Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro farmakoncerny jsme lukrativnější jako pacienti, a ještě lépe s trvalými následky.

To řekl epidemiolog MUDr.  Rastislav Maďar ve Všechnopárty před pár týdny na otázku, proč očkování ano. Zkrátka na očkování farmakologické firmy nevydělávají zdaleka tolik jako na pacientech, ideálně s trvalými následky.

„..Poměrně velká část populace vnímá, že to je nějaký business pro někoho. Ale když si vezmete data Světové zdravotnické organizace, tak příjem farmaceutického průmyslu z vakcín je jenom 2%. Pro ně jste daleko lukrativnější jako pacient, když onemocníte, máte trvalé následky a musíte brát celoživotně léky. Ne, když si dáte jednu vakcínu, neonemocníte. To potom není pro ně výnosné. Prevence je a vždycky byla nejjednodušší, nejlevnější a nejlepší..."

Musím říci, že mě už dlouho na mne nikdo tak moc nezapůsobil. Člověk, který je nejen fešák a vzdělaný k tomu, ale vládne úžasným rozhledem a nadhledem a působivým smyslem pro humor. („Já jsem Maďar příjmením, ale maďarsky neumím, narodil jsem se na Slovensku a bydlím v Česku v místě, které se jmenuje Slezská Ostrava, dříve Polská Ostrava, takže když se to vezme kolem a kolem, já sám jsem Visegradská čtyřka“.   

Krom toho, že s ním rezonuji v jeho názorech, on je prostě dokáže zargumentovat. A navíc při svých misích do rozvojových zemí vidí, jak to vypadá, když se neočkuje.

Co myslíte, že by odpověděli ti, jimž tam umírají děti a příbuzní na nemoci, které mnohý praktik u nás už ani nepozná (prostě protože u nás byly po mnoha let očkování již téměř vymýceny), na otázku, zda chtějí takto získávat celoživotní imunitu?

Vážně je chceme následovat?

 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10090925908-vsechnoparty/219544161600010/obsah/683373-rastislav-madar

https://www.lekari-bez-hranic.cz/spalnicky

https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/jak-to-vypada-kdyz-prijde-epidemie-spalnicek-i-odmitaci-bezi-pro-vakcinu

https://lf.osu.cz/khe/rastislav-madar/20047/

Autor: Dáša Stárková | středa 3.4.2019 12:33 | karma článku: 25,76 | přečteno: 1053x

Další články autora

Dáša Stárková

Ťufíkova dobrodružství

Divísek nám povyrostl, ale i tak se stále má čemu divit a co poznávat. Naše zahrada je pro něj jedna velká učebnice. Učí se na ní přírodní zákonitosti, pokouší se budovat biotopy a lovit beze zbraní . A jednou našel Ťufíka.

30.9.2024 v 17:25 | Karma: 11,96 | Přečteno: 259x | Diskuse | Ostatní

Dáša Stárková

Ne, maminko, tyhle boty mi nekupuj

slyším přes regál prodejny s obuví. A nechtěně slyším i přemlouvání maminky. Argumenty jako kvalitní podrážka, nepromokavé, užiješ je. A současně i téměř plačtivé odmlouvání čerstvě vyčáplého náctiletého syna. A zažívám deja vu

16.4.2023 v 12:45 | Karma: 29,81 | Přečteno: 1013x | Diskuse | Ostatní

Dáša Stárková

Vnesme advent i do výběru prezidenta

Ve svém předchozím blogu jsem vyjádřila zklamání nad DN, ale současně opakuji, že ji zvolím, bude-li ve druhém kole místo mého favorita. Nyní prosím. Pojďme nehanit protikandidáty a namísto toho chvalme svého favorita, vysvětlujme

7.12.2022 v 15:02 | Karma: 15,06 | Přečteno: 356x | Diskuse | Ostatní

Dáša Stárková

Proč v mých očích jediná skutečná kandidátka na prezidenta klesla

Aby bylo jasno, píši o paní Nerudové. Přiznávám, v době, kdy kandidaturu zvažovala, podporovala jsem ji. Imponovala mi představa, že bychom měli prezidentku, jako na Slovensku, dámu, která by důstojně reprezentovala naši zemi.

3.12.2022 v 23:11 | Karma: 40,20 | Přečteno: 4764x | Diskuse | Ostatní

Dáša Stárková

Kam se poděla ohleduplnost aneb v roušce exotem

Kovidová epidemie zaplať Bůh zažehnána, restrikce pominuly, život se navrací do starých kolejí. Bohužel do těch starých. Tatam se poděla ohleduplnost, na to, co životy chránilo, je považováno za omezení, jejich nositelé za exoty.

2.12.2022 v 21:41 | Karma: 26,31 | Přečteno: 1264x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky

Albín je zpět ve vodě, kam patří.
11. července 2026  5:01

O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...

Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo

Autobusové nádraží Pankrác ve filmu Pan Tau na horách z roku 1970
14. července 2026  14:14

Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...

Policie pátrá po vězni, který odjel z nestřeženého pracoviště na Rakovnicku

ilustrační snímek
18. července 2026  20:17,  aktualizováno  20:17

Policisté pátrají po vězni, který dnes odjel na kole z nestřežené pracoviště v Oráčově na...

Kvůli nehodě kamionu byla neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku do Strážného

ilustrační snímek
18. července 2026  19:39,  aktualizováno  19:39

Kvůli nehodě kamionu byla dnes odpoledne více než čtyři hodiny neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku...

Centrální park Praha 13

Centrální park Praha 13
vydáno 18. července 2026  20:01

"Tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za sluncem, tak já stále hlavu svou obracím jen za...

Galerie Klatovy/Klenová připravila na Klenové kolektivní výstavu Zvířata

ilustrační snímek
18. července 2026  18:19,  aktualizováno  18:19

Kolektivní výstavu sedmi autorů nazvanou Zvířata/Transformace vnímání připravila na letní sezonu...

Porodnice roku 2026: Přidejte recenzi a hrajte o tisícové ceny. Hlasovat můžete až do listopadu
Porodnice roku 2026: Přidejte recenzi a hrajte o tisícové ceny. Hlasovat můžete až do listopadu

Chystáte se v příštích týdnech či měsících rodit, nebo už máte zkušenost z posledních let? Zapojte se do dalšího ročníku oblíbené Porodnice roku a...

  • Počet článků 335
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1771x
Jsem máma 3 dětí dvou generací. Chci psát o všem, co mne přiměje k zamyšlení, nadchne či rozhořčí. Jsem učitelka i věčný student. Miluji svou rodinu.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.