Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jakpak se dnes u nás žije?

Češi žijí olympiádou. Máme první zlatou medaili. Sympatická živelná Samková s namalovaným knírkem se setkala se svým idolem Jágrem.  Na Moravě prý na potkání fackujeme toho, kdo je drzý. Tvrdí to snowbordistka Pančochová. Vyhrožuje fackami bulváru zastoupenému Novotným. Na zimních olympijských hrách je nezvyklé teplo. Teď tam prší. Z lyží padá voda. Na TV Nova sdělili pikantní informaci, že každý olympionik obdržel v průměru třicet pět kondomů. Netuším, jak s tou informací naložit.

Zato vím, co se zprávami o tom, že byli obviněni Rittig a Nečas. Dříve by se jedna babka radovala, že už je to tady. Dnes se neraduje. Ví, že jestliže se Rittig usmívá, nic se nezjistí a dotyčný ještě možná získá odškodnění. Jestliže Nečas kňourá, tuší ta babča, že takový člověk většinou nespadne do exkrementů, kam padají našinci, ale tu svou velkou hromádku zlaťáčků bude dále množit. Takže na nějaké skuhrání nějakého jako chudáka nic nedá. Taky ta babka tuší, že možná budou obviněni ti, co obvinili. Takže se pokouší takovéto zprávy buď nečíst, nebo aspoň je nevnímat jakkoliv emotivně.

Úroveň víceletých gymnázií prý klesá. Se školou dneška mám zkušenosti jen zprostředkovaně přes dcery a vnoučata. Ale důležitost učitelů ve výchově dětí si uvědomuji možná intenzivněji než u svých dětí. Vím, že je mezi nimi takový rozdíl, že solidní dvojkař u některého kantora náhle propadá, zatímco trojkař u toho, kdo dokáže motivovat, je najednou premiant. Možná by nadpis článku měl znít: „Úroveň profesorů klesá.“ Peruánci zahájili velkochov morčat. Jako delikatesu na stůl. Nejdříve jsem si řekla fuj, ale pak mi to zvířátko na ilustračním fotu připomnělo jiná zvířátka, která jsme jedli my. I já jsem podobné hlodavce strkala na pekáč, protože nám tvrdili, že maso nutrií je super zdravé. A taky bylo levné, a to se počítalo vždycky.  Dříve nebylo moc možností prohlédnout si aspoň obraz zvířátka, které se chystám sníst. O nějakém Googlu se mi ani nezdálo. A v krámě to vypadalo jako maso. Taky od té doby, co Zdeněk Pohlreich prohlásil, že nejdelikátnější a nejjemnější na kuřecím mase je krk, protože se to masíčko na tom krku pořád natahuje, kroutí, zároveň s tou slepičí zvědavou hlavou, nevidím už na pultech řeznictví svou oblíbenou lahůdku, ale jen a jen tu slepici, jak kroutí tou hlavou. Pes to netuší, ale konečně dostává své porce krků neohlodané.

Pocit neskutečného marasmu, který v tomto státě vládne. Okradení nejsou okradeni,  jako například Dopravní podnik Prahy, zatímco těch, co jsou dole a jsou okrádáni mnoho let, se nikdo na jejich pocity okrádaného neptá.  Pořád se ještě bojíme vrchnosti, a máme zakořeněnou úctu. Ano, i Bůh si přeje, aby to tak bylo. Někdo byl určen, zvolen, aby nám, kmánům, vládl. Ale dej Bože, ať už přijde někdo osvícený. Ať to není velký zloděj. Ať je třeba jenom zlodějíček. Co krade pera. Dej, Bože, ať už přijde ovečka.

 

Autor: Božena Mokrošová | úterý 18.2.2014 11:33 | karma článku: 14,70 | přečteno: 631x
  • Další články autora

Božena Mokrošová

Sedím v popelu jako Job

V životě jsem napsala tolik slov, že cítím nechuť přidávat k nim jakákoliv další. Trvá to už pár roků. Ale koneckonců, cítívám nechuť ke spoustě jiných věcí, které jsem dříve měla ráda.

