Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dosud nejlepší vláda padla

Během vládnutí neřešila zlodějské kauzy. Dosáhla přebytkového rozpočtu. Státní kasa je zdravá. Konjunkturou to nebude. ČSSD i KDU v časech hojnosti vládnuly a státní dluh jim rostl, zatímco stranické kasy přetékaly penězi. 

Příčinou současného úspěchu bude hnutí ANO. Jeho ministři neinklinují jako jejich předchůdci k předražování vládních zakázek, které bývaly, jak aspoň naznačují mnohé pod koberec zametené kauzy, významným zdrojem příjmu politických stran a nezanedbatelnou provizí pro zúčastněné aktéry.

V dnešním poctivém, hnutím ANO přísně sledovaném prostředí, si nedovolí nelegálnosti ani ministři ostatních koaličních stran. Strach dostaly i velké firmy napojené na ministerstva, od kterých za všimné získávaly notně předražené státní zakázky. Ty je potom, za příslušnou "odměnu", drobily firmám pod nimi a ty zase dál a ty zase dál, dokud cena zakázky nepoklesla k sumě, za kterou se ještě dala realizovat.

Hnutí ANO tomu udělalo přítrž a začalo se proto zajídat všem politickým stranám bez rozdílu. Hrozí se představy, kterou naznačují předvolební preference. Tuší, že po podzimních volbách bude ještě hůř. Pokud se stane p. Babiš premiérem, obsadí svými lidmi ministerstvo vnitra a začnou se vytahovat pod koberec zametené kauzy.

Jako premiér bude mít i příležitost dokázat, že se stát dá skutečně vést jako firma. S dodavatelskými firmami nedojednávat úplatky z předem nafouknutých cen, ale tlačit je k cenám co nejnižším. Se zájemci o nákup státního majetku, netlačit cenu co nejníž, aby zbyla pořádná suma na úplatek, ale prodat co nejdráž. 

Do politiky míří vesměs lidé toužící po zbohatnutí. Pokud se v některé straně objeví poctivý člen, toužící klást oběti na oltář vlasti, na kandidátku se buď nedostane, nebo je na nevolitelné místě. Nečekaně zpoctivělého poslance by se zbavit uměly. Poslaly by ho do Bruselu, nebo našly jinou "trafiku".

Zabránit vstupu nových, poctivých stran však nedokážou. Po čtyřech letech  "stará garda" pochopila, že hnutí ANO komplicem jejich zlodějen nebude. Co však provést se hnutím, které brání zlodějnám a jehož obliba roste? Pošpinit a zdiskreditovat jeho lídra. Jako ministr nic neukradl. Naopak posílá svůj plat na dobročinné účely. Tak se začnou sociální demokrati a jejich přítelíčkové hrabat v  minulosti. STB nezabere. Stejně tak dopadne Čapí hnízdo. Začnou se proto vrtat v Babišově podnikání. K soudu s tím nemohou, protože je prováděné v mezích zákona. Tak aspoň kriminalizují zcela přirozenou snahu po co největším zisku, vlastní každému podnikateli.

Místo zametení před vlastním notně špinavým prahem, zaplaví voliče náznaky a narážkami. Na své straně mají kumpány v zákulisí, mající dost peněz na rozpoutání halasné, mediální kampaně k pošpinění  lídra hnutí ANO. Stokrát opakují lži s nadějí, že se v myslích voličů stanou pravdou. 

Pro případ, že i přesto hnutí ANO ve volbách zvítězí, je garda starých partají připravena nechat ho ve štychu. Proč se také hrnout do vládnutí, které s hnutí ANO bude jen o pouhopouhou "obětí" vlasti za oficiální mzdu dosud chápanou jako kapesné a nejen stranická kasa, ale i vlastní konto bude "ošizené" o ty podstatné příjmy. 

Sobotka doufá, že občan Babiš bude dělat na voliče menší dojem, než úspěšný ministr financí. Proto podal demisi, ačkoliv byl díky hnutí ANO premiérem první spořádané vlády bez kauz a afér. S kumpány je připraven kydat na lídra ANO další a další špínu. Ministr Chovanec na něj dokonce nalíčil "štěnici" a nikdo nešetří, jak je možné, notabene v právním státě, tajně bez vážné příčiny někoho nahrávat a odposlechy zveřejňovat.

