Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Olomoucký kmotr vs Pecina

Na sobotním sjezdu v Praze Langrovi vzklíčil Komunistický svaz mládeže,  Tomáš Vandas povede po 20. únoru Dělnickou stranu sociální spravedlnosti do voleb a italská Camorra plyně přešla za vlády kmotra a prince od oděvního průmyslu k „bílému zlatu“, když otevřeli Secondigliánci v Praze a v Brně své obchody.

Mám rád spinning. Nikdo mne nenutí, hraje muzika a cvičenci se zpravidla věnují každý svému výkonu. Ono to platí obecně ve sportu. Když chceš podat výkon, musíš se soustředit na sebe. Nestihl jsem ale duel prince Langra s telefonistou Pecinou. Nevadí, podívám se na internet.

Jaké bylo ale mé zklamání. V diskusi pod článkem pouze poznámky, že příspěvek je nevhodný.... Bože, co se v pořadu lidé dozvěděli, když reagovali tak nevhodně. Kdo se jich dotknul víc? Pecina, Langr nebo moderátor? Ne,ne,ne. Musím najít nějaké informace.

Jelikož jsem zastáncem myšlenky, že demokracie se musí bránit proti nenasytnosti a sebestřednosti vyčůránků a tedy policii potřebujeme, vyhledávám témata, kde mocní hrdinové modelují  tyto nástroje. Totiž, nelze se nyní zabývat otázkou; je svoboda, jaká  ekonomika, jaké vztahy. Proti tomu stojí možná daleko citlivější témata dneška; represe, vynutitelnost práva, státem kladená břemena na daňové poplatníky a jejich (i moje) omezování. Díky za demokracii.

Takže souboj stávajícího a minulého se asi rozhořel naplno. Langr, kterému se podle slov jednoho jeho bývalého podřízeného; „ povedlo rozložit policii“ , školil stávajícího. Tomu se povedlo zrušit DS. Krom toho, že se přetřásali politické ambice stávajícího telefonisty (doufám, že nebude volat z kanceláře za policejní peníze) je minulý tak drzý, že nevnímaje politickou setrvačnost ohlupuje v televizi národ dál.  

Říká se: „jednooký mezi slepými králem“. Takže , Pecina dává jakýsi řád PČR a výsledek se dozvíme za čas. Olomoucký kmotr a korunní princ (už sklidil) bude mít moc tak dlouho a takového rozsahu, dokud nepříjde jiný a lepší kmotr a princ. Nebo pokud se nepovede národ rozhněvat do té míry, že zrudne případně zhnědne. Zatím jste na dobré cestě. Představy, že colorizaci národa někdo zastaví zrušením stran a hnutí je ale také naivní.

Jen tak dál panové . Jenom nevím, zda toto bylo cílem a smyslem shromáždění rozhněvaného davu studentů na Václavském náměstí. Kdysy řekl pan Zdeněk Mahler, že demokracie a nápravy dosáhne naše zem za tři generace jako v USA. Nyní se nacházíme v jejich třicátých letech minulého století. Děti naše, máte se na co těšit a nešetřete nikoho. Minulé ani současné – jsou totiž navlas stejní, z jednoho vrhu.

Autor: Miroslav G. Borůvka | neděle 14.3.2010 16:03 | karma článku: 17,00 | přečteno: 1165x
  • Další články autora

Miroslav G. Borůvka

Snowboarding lepší než škola.

Včera vyšla studie o záškoláctví a vyjádření jednoho reprezentanta této aktivity. Říkal, že ho zmáhá sjíždění svahů a snowboarding a proto nemá na školní docházku čas. Mnoho podobných školu nedokončí. 08.02.2013 byla nezaměstnanost ČR v lednu na 8,7%, bez práce je 585 809 lidí. Pracujících v ČR je pouhých 48,6% (5.109 419) z celkového počtu obyvatel. Ti živí 51,4% obyvatel + 8,7% nezaměstnaných (cca 6 413 056).

13.2.2013 v 10:29 | Karma: 12,57 | Přečteno: 340x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Miluji Kmotra od Maria Puza

Před nedávnem jsem v Britských listech zaznamenal krátkou informaci o tom, že Anglie řeší „Černou listinu“ dělníků, kteří si stěžovali na porušování bezpečnosti práce ve stavebnictví. Bylo jich cca 4000 a zhruba 12 roků nemohli sehnat práci. V našem zpravodajství jsem zaznamenal výrok pana Jakla, prezidentova muže, k požadavku pana Zaorálka o objasnění amnestie prezidenta: „.. že se budeme divit, až se dotyčný objeví na místě pana Rátha...“.

11.2.2013 v 13:49 | Karma: 12,74 | Přečteno: 415x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Bodáky vztyč

Bodáky vztyč a k útoku vpřed. Vše živé znič a vyřízni vřed. Ač salvy neduní a armády stojí, Bitvy se konají v života stroj. Šakali hladoví, co hltají kosti, ze zadu útočí, jsou morálky prosti. Ne, nejsem vždy připraven čelit té síle, písní jsem uchvácen, co píšu své milé. Láska prý zvítězí a nenávist zkape. Říkal nám dramatik, tak odvahu chlape. Hořké jsou polibky od našich vzorů, k nebi se dívají, když hodují spolu. Bitvu lze prohrát a o údy přijít, Však čest svou neztratit a přátelům věřit. Bodáky vztyč a k útoku vpřed! Za lásku, přátelství, za slušnost,... Já vrátím se zpět.

10.2.2013 v 14:15 | Karma: 4,60 | Přečteno: 491x | Poezie a próza

Miroslav G. Borůvka

Historie se s budoucností snoubí....

Jak často slýcháme povzdechnutí, že národ, který nezná svoji historii ji musí opakovat. Jak často se přesvědčujeme o tom, že podléháme klamavým studiím a jak často jsme sami příčinou nezasvěcených soudů. Kdysi platilo přísloví : „ Byl jsi v Rusku, nebyl. Je ti šedesát, není. Tak neraď!“. Jenomže pro samé cestování po zemských rájích nic nevidíme a důchodci nám smrdí starobou.

9.2.2013 v 22:20 | Karma: 15,02 | Přečteno: 337x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Jakou získat kvalifikaci pro život…

Začínám se špatně orientovat. To se nám to „žilo“, když se státní administrativa zajímala o to co každý občan koná, jak koná a kdy dokoná. Jenomže to jsem byl mladý a měl jsem sílu se bránit. Teď se mi situace obrátila dokonale vzhůru nohama. Ať konám jak konám, jsem v tom sám. Učím se právo, ekonomiku, chemii, rétoriku, elektrotechniku, potravinářství, předvídám počasí. No, je to dřina.

8.2.2013 v 9:28 | Karma: 16,66 | Přečteno: 320x | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 638x
Jsem občan, kterému není jedno jak se nakládá s jeho zemí, hmotnými a kulturními statky.