25.9.2016 v 13:01 | Karma: 15,08 | Přečteno: 273x | Diskuse | Ostatní

Božena Mokrošová

Také taková je naše láska

Holčička měla svátek. Dostala ode mě pastelky a skicák. Celé dopoledne na té malebné zahradě u dřevěného stolu kreslila. Malovala princezny. A taky kočku. Kočka stála na zadních nohách, taková Felis catus erectus,,,

6.9.2016 v 9:07 | Karma: 15,31 | Přečteno: 488x | Diskuse | Osobní

Božena Mokrošová

Listy zadumané

Statek v té malebné vesničce uprostřed Čech pomalu osiřel. Zemřel ten, kdo tomu dával duši, utekla žena s dětmi, kočky se rozutekly, stará fenka umřela steskem. Truhlíky s afrikány vyschly. Houpačka zrezivěla. Nikdo neseká trávu na zahradě a na zborceném sušáku na prádlo visí zapomenutá ponožka. Propláchlá mnoha dešti.

22.11.2014 v 12:29 | Karma: 11,21 | Přečteno: 291x | Diskuse | Ostatní

Božena Mokrošová

Povídání o divnostech života

O jakém čase píšu? O tom čase, kdy zuří válka na Ukrajině. Kdy se dva světoví potentátí mlátí kyblíčkama na písek po hlavách. Kdy na sebe žalují a ukazují žalobným prstíčkem. To já ne, to on shodil to letadlo. To já ne, to on rozdává další kyblíčky na mlácení jiných hlav. To my ne, to oni mají víc tanků, víc vojáků, víc ropy. Píchají si do hrudi: "To my jsme morálnější. To my jsme mírotvorci." V lůně Afriky tiká časovaná bomba, ebola. Další věc, která hrozí lidem. Po světě běhají pedofilové a vraždí malé děti. A my si stále hrajeme své vážné a nevážné hry.

13.9.2014 v 1:50 | Karma: 12,87 | Přečteno: 260x | Diskuse | Ostatní

Božena Mokrošová

List z černého zápisníku

Jsou prázdniny a moje milovaná neteř je vážně nemocná. A lituje svou třináctiletou dcerku. Protože jí matčina nemoc zkazila prázdniny. Maminka se dcerce nemůže věnovat, jak je zvyklá. A já jsem si vzpomněla na naše prázdniny. Já si je užívala, a se mnou všechny děti z okolí. Rodiče v práci a děti s klíčem na krku. Neznám nic úžasnějšího. Sociálka buď neexistovala, nebo řešila něco jiného. Nějak se pořád hemžilo na dvorku plno dětí, bez dohledu..

31.7.2014 v 18:55 | Karma: 11,96 | Přečteno: 334x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Bidenův konec přinesl rekordní peníze. Demokratům se hlásí noví sponzoři

22. července 2024  6:26

Nejúspěšnější den v tomto volebním cyklu co se týká shánění peněz na prezidentskou kampaň....

Mallorca není na prodej! Proti turistům vyšly do ulic desítky tisíc lidí

22. července 2024  6:15

Desetitisíce obyvatel španělského ostrova Mallorca demonstrovaly v neděli večer proti masové...

Čekám do chvíle, až když je přímo nade mnou. Jsem trochu blázen, líčí lovec bouřek

22. července 2024  6:01

Fotograf Lukáš Gallo jezdí po jižních Čechách a loví se svým aparátem bouřky. Podařilo se mu...

Jih Brna mění tvář, dostane modernější střih. Starousedlíci ale vzdorují

22. července 2024  5:25

Investoři chystají na území Brna-jih velké projekty. Přinesou stovky bytů a ještě vyšší počty...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 30
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 523x
Blog je sebeobnažování. Bojím se toho.

Seznam rubrik