Pub quiz, neboli chytrý hospodský kvíz

V hospodě se dá inteligentně strávit čas a procvičit mozek. Hospoda není jen o pití piva z orosených sklenic, o kouření. Nyní je nově i o vzdělávání. 

Já, která nepiji pivo a ani nekouřím? Já mám jít do hospody? Soutěžit tam? To snad nemyslí vážně! Vždyť nic nevím. Budu tam jak blbec. Dobře, jdu do toho! Řeknu si nakonec ve své samomluvě, protože jsem se konečně rozhodla, že tam půjdu.

Ten den jsem si došla ke kadeřnici, abych si alespoň zvedla trochu sebevědomí. Když už nic nebudu mít v hlavě, tak alespoň na hlavě. Od kadeřnice jsem odcházela jako lev se lví hřívou. Vlasy mi vlály ve větru. Má měděná barva vypadala v podzimním slunci opravdu kouzelně. Byla jsem se sebou dost spokojená. Tak tam můžu nakonec být jak módní doplněk, pomyslela jsem si a hlasitě se rozesmála. Jak mne toto vůbec mohlo napadnout ani sama nevím, ale dost mě to pobavilo. Neztrácím humor a to je dobré znamení.

Pub quiz je vlastně jednoduše řečeno inteligentní hospodský kvíz. Svůj čas strávíte s přáteli trochu jinak. Zjistíte, co si pamatujete ze školních lavic, z knížek co vám četla maminka, z vyprávění. Z písniček, které jste slýchali jako malé děti.  Také z aktuálního dění u nás i ve světě. Nechybí ani otázky o muzice, o komiksech, o seriálech v televizi a jiné záludné oblasti.

Každý člověk je dobrý v něčem jiném. Měli byste sestavit svůj tým tak, abyste se navzájem mohli doplnit, poradit si. Vymyslíte jméno svého týmu. Většinou soutěžící vyberou veselé a zábavné. Například jméno týmu, Nic nevím, Mimoni, Olgoj Chorchoj, Miláčci publika, Žubr, Chytráci a jiné. Zasmějete se ještě dříve, než začnete. Tím vlastně odbouráte zbytečné obavy, zda budete něco z daných otázek vědět. Některé otázky si zkrátka tipnete, a buď to vyjde, nebo ne. Hlavu vám za špatnou odpověď nikdo neutrhne. Vždy se najde nějaký tým, který odpovídá tak, aby pobavil ostatní. To je myslím také dobře. Však se jedná o dobrou zábavu a ne o zkoušení u katedry.

Počet hráčů v každém týmu je od dvou do šesti. Pokud nevyhrajete, nevadí. Je to opravdu zajímavě a inteligentně strávený čas, kde se ještě spoustu věcí dozvíte. Není to žádná prokrastinace, kterou má pomalu každý z nás. Při hraní nesmíte používat mobil ani tablet. Pouze využijete svůj mozek a potrápíte zarezlé závity. Hospoda není jen o pití piva a kouření, jak jsem si až do poslední chvíle myslela. Také se tam nasmějete, až vás bolí břišní svaly i seznámíte se s  novými lidmi.

Kvíz trvá zhruba dvě a půl hodinky. Poplatek je padesát korun, což je levnější než lístek do kina. Kvíz se skládá z šesti kol a dvanácti témat. Nejsou rozhodující jen otázky, ale i štěstí. Celým večerem vás provází moderátor. Po každém kole následuje přestávka na sečtení bodů. Také na občerstvení a na odskočení na toaletu. Začátečníci totiž bývají někdy tak nervózní, že čůrací přestávku vždy pokaždé využijí. Potom opět všichni radostně usednou ke stolkům a pokračují v dalším kole. Všichni soutěžící jsou natěšeni na další záludné otázky. Možná nyní přijdou právě ty pravé, na které budou vždy vědět správnou odpověď. I našemu týmu přišlo jedno kolo super a dali jsme plný počet bodů.

I když jsme neskončili na prvním místě, už to, že jsme se po celou dobu jako nováčci drželi na druhém stupínku, bylo úspěchem. Vítěz se nakonec o svou výhru podělil. Už nyní se těším na další kvíz a na netradiční otázky a na oživení znalostí. Někde v hlavě ty informace jsou, stačí je jen dostat ven. Probudit je aby nám pomohly k vítězství či dobré náladě. 

Autor: Jana Aulehlová | středa 5.10.2016 21:30 | karma článku: 17,64 | přečteno: 652x