Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Soudruzi a jejich facebookový život

Příznivci KSČM dlouhodobě hledají místo, kde by se mohli sdružovat, vyměňovat si své hvězdné názory a hledat nové kamarády. S příchodem sociálních sítí, se jim proto naskytla skvělá příležitost. Na facebooku, je totiž dokonce i oficiální stránka strany, kde jsou názory typu- "Ať žije budoucí Sovětský svaz" vítány. Na facebooku je také možné najít spřízněné duše, které vás ve vašich třešničkových názorech podpoří. Na co čekáte? Dejte pouze jeden blbej "lajk".

Na hlavní straně ční grafická podoba Jiřího Dolejše a jeho prohlášení o roku 1939. Je to spíše takový epitaf k tehdejším komunistům, kteří za vlast prý položili své životy. Zajímavé je, že v ten den nikdo z politiků nezemřel. Komunistická domoobrana tedy zřejmě existovala pouze v tajných spisech, které neviděli ani historikové.

Nic to nemění na faktu, že prohlášení pana Dolejše má obrovský úspěch. Dokonce 86 sdílení. Na to, že grafika onoho prohlášení je naprosto děsná, spíše připomíná billboardy z roku 2000, je to neskutečný úspěch. Na kvality facebooku Jardy Jágra snad nikdy nedosáhnou, není ale pochyb o tom, že se od voleb velice zlepšili. Přibrali minimálně 1000 nových fanoušků a každý týden přiberou 20 nových, to je slušné číslo, na komunisty.

Nejzajímavější částí, jsou ale diskuse prostých rádoby soudruhů pod sděleními. Nebudu zde tedy zmiňovat jména autorů prohlášení. Pro ty chytřejší jsou stejně lehko dohledatelná. Jen, ať máte představu, co jsou schopni lidé v 21.století tvrdit. Všechny názory se nacházejí pod zmíněným "billboardem" pana Dolejše.

Tvrzení číslo jedna:

"Zatím každá generace poznala válku a její hrůzy. Moji prarodiče první, rodiče i já druhou. Nepřeji si, aby tato generace poznala třetí. Mnozí už zapomnněli  miliony obětí válek a mladí lidé vidí černobíle. Nevychází z vlastních zkušeností a tak co je od nás na západ je super a co na východ je komunistické. Rozpínající se fašismus na východě je hrozbou nám všem, stejně jako vojenská agrese v jiných zemích ze strany USA pod záštitou mírových misí. Proto nesmíme nikdy zapomenout."

Komentář:Nejsem si jistá, zdali tomu zcela rozumím. Ano nezažila jsem válku a ano, jsem za to ráda. Tím tedy nespadám do komentáře, jelikož jsem se podle autora ještě nenarodila. Ve škole jsem se díky dějepisu naučila, že ve válkách umírali lidé. Nebyli to ovšem jen občané z východu, ale i němci a britové ze západu, američani na vlastním kontinentě a podobně. Ve válkách se prostě umírá. Jsou způsobeny lidmi to je bez diskuse. Autor ale zřejmě nebude hovořit špatně o okupaci Československa Sovětským svazem. To bylo totiž naprosto v zájmu naší společné budoucnosti, asi. Proto se není čemu divit, že český národ opravdu nezapomněl a drží se od soudruhů z Ruské federace dál, alespoň prozatím. Co se týče aktivit USA, byly tady vždycky. Američané mají potřebu se neustále do všeho vměšovat. Vzpomeňme ropu v Lýbii. Pokud se nás to přímo netýká, nemůžeme podle mě hovořit o americké agresi. Kdyby skutečně existovala, američanům již dávno patří celý Blízký východ.

Tvrzení číslo dvě:

"A to je to oč tu běží...Putin nikdy nepřipustí, aby se v Rusku opakoval rok 1941 tzn. zákeřnou okupaci nacisty, nebo podobného agresora!!!!"

Komentář:

Podle autora nám tedy chybí dostatečná morální síla. No jo kolego, nezbývá ti, než se přestěhovat do Ruska, kde ti tvůj milovaný vůdce splní všechny tvá přání. P.S. Stejně pochybuju o pevné pozici Putina ve federaci.

