Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zločinná privatizace á la ODS na Praze 2

Nejhorší věc, kterou může generovat demokracie, je nespravedlnost. O jedné takové nespravedlnosti Vám teď – a přiznávám, že velmi rozhořčen – napíši. Budu Vám vyprávět příběh jednoho obyčejného činžáku na Praze 2. Příběh ten začal se před mnoha lety, kdy dům jeho původnímu majiteli ukradla bolševická chátra. Dům jako všechny ostatní připadl "lidu" – obci, která se o něj mnoho desítek let nestarala. Vlaječky vlály a on vesele chátral.

Po roce 1989 (bláhovci hovoří o tzv. "sametové revoluci") proběhly na Praze 2 restituce. Řada domů byla navrácena původním majitelům, ale náš ne, protože jeho původní majitelé zemřeli bez potomků. Obec jej tedy získala zadarmo – ovšem s námi jako nájemníky. A pak přišla privatizace: Praha 2 na základě POLITICKÉHO rozhodnutí některé domy prodala za "hubičku" nájemníkům, kteří se takto zmohli slušné bydlení (které jim přeji). Ale náš dům, přestože jsme projevili zájem, do privatizace opakovaně zařazen nebyl.

Celý netransparentní proces zařazování domů do privatizace pěkně "smrdí" (jak se říká) a bylo by velmi zajímavé zjistit, kolik z privatizovaných domů je nějakým způsobem propojeno s těmi, kdo o celém procesu rozhodovali. Normální slušný pracující člověk, za kterého se skromně považuji, však na takou práci nemá čas – budiž to námětem pro nějakého investigativního novináře. Jenže, i kdyby bylo úplně jasné, že je to špína, co by se asi tak stalo? Nic!

Co je však do nebe volající – jak je možné, že někdo v "demokratickém režimu" dostal možnost nabýt za relativně nízkou částku byt, zatímco druhý tuto možnost neměl? Není snad demokracie o volné férové soutěži a o stejných podmínkách pro všechny? Praha 2 je tradiční baštou ODS a ta neustále hovoří v tomto duchu "férovosti" – my jsme ji volili! A teď jde její politika přesně proti tomu, co tato strana hlásá. A co pan prezident, není tahle zvůle nebezpečnější než oteplování? Spravedlnost by měla být nejvyšší zákon! (Jak je vůbec možné, že taková věc dávno není v Ústavě?)

Přerozdělování domů k privatizaci se dělo – a v současnosti děje – naprosto nespravedlivým, a tedy ZLOČINNÝM způsobem. Jde o jednoznačnou diskriminaci! Škoda, že nejsme v domě všichni "opálení", to by byl čurbes! Trocha řevu a už by se nás zastávala celá Evropa, taková Matiční na Vinohradech! Ale máme tu smůlu, že já jsem jen "bílý" vědecký pracovník, maminka jen "bílá" učitelka na ZŠ... – pro nás diskriminace neexistuje a pro byrokraty v EU, občanská sdružení a média nejsme ničím zajímavým.

Já si chci také koupit byt, ve kterém bydlím celý život, do osobního vlastnictví. Pokud mi jej obec nechce odprodat, chci odškodné – jiní tu možnost měli. Anebo ať mi obec dá odpovídající byt jinde – ale za "privatizační" cenu. Zatím se ale občanští "demokraté" chovají se stejnou arogancí, jako bolševici... Komu to prospívá?

Autor poznamenává, že není rasista a že tento článek není zaměřen proti jakékoli etnické menšině (pro nechápavé) a že není příznivcem žádné politické strany (pro ty, co by se ze mě v diskusi snažili udělat adoranta toho či onoho politického blbečka).

Přikládám (v souladu s Kodexem) dva relevantní příspěvky z diskuse (1. 4. 2008, 18:14)

erben3
Znám člověka, který má slušný byt v jedné části Prahy a v jiné části Prahy naoko bydlí v obecním bytě a čeká na jeho privatizaci (město přece prodává za hubičku),  aby ho pak za tržní cenu s obrovským ziskem prodal. A mám takový dojem, že podobných lidí je spousta. Není to taky nespravedlivé, spekulace s obecními byty? Jak k tomu přijde někdo, kdo platí 20 let hypotéku a někomu jinému spadne byt do klína jen proto, že v něm za bolševika bydlel? Obce by totiž měly privatizovat byty za tržní ceny. Kdo by nesouhlasil, byl by nadále v pronájmu. Tím by se spekulacím zabránilo.

Andrea B.
Deje se totalni nespravedlnost. Ja - chude devce z Moravy, jsem nejen nemela moznost odkoupit zadny byt za smesnou cenu (znam cloveka co si koupil svuj regulovany byt u Andela 40 m2 za 100.000 Kc, skoda ze to nenabidli me, koupila bych jich treba 10), ale dokonce me ani nikdo nenabidl regulovany najem. Hotovy skandal !!! Fakt by se mi hodilo bydlet v Praze treba na Vinohradech a platit 3000 Kc. Ony ty trzni ceny nejsou fakt nic moc. A tak jsem si tedy musela koupit svuj byt v radu nekolika milionu korun, vzit si hypoteku a zadluzit se na cely zivot. NESPRAVEDLNOST!!! Asi napisu panu prezidentovi...

Autor: Jan Borovička | úterý 1.4.2008 9:30 | karma článku: 27,92 | přečteno: 3745x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2213x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1931x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2687x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Je tu tropický den. Ve středních Čechách a na Moravě bude přes 31 stupňů

18. června 2024  7:30,  aktualizováno  10:43

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty na řadě míst nad 31 stupňů. Vysokými...

Ženě za vraždu partnera na Semilsku hrozí až 18 let vězení, je ve vazbě

18. června 2024  10:41

Ženě obviněné z vraždy partnera na Semilsku hrozí vězení od 10 do 18 let. Stíhaná je vazebně,...

Pchjongjang se chystá na Putina, Rusko zahájilo manévry v Pacifiku

18. června 2024  10:25,  aktualizováno  10:33

Ruský prezident Vladimir Putin míří do Severní Koreje na dlouho očekávanou návštěvu. Předchází ji...

Dítě se topilo v bazénu, zachránil ho pozorný návštěvník. Policie viní matku

18. června 2024  10:14

Skočila do vody a už se nevynořila. Tak dopadlo nedělní skotačení pětileté holčičky ve vnitřním...

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7784x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.