Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak je to s tím bývalým černochem

Bývalý komunista je něco jako bývalý černoch, tvrdí často zastydlí antikomunisté. Jednou komunista, navždy komunista, je takové jejich další oblíbené rčení.

Ovšem časy se mění a prezidentská volba asi změnila i názory mnoha komunisto-bijců a to i těch na tomto blogu. Nyní totiž titíž pánové a dámy, kteří se často ohánějí výše uvedeným, tvrdí, že i komunista může být mužem na správném místě, že hříchy mohou být zapomenuty, ovšem pouze tehdy, když je provedena důkladná sebekritika a dotyčný jedinec začne kopat za ten správný manšaft. Do druhého kola prezidentské volby postoupili hned dva předlistopadoví členové KSČ, což bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip sarkasticky okomentoval vyjádřením v tom smyslu, že KSČ na sklonku své existence byla asi docela dobrý oddíl, když její kádry ovládli finále prezidentské volby po více než třiceti letech od pádu bývalého režimu. Komu čest, tomu čest, oba pánové se opravdu dovedli vypