Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak jsem byla na pohovoru

Pro někoho asi běžná věc, nic vzrušujícího. Ale já nežádala o práci deset let. Za tu dobu jsem slušně vyšla ze cviku a taky jsem po letech (čtyřech) doma s dětmi lehce asociální.

Myslela jsem si, že „vydržím“ na rodičovské do tří let, ale po čtrnácti dnech s marodama doma v uzavřeném prostoru jsem rozhodnuta a posílám CV. Kupodivu si mě pozvali.

Večer před pohovorem přemýšlím nad tím vším. Konečně začalo být hezky, byly jsme celý den venku, na pivu, najednou se mi do práce zas tak úplně nechce. Ale pak jsem si vzpomněla, že u nás léto není celý rok a zase to přehodnocuji.

Půl desáté večer a hároši stále nespí. Sakra, potřebovala jsem si udělat manikúru a vyžehlit věci na zítra. Sice je to úplně první pohovor po dětech (a deseti letech) a beru ho spíše hodně cvičně, ale co kdyby náhodou... Co si obléknout? Zkouším postupně půl šatníku. Ta druhá polovina outfitů představuje především pískovištní směsici Lidl fashion, Ali Expres & Bonprix. Co si jen dát, abych byla stylová a zároveň působila profi?  Na kostýmek se tam určitě nehraje, Je to moderní IT firma plná mladých lidí. Taky vlastně plná divných lidi v pantoflích, takže na oblečení zas tak úplně nesejde asi. Něco vybírám a vytahuju u nás doma opomíjenou žehličku. Snad s tím ještě budu umět.

Nastavuji budíka dvacet minut před odchodem na bus. Pak mi dochází, že už nemám ranní rituály ve cviku a nechávám si na makeup půl hodiny. Snídat nemusím, hlavně být krásná. 

Ráno v tichosti stávám. V noci proběhla obvyklá hra škatulata hejbejtese, takže obě děti leží se mnou v posteli a manžel v exilu dětského pokojíčku. Snažím se přemístit z postele do koupelny telepaticky, protože vzbuzené batole u příprav na pohovor, to prostě nechceš. Zmateně přehrabávám v taštičce se šminkami. Už vůbec nevím, k čemu se ty věci používají. Makeup v lahvičce zatvrdnul. Tak ne, povedlo se ho prošťouchnout, snad se z toho archivního vzorku na obličeji neosypu. Během výroby obličeje na ksicht se upozorňuju: nejdeš do baru, ani na vystoupení, nemáš vypadat jako kraslice. Prostě přirozeně krásná. Ale ne moc, páč u pohovoru budou jistě ženské a to úplně vždy neladí..

Po vypíchnutí oka řasenkou si oblékám trenčkot. Vypůjčený od sousedky, přirozeně. Po těch letech v domácnosti a terénu mám hlavně mikiny. Doma zatím všichni spí. Ajaj! Večer jsem si zapomněla nachystat kabelku. Business style kabelky jsou zahrabané kdesi hluboko pod manželskou posteli, na které momentálně spí naše dvě děti. No nic, půjdu s tím chlebníkem, co vymetl všechna dětská hřiště v okolí a budu předstírat, že jsem mladá & trendy. Poslední úprava a jako myška ven. Mám sice ještě 10 minut času, ale nebudu zevlováním doma riskovat, že stanu tváří tvář svým potomkům, ujede mi bus a zhroutí se celá koncepce budoucího života. Ne ne ne, kdepak, honem ven, dokud to jde.

Jízda MDH vůbec není špatná. Když jede člověk bez dětí. Dav lidí v metru houstne. To už se mi jízda MHD pomalu přestává líbit, ponořuju se hluboce do vševědoucího tištěného média "Metro Times" a nevnímám okolí. Hlavně abych nezapomněla vystoupit.... Mám hlad. Takže mi bude na pohovoru kručet v břiše. Rozhodnutí nesnídat, asi nebylo úplně nejchytřejší.