Tvrzení číslo tři:

"Souhlas, a co říkáte na dnešní fašistickou vládu na Ukrajině kterou připravovala dlouhé roky USA a postoji vládě v Čr?"

Komentář:

Konec je trochu zmatečný. Autorovi se buhužel na komentář nikdo nevyjádřil, chudáček. Má ale pět "lajků" , takže asi tak špatně jej lidé nevnímali. Zajímavá je poznámka o plánování vlády na Ukrajině. Dostáváme se tedy opět ke konspiračním teoriím, které nám spíše řeknou nic než něco. Dokonce to chápu tak, že jsme se na celé akci podíleli, jelikož jsme nepřímo souhlasili s Majdanem. Což by mě opravdu překvapilo a zároveň i trochu potěšilo, jelikož nás pravidelně všichni ze všeho vynechávají.

 

Jak jsem již avizovala výše. Nová živná půda pro aktivní komunisty právě vznikla. Pokud má někdo pocit, že má k tématům co říci. Neváhejte, zaregistrujte se na facebooku, vyhledejte si oficiální stránky KSČM, dejte "lajk" a diskutujte. Neberte to ale jako reklamu, rozhodně ne. Spíše přijďte přispět jiným názorem, ať ten život facebookovým soudruhům trochu osladíme.

 

Autor: Aneta Machová | pondělí 17.3.2014 17:52 | karma článku: 15,92 | přečteno: 910x
  • Další články autora

Aneta Machová

"Haló tady covid linka!" ale moc toho nevíme

"Dobrý den, u telefonu Martina na lince 1221, co si přejete?" tuhle větu slyším s obměnami jmen denně. Rutina v případě, že se staráte o testování zaměstnanců a řešíte Covid na denní bázi v práci. Jenže pomůže Vám taková Martina?

14.3.2021 v 16:20 | Karma: 28,61 | Přečteno: 930x | Diskuse | Politika

Aneta Machová

Já jsem taky vševědoucí!

Divná doba. Každý ví všechno nejlíp. Národ hokejových a fotbalových trenérů zklamal, změnil se, povýšil. Nastává nová éra samozvaných odborníků na VŠECHNO. Nejsi jedním z nich? Vítej v mé menšině...

21.2.2021 v 17:26 | Karma: 10,78 | Přečteno: 493x | Diskuse | Politika

Aneta Machová

Jak jsem byla zodpovědná (blbá)

Příběh o tom, jak jsem se nechala zavřít do karantény. Proč? Protože jsem chtěla jít příkladem. Jenže jsem tak zodpovědná, až jsem blbá...

9.9.2020 v 19:08 | Karma: 45,95 | Přečteno: 13362x | Diskuse | Politika

Aneta Machová

Opozice a její výkřiky (do tmy)

Pojďme se podívat, jak opozice promrhává příležitost? Pojďme se podívat, co by toto nešťastné jednání mohlo způsobit.

19.3.2020 v 14:42 | Karma: 33,40 | Přečteno: 1581x | Diskuse | Politika

Aneta Machová

Motýle Ti starší prostě nesbírají, podléhají PR a nevědí to

Jak je možné, že se v celé zemi protestuje proti Andrejovi a zatím poslední volební průzkumy říkají, že jeho náskok zůstává a v některých případech se i zvětšuje?

12.6.2019 v 8:00 | Karma: 37,37 | Přečteno: 5050x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Krajské volby se odehrají ve stínu korupce, ta rezonuje i v kampaních

22. července 2024  6:45

Trend spojování politiků se do zářijových krajských voleb podle odborníků ještě posílil. Z větších...

Bidenův konec přinesl rekordní peníze. Demokratům se hlásí noví sponzoři

22. července 2024  6:26

Nejúspěšnější den v tomto volebním cyklu co se týká shánění peněz na prezidentskou kampaň....

Mallorca není na prodej! Proti turistům vyšly do ulic desítky tisíc lidí

22. července 2024  6:15

Desetitisíce obyvatel španělského ostrova Mallorca demonstrovaly v neděli večer proti masové...

Čekám do chvíle, až když je přímo nade mnou. Jsem trochu blázen, líčí lovec bouřek

22. července 2024  6:01

Fotograf Lukáš Gallo jezdí po jižních Čechách a loví se svým aparátem bouřky. Podařilo se mu...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 56
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1906x
Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik