Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kde se stala chyba?

Tak to odnesou policajti. Dobře jim tak. „Mají pomáhat a chránit a kašlou na to“, říká inspekce. Zavraždit známou osobnost, která nezvládla vychovat syna. Vždyť jsou zkorumpovaní. To je síla. Rychle někoho oflastrovat a pak se věnovat Bohulibější činnosti. Třeba jít na golf nebo na párty.

Byla jedna rodina. Měla stejné podmínky jako ostatní rodiny v pohádce, ale k roli rodičů a výchově přistoupila v souladu s moderními pravidly. O děti se starala sporadicky, jejich výchovu přenechala jiným a také státu a protože se měnila politická situace rychleji než jsme čekali, všechno se zvrtlo. Takových případů po dvacetiletém pokusu nastolit demokracii dneska je habaděj.

Nikdy bych si nedovolil zlehčovat vraždu, nikdy bych si nedovolil zlehčovat smrt. Nemám ale rád „hony na čarodějnice“. Proto mi vadí, jak rychle dokáží najít viníka vzdělaní a moudří  inspektoři. Jak se dokáží rychle orientovat v problému, který se řeší v běhu každodenního života. Takže viník je policie !

Nu dobrá. Když se narodí dítě je zpravidla chtěné, opečovávané láskou a rodina se stará o jeho obživu, ošacení, vzdělání a sociální cítění. V určitém okamžiku se do formování jedince zapojuje stát se svým školstvím, se svými příklady, společenskými  strukturami a vazbami atd. Rodina je ale pořád odpovědná za dohled nad dozrávajícím jedincem.

Když se vyskytne problém, pak se řeší nejprve v rodině, poté v místních institucích a nakonec ve státních zařízeních. Ve fungující společnosti  jsou vytvořeny dostatečné mechanismy, které zachytí a vyřeší onen problém.  Pak jsme všichni spokojeni a všichni pracují a žijí podle svých představ až do doby, kdy dojde k selhání systému a celým tím sítem propadne deviant, vrah, a co já vím kdo ještě.

Takže po změně režimu se u nás stalo to, že přestali fungovat veškeré mechanismy. Do popředí se dostali zloději, násilníci a vrazi. Tu a tam dojde k násilí páchaném na známé osobnosti a všichni se zjevíme; "co se to děje, jsme ohroženi".  Dokázali jsme rozbít princip rodiny, nenastolili jsme alespoň minimální pravidla sociálních vazeb a morálky, školství jsme tak otevřeli, že se učitelé za chvíli začnou bát přednášet, fenomén mladých pracovních kolektivů převálcoval obezřetnost a rozvahu.

Takže se podívejme v této pohádce  na strátní aparát a potažmo na represivní složky. Normotvůrci  jsou bez morálky, justice je i podle ní samotné zkorumpovaná a policie po exhibici pana Langra hledá sama sebe s heslem „Pomáhat a chránit“. Nakoukneme-li do sociální sféry, pak nebýt těch „naivních“ občanů, kteří mají z domova zažité sociální cítění, byly bychom na tom ještě hůř. Ti co peníze vydělávají nestačí sponzorovat zdravotnictví, sport, kulturu. Naopak ti co s penězi  nakládají je po rozkradení a „příkladném“ odsouzení už nikdy nevrátí  do státní kasy. Takže pořád málo.

Pohled do pokřiveného zrcadla nám nemůže ukázat, že ten kdo nepracuje nemůže chtít tolik jako ten co pracuje. Ten co zanevřel na republiku nemůže čerpat všechny její benefity. Ten co neplní svoji sociální roli nemůže čekat ochranu před následky svého asociálního chování. Ten co opustil republiku nemůže poptávat po pěti letech "dovolené v Kanadě" přijetí s otevřenou náručí.

Když je uplatněna autorita věku a zkušeností , pak v mnoha případech přímo rodič zaútočí i před zraky svého potomka na dotyčnou osobu. Matka nemá mnohdy sílu zvládat své dítko po větě „sáhni na mě a zabiju Tě“. A stát? ten musí přeci vydělávat. Poplatky za dítě přijaté do vzdělávacího procesu jsou tak zajímavé, že i když „student“ dochází do třídy pod vlivem drogy ( a ty případy znám..), je povinnost zvládnout nabitého pubescenta na učitelce bez znalostí základů sebeobrany.

