který stojí za valnou většinou tohoto kvasu, ale přesvědčivě cinká klíči od tohoto světa navíc ujišťuje garancí světového míru. Ten prezentuje ústy představitelů různých organizací. Vstupem do atlantických struktur NATO a později EU jsme si oddechli s pocitem konečně vyřešené otázky míru. Stín pochybností mohla u někoho vyvolat možná svého času módní vlna východní filosofie, bojových sportů ap. doprovázená i zvýšenou aktivitou přistěhovalců z dálného východu. Dnes je příliv reálií dálného Východu to poslední, z čeho bych měl obavy.

Úder přišel náhle, zcela nečekaně a úplně odjinud. Protivník se představil útokem na město, jež považoval za pro nás nejdůležitější. Žádný troškař. Říkejme mu dále podle jeho tradiční pokrývky hlavy - Turban.

Age of Aquarius. ,,Věk Vodnáře." Vstup do tohoto období se nejdřív hlásil velkým humbukem kolem různých ,,konců světa" a podobně. Nakonec jsme do něj vklouzli zcela nepozorovaně. Vodnáři vládne pragmatický Saturn, patron času a řádu, ale daleko víc nevyzpytatelný Uran, patron radikálních řešení a zvratů, nestandartních technologií, také spolků, klubů, přátel, moderních dopravních prostředků, komunikace a cestování.

 Nechci zde nijak popularizovat astrologii, tento příměr používám dejme tomu proto, že to jinak neumím.

Do věku Vodnáře, potažmo Urana vstupujeme náležitě vybavení informačními technologiemi, cestujeme ,,v cuku-letu", místo standartních dvou až pěti kamarádů máme stovky, tisíce virtuálních.

Též dvojka na začátku letopočtu symbolizuje na rozdíl od pyšné, sobecké jedničky více společenské cítění. Tedy zjednodušeně řečeno, příklon od ,,já" k ,,my."

A co na to Turban? Ten našimi vymoženostmi pohrdá, přitom se nijak nebrání jich kdykoli využít při řízení svých bojových akcí - radikálních a nečekaných. My si zatím po internetu posíláme pokrytecky ,,peněžní anděly." Paříž, Istambul, Jakarta, Oagadougou....dává Turban ostentativně najevo svůj celosvětový akční rádius. To vše díky našim vymoženostem. Proč?

Turban nás drží v šachu strategickou surovinou, kterou neumí zpracovávat. Uran souvisí též s barvami - černou a bílou. To jsou nejen barvy šachovnice, ale i jeho vlajky.

Jak vidno, věk Vodnáře může klidně signalizovat i Turbana.

Turban má vizi a ideu svým učením ovládnout celý svět. To je pro mnohé dostatečně silná motivace. V tomto ohledu má proti nám největší výhodu.

Naší ideou jsou pouze peníze, byť tvrdíme, že ty slouží jen k dosažení našich ideí a vizí. Toť ale záležitost pouze jednotlivců. Jako celek jsme slabí. Pro vítězství nad Turbanem máme ale všechny trumfy v ruce. Materielně a technicky je proti nám pouhým mravencem.

Své trumfy však v duchu peněz rozhazujeme kolem sebe jak Večernícek, se závanem pýchy, která je zafukuje Turbanovi přímo pod nohy.

Pro vítězství nad Turbanem máme jasné předpoklady. Z našeho materialistického pohledu na to stačí pouze ,,maličkost" - zněnit myšlení!

 

P.S. Co když nám byl právě Turban podbídnut nějakou ,,vyšší mocí", abychom ho konečně změnili?

 

Autor: Roman Enders | čtvrtek 21.1.2016 16:04 | karma článku: 12,36 | přečteno: 567x
  • Další články autora

Roman Enders

Pat a Mat v reálu.

17.2.2024 v 14:58 | Karma: 23,29

Roman Enders

Highway to Hell

20.1.2024 v 13:09 | Karma: 9,98

Roman Enders

Veřejně stravovací dobrodružství

29.12.2023 v 11:46 | Karma: 18,97

Roman Enders

Pojedou další vlaky...

23.12.2023 v 12:04 | Karma: 19,65