Až půjdeme na podzim k urnám, nebudeme jen volit poslance. Svým rozhodnutím složíme test IQ. Pokud díky našim hlasům hnutí ANO výrazně zvítězí, dáme najevo všem, kteří politiku chápou jako zdroj nekalých příjmů, že český volič zmoudřel. Že už to není ten ňouma, co si po svržení KSČ myslel, že sám od sebe nastane ráj a že všichni jeho rodáci jsou stejní poctivci, jakým je on sám

Autor: Štěpán Bicera | čtvrtek 4.5.2017 11:16 | karma článku: 26,14 | přečteno: 669x
  • Další články autora

Štěpán Bicera

Blatské baroko K 22 Tři pohřby

Pozoruji hospodskou pečlivě točící pivo a přemítám, proč Jednota, dokud ji hospoda patřila, nenabídla také vedle desítky i dvanáctku a polotmavé. Už se nese a vidím, že rozjásaný nemusí být jen obličej, ale i chůze.

1.6.2024 v 10:30 | Karma: 0 | Přečteno: 8x | Poezie a próza

Štěpán Bicera

Selské baroko K21 Nenahraditelné ztráty

Slunce se dotklo okrajem Svineckého lesa v místech, kde se říká Na Americe. Za pět minut se schová za špičkami stromů a po chvíli ho bude následovat i Večernice. Za spoustu let se nebeské představení téměř nezměnilo.

7.8.2023 v 7:47 | Karma: 0 | Přečteno: 49x | Poezie a próza

Štěpán Bicera

Selské baroko K 20 Zanedbatelné ztráty

Ostře znějící výstřely nemohly být z brokovnice, ale nepřipomínaly ani rány z kulovnic. Zkusil jsem si vybavit střelbu ze samopalu vzor 58, ale od vojny už uteklo příliš času, aby se mi to povedlo. Manželce jsem namluvil,

17.11.2022 v 13:27 | Karma: 0 | Přečteno: 63x | Diskuse

Štěpán Bicera

Selské baroko K 19 Přijde hic

Dvířka do dvora visela jen na horní skobě a při otevření hlasitě zaskřípala. Sténající pant jsem použil místo zvonku, ale ani po opakovaném zavrzání se Bašta neobjevil. Nezbylo, než na nevábně vyhlížející dvůr vstoupit.

23.4.2022 v 12:00 | Karma: 3,11 | Přečteno: 124x | Diskuse

Štěpán Bicera

Selské baroko K18 Špitál

Šipka s nápisem onkologie nás zavedla ke vchodu do nevábně vypadajícího pavilonu, kolem kterého byly o zeď opřené tyče s cedulkami "pozor, padá omítka". Jakmile jsme vešli do vestibulu, Kubík vyvalil oči na pacientku v županu.

20.1.2022 v 13:38 | Karma: 0 | Přečteno: 137x | Diskuse
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Kolaps bank i letišť kvůli IT problémům: Aerolinky žádají uzemnění všech letů

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  10:50

Sledujeme online Řada zemí čelí problémům s počítačovými systémy, které agentura Reuters označila za globální IT...

Převrácené auto při nehodě poškodilo hnízdo, na záchranáře útočily vosy

19. července 2024  10:48

Podrážděné vosy z hnízda poškozeného při vážné dopravní nehodě komplikovaly ve čtvrtek zásah...

Kvůli výpadku v odbavování se nelétá i z Prahy, policie posílí hlídky

19. července 2024  10:38

Sledujeme online Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště. Kvůli výpadku se zpožďují...

Slovenský poslanec Ľupták byl fyzicky napaden, policie podezřelého zadržela

19. července 2024  10:24

Poslanec slovenské sněmovny z klubu nejmenší vládní Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl...

  • Počet článků 991
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1281x
Jsme jako hokejoví brankáři. Naučili jsme se bez masky do střetnutí nechodit a jací doopravdy jsme, je těžko zodpověditelná otázka i pro nás samotné.

Seznam rubrik