Procházím Karlínem. Jsem unešená blahem. Indická hospoda, thajská, sushi bar, pošta, obchod, banka, kadeřnictví, bar… po letech života na periferii a dojíždění do práce na druhou periferii si připadám jako v říši divů. Civilizace!

Pohovor se vydařil. Nemekotala jsem, zmateně nepobíhala po budově, neztratila se hned na recepci ani cestou domů, obě dámy působily mile a se mnou spokojeny. A výsledek? Tak mě na to místo nevzali! No, nevadí, dneska si dám další. Jednou to vyjít musí!

Autor: Viktorie Beso | čtvrtek 11.7.2019 13:55 | karma článku: 36,00 | přečteno: 3143x
  • Další články autora

Viktorie Beso

Je boj za kvalitní školy předem prohraný?

Svinstvo, které se předvádí v českém školství ve spolupráci s našimi politiky je jako zanícený vřed, který se nedaří vyříznout. Malá nepatrná šance tu však možná je...

24.1.2024 v 9:59 | Karma: 30,28 | Přečteno: 3133x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Jak zničit fungující a dětmi oblíbenou školu

Byla nebyla, jedna malá škola, do které děti chodily tak rády, že se jim ani nechtělo domů. Ne, to není pohádka, taková škola opravdu existuje! Zatím...

15.1.2024 v 13:12 | Karma: 38,27 | Přečteno: 3756x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Oškubaná jako kuře

Brazilské depilaci jsem se vyhýbala jako čert kříži, ještě aby ne, vždyť co může být horšího, než návštěva gynekologie? Přece návštěva gynekologie a skalpování k tomu!

5.1.2024 v 10:41 | Karma: 37,99 | Přečteno: 6505x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Proč Péčko Prudí Paničky

Takzvané filmy pro dospělé, tedy takové, kde toho hlavní hrdinové na sobě příliš nemají, se těší více u mužského publika. Že by ženy byly toliko prudérní? Ale kdeže.

19.1.2022 v 9:40 | Karma: 33,22 | Přečteno: 2008x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Movité ženy a chudí muži

Člověk by neřekl, jak jsou dneska ty ženské při majetku. Naštěstí však mají zdatné muže, kteří jim udatně pomáhají, nastavujíc tak svůj vlastní život všanc.

1.12.2021 v 11:08 | Karma: 34,10 | Přečteno: 1703x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Rusko vyslalo rakety až nad Kyjevskou oblast. Ukrajinské drony zabíjely

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  12:05

Sledujeme online Ukrajina v noci na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů. Při útoku byl ve městě...

Digitalizace nemocnic stále vázne. Chybí pracovníci i ochota, říkají experti

23. června 2024  11:48

Přístup českého zdravotnictví k elektronickým dokumentům patří k nejhorším v Evropě, pomalé...

Žádný spor s Řehkou nevedu, Twitter jsem mu nezakázala, řekla Černochová

23. června 2024  11:20

Žádný Twitter jsem panu náčelníkovi Karlu Řehkovi nezakázala, uvedla ministryně obrany Jana...

Komunisté zpět ve Sněmovně, ukazuje průzkum. Drtivě by vyhrálo ANO

23. června 2024  11:03,  aktualizováno  11:10

Volby do Poslanecké sněmovny by aktuálně vyhrálo hnutí ANO, získalo by 32,9 procent hlasů. Za ním...

  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5316x
Nadšená cestovatelka, zanícená tanečnice a také tak trošku spisovatelka. Věnuje se zejména ženským tématům a převážně nevážně. Neb humor je jí víc, než vlastní. 

Vydala zatím pět knih. V roce 2012 debutovala lechtivým čtením Sbírka motýlů, o rok později přišla neméně pikantní Sebelhářka a následně Dívka s vůní manga.

Čtvrtá kniha je o síle, energii a spiritualitě ženy. Kdybych tě nepotkal...  následována volným pokračováním: Když jsme se potkali... 

 

http://www.viktoriebeso.cz/ https://www.facebook.com/ViktorieBeso

viktore.beso@gmail.com