Kam až povede fanatické rouškování?
Článek, který o tom informuje je zde.
O tom, že roušky nebo respirátory venku, na čerstvém vzduchu nejenže nemají smysl, ale naopak nositelům škodí a snižují jim imunitu asi dnes pochybuje málokdo. Smysl tam mají ve chvíli, kdy je člověk v nějakém jednolitém davu anebo se s někým cizím zakecá. Na poloprázdné ulici, kde není problém se ostatním vyhnout, opravdu žádný smysl nemají a jsou pouze viditelným symbolem slepé poslušnosti a jak je vidět, tak pro někoho asi i modlou.
To už můžeme rovnou nosit psí náhubky. Také by to byl viditelný symbol a alespoň se v tom dá dýchat.
Já samozřejmě nikomu nebráním v tom, ať si nosí co chce, třeba i kýbl s dehtem na hlavě, když z toho bude mít dobrý pocit, ale ať do toho hlavně nenutí i mne a ostatní.
Ovšem mám naopak i čerstvý pozitivní zážitek. Dnes ráno jsem vyšel z krámu, strhnul jsem z huby s úlevou ten náhubek a přes ještě zamlžené brýle jsem málem vrazil do měšťáka. Kývli jsme na sebe a pokračovali každý po svém. Je vidět, že i u MP jsou rozumní lidé.
Ale ono to vlastně smysl dává. Když si přečtete to aktuálně platné nařízení, tak v něm píší, že je zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest. Ale nikde tam už není, že si tím ochranným prostředkem ty dýchací cesty musíte zakrývat, takže je důležité to mít u sebe v kapse, batohu a podobně.
Nemluvě o tom, že ve zdůvodnění pořád operují těmi dvěma metry, jak si ostatně ve výše zmíněném odkazu můžete sami přečíst.
Špatný je extrém z každé strany. Jak od těchto rouškových fanatiků, tak i od lidí, kteří jiné nutí, aby si tu roušku nebo respirátor naopak sundali. Je to každého věc a individuální zhodnocení případného rizika. Tolerujme se navzájem prosím!
Ivo Cilich
Kam spěješ ODS?

Myslel jsem si, že už mne nemůže nic překvapit, ovšem krutě jsem se mýlil. To, že Vláda není populistická, takže i relativně těsně před volbami dělá velice nepopulární kroky bych snad ještě i lidsky chápal. Takticky ovšem ne.
Ivo Cilich
Pořád to nešťastné zálohování PETek

Nijak se netajím tím, že jsem voličem SPOLU, jako řadový člen ODS ani jinak volit nechci. Ale pokud ODS ve sněmovně podpoří ten lidovecký tunel se zálohováním PET lahví, tak to pro mne bude už nejspíš poslední kapka.
Ivo Cilich
Zálohování PET lahví?

Plánovaný zákon o zálohování PET lahví vyvolává smíšené reakce. Zatímco někteří ho vnímají jako krok správným směrem k větší recyklaci a ochraně životního prostředí, jiní kritizují jeho potenciální negativní dopady.
Ivo Cilich
Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.
Ivo Cilich
Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové
Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...
Česko zažilo nejteplejší den roku. Na Litoměřicku naměřili 34,3 stupně
Tato neděle je zatím nejteplejším dnem letošního roku. V Čechách teploty na mnoha místech...
V Praze se srazila čtyři auta. Policie pátrá po uprchlém řidiči
V neděli podvečer se v pražské Plzeňské ulici stala dopravní nehodě, při které se srazila čtyři...
Po tropických teplotách dorazily bouřky. Ty nejsilnější ohrožují střední Čechy
Tropické teploty odpoledne a večer na některých místech vystřídaly bouřky, aktuálně nejsilnější...
Před bouřkou je třeba udělat několik věcí. Pojišťovny se na ně ptají
Na Česko se ženou silné bouřky a meteorologové sledují situaci z minuty na minutu. Co udělat, když...

Dětský opalovací krém v tyčince? Přírodní, šetrný a super praktický
Když se děti chystají na sluníčko, potřebují víc než jen kšiltovku a dostatek vody. Kvalitní opalovací krém je zkrátka základ. Hledali jsme takový,...
- Počet článků 198
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2213x
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.