Pak příjde čas na policii. Díky zářným příkladům pohádkových politiků, kteří mají policisty za dementy a póvl, dělají na nich pokusy hodné akademie věd a pocitům „svobodného“ občana, který může skoro vše (prý jsme rájem pro německé, anglické a americké lihoturisty a sexturisty, kteří se zde cítí velice svobodně), protože tak je to správné, se nejsme schopni ubránit násilí. Prestiž policie po dvaceti letech naši politici dostali na samotné dno. Mají permanentní podstav a dokázali zasít mezi policisty obavy před důsledky z nálezů poctivých inspektorů. Zkušené vykousali. Málokdo chce tuto práci dělat a bez krytých zad jsou mladíci denně sami v prů...u

Dobrý řemeslník dozrává léta. Dobrý policista, právník, lékař atd. zrovna tak. Násilí v rodinách je denně tolik, že to je mnohdy až folklór. Takže doufám, že za odstrašující příklad poslouží mladíci, kteří u policie ještě neodkroutili ani tu dobu co jim hořel vajgl na nádraží. A stát má čárku. Rodina, sousedé, lékaři, škola, místní politici, ti všichni jsou z kola ven. Nechci se dotýkat památky obětí, bohužel  je to kauza dneška a jestli máte jiný názor, pak já mám tento........ a nejsem policista. Jen bych chtěl, abych se díky státu nemusel ozbrojovat a starat se o své bezpečí sám.

Autor: Miroslav G. Borůvka | čtvrtek 11.3.2010 1:00 | karma článku: 16,87 | přečteno: 860x
  • Další články autora

Miroslav G. Borůvka

Snowboarding lepší než škola.

Včera vyšla studie o záškoláctví a vyjádření jednoho reprezentanta této aktivity. Říkal, že ho zmáhá sjíždění svahů a snowboarding a proto nemá na školní docházku čas. Mnoho podobných školu nedokončí. 08.02.2013 byla nezaměstnanost ČR v lednu na 8,7%, bez práce je 585 809 lidí. Pracujících v ČR je pouhých 48,6% (5.109 419) z celkového počtu obyvatel. Ti živí 51,4% obyvatel + 8,7% nezaměstnaných (cca 6 413 056).

13.2.2013 v 10:29 | Karma: 12,57 | Přečteno: 340x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Miluji Kmotra od Maria Puza

Před nedávnem jsem v Britských listech zaznamenal krátkou informaci o tom, že Anglie řeší „Černou listinu“ dělníků, kteří si stěžovali na porušování bezpečnosti práce ve stavebnictví. Bylo jich cca 4000 a zhruba 12 roků nemohli sehnat práci. V našem zpravodajství jsem zaznamenal výrok pana Jakla, prezidentova muže, k požadavku pana Zaorálka o objasnění amnestie prezidenta: „.. že se budeme divit, až se dotyčný objeví na místě pana Rátha...“.

11.2.2013 v 13:49 | Karma: 12,74 | Přečteno: 415x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Bodáky vztyč

Bodáky vztyč a k útoku vpřed. Vše živé znič a vyřízni vřed. Ač salvy neduní a armády stojí, Bitvy se konají v života stroj. Šakali hladoví, co hltají kosti, ze zadu útočí, jsou morálky prosti. Ne, nejsem vždy připraven čelit té síle, písní jsem uchvácen, co píšu své milé. Láska prý zvítězí a nenávist zkape. Říkal nám dramatik, tak odvahu chlape. Hořké jsou polibky od našich vzorů, k nebi se dívají, když hodují spolu. Bitvu lze prohrát a o údy přijít, Však čest svou neztratit a přátelům věřit. Bodáky vztyč a k útoku vpřed! Za lásku, přátelství, za slušnost,... Já vrátím se zpět.

10.2.2013 v 14:15 | Karma: 4,60 | Přečteno: 491x | Poezie a próza

Miroslav G. Borůvka

Historie se s budoucností snoubí....

Jak často slýcháme povzdechnutí, že národ, který nezná svoji historii ji musí opakovat. Jak často se přesvědčujeme o tom, že podléháme klamavým studiím a jak často jsme sami příčinou nezasvěcených soudů. Kdysi platilo přísloví : „ Byl jsi v Rusku, nebyl. Je ti šedesát, není. Tak neraď!“. Jenomže pro samé cestování po zemských rájích nic nevidíme a důchodci nám smrdí starobou.

9.2.2013 v 22:20 | Karma: 15,02 | Přečteno: 337x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Jakou získat kvalifikaci pro život…

Začínám se špatně orientovat. To se nám to „žilo“, když se státní administrativa zajímala o to co každý občan koná, jak koná a kdy dokoná. Jenomže to jsem byl mladý a měl jsem sílu se bránit. Teď se mi situace obrátila dokonale vzhůru nohama. Ať konám jak konám, jsem v tom sám. Učím se právo, ekonomiku, chemii, rétoriku, elektrotechniku, potravinářství, předvídám počasí. No, je to dřina.

8.2.2013 v 9:28 | Karma: 16,66 | Přečteno: 320x | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 638x
Jsem občan, kterému není jedno jak se nakládá s jeho zemí, hmotnými a kulturními statky.