Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nerudová versus Pavel

Tak jsem si včera poslechla prezidentskou předvolební debatu na TV Prima a mám jasno koho strčím v pátek do urny.

Na začátku jsem nepochopila vyjádření paní Nerudové, že flanel kouše. Prý ho nosila v osmdesátých letech a kousal ji.  ???   Neplete si to paní s dederonem? Z jedné strany počesaný materiál je čistě bavlněný a pro svou měkkost se z něho teď místo košil častěji šije povlečení. Koneckonců i image seriálové hlavní hrdinky seriálu „Slunečná“ byla založeno na outfitu s flanelovými košilemi. A byl to seriál z dnešní doby.

S paní profesorkou musím bohužel souhlasit, že ženy jsou mnohdy v zaměstnání posuzovány předsudky, nikoli objektivně, a z toho vychází i jisté ponižování. Pracuji v oboru pro ženu po sametové revoluci v naší zemi nestandardním a setkala jsem se s tolika hnusnými věcmi, že bych se měla odhodlat a napsat o tom samostatný článek. Bylo by dobré, kdyby jednou i naše republika měla ženu prezidentku, ale myslím si, že paní Nerudová druhou Čaputovou nebude.

U paní Nerudové hlavně nechápu tu kampaň založenou na pomáhání lidem s nízkými příjmy, seniorům a samoživitelkám. Neřekla, jak chce pomáhat. Chce jenom jezdit po republice, vyslechnout si lidi, odkývat to, politovat je? Nebo si snad myslí, že hned po nástupu do funkce začne řídit premiéra Fialu s celou vládou? Bohužel prezident naší republiky má díky naší ústavě jen omezené možnosti.

Paní profesorka nechce nijak omezovat svobodu slova, máme přeci demokracii. Takže předsudky ji vadí, ale záměrné dezinformace ne? A co třeba sekty? Naproti tomu generál Pavel chápe dezinformace jako zbraně současnosti proti demokracii.

Pak mě přišlo docela úsměvné, jak paní Nerudová tvrdila, že se nám daří nad covidem vyhrávat. Asi nesleduje zprávy z Číny. Podle ní jsme covid už překonali, normálně fungujeme a není třeba žádné očkování. Naproti tomu pan Pavel není tak optimistický, ten asi zprávy z Číny sleduje a připouští možnost očkování při další vlně nakažlivější a smrtelnější varianty. Já sama jsem covid prodělala před rokem, nic pěkného to nebylo. Nechala jsem se na začátku podzimu naočkovat, hned jak se začala dovážet nová vakcína s účinností proti omikronu. Teď, co se od před vánoc mluví o epidemii chřipky, kdo ví, co je opravdu chřipka, když se už povinně netestuje.

Zatímco se Petr Pavel zamýšlí nad současnou funkcí aliance V4, Danuše Nerudová by jela škemrat k Orbánovi, aby změnil svoji politiku vůči Rusku.

Na otázku jakou pozici by oba kandidáti zaujali v tuto chvíli ve vztahu k Rusku, má pan generál jednoznačný názor, zatímco paní profesorka by počkala až co EU a USA. Já chápu roli prezidenta, jako důstojného reprezentanta naší země. Nechci prezidentku, která počká s názorem, až co Evropská unie a Spojené státy. Nechci zažít například novodobou Mnichovskou dohodu. Chci prezidenta, který Česko nebude reprezentovat jen mladým pohledným vzhledem, ale hlavně jasným názorem na danou věc.

Původně se mi u pana Pavla nelíbila ta komunistická minulost. V debatě říkal, že do Komunistické strany vstoupil, když mu bylo 21 let. Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem byla v posledním ročníku střední školy. Jednou přišli do hodiny nějací muži, vyžádali si jednu spolužačku. Když se pak po několika hodinách vrátila, říkala, že vstupuje do KSČ. Až po čase jsem se dověděla, že ona musela, jinak by její otec s nějakým vyšším pracovním postavením, přišel o svůj post. Myslím, že generál Petr Pavel svoji komunistickou minulost plně vyvážil svou prací po revoluci.

Autor: Pavla Drahoňovská | čtvrtek 12.1.2023 7:54 | karma článku: 26,36 | přečteno: 1054x
  • Další články autora

Pavla Drahoňovská

Shazování hnízd jiřiček

Loňský rok provedl správce objektu, ve kterém jsou kanceláře, shození všech hnízd jiřiček těsně po jejich dokončení. Ptala jsem se nyní čtyř institucí, jak tomu jde zabránit, aby letos neprovedl to samé. Zde jsou jejich odpovědi.

13.5.2024 v 22:20 | Karma: 18,36 | Přečteno: 512x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Norování

Do mé emailové schránky mi přišla žádost od organizace „Svoboda zvířat“ o kontaktování ministra zemědělství, aby se zasadil o ukončení norování.

29.2.2024 v 10:16 | Karma: 11,99 | Přečteno: 252x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Sardinie - 8. závěrečná část

Tento díl je především o nádherné procházce Florencií za svítání, kterou jsme nemohli opomenout při zpáteční cestě ze Sardinie. Také představím co jsem si autentického přivezla z ostrova domů.

26.2.2024 v 2:27 | Karma: 9,86 | Přečteno: 162x | Diskuse| Cestování

Pavla Drahoňovská

Sedlák, sedlák, sedlák, je velkej pán...

...von jede na pole má hodinky dvoje, koukej koukej koukej, jak je je hloupej. – Na slova lidové písničky jsem si vzpomněla v souvislosti s vyhlášenou stávkou takzvaných zemědělců.

16.2.2024 v 22:15 | Karma: 17,86 | Přečteno: 476x | Diskuse| Společnost

Pavla Drahoňovská

Sardinie - 7. díl

Tento díl jsem věnovala cestě trajektem ze Sardinie z města Olbia do města Livorno v Itálii, která nebyla moc příjemná a pohodová.

4.2.2024 v 20:43 | Karma: 11,56 | Přečteno: 226x | Diskuse| Cestování
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 13,40
  • Průměrná čtenost 799x
Mám ráda přírodu, zvířata a cestování - to vše se snažím zachytit na svých fotografiích, které si můžete prohlédnout na mé stránce www.alvapa.cz.

O různých šperkových minerálech si můžete přečíst v mých článcích zde:  http://www.aklapava.cz/blog/

"Krása je všude kolem nás, stačí se umět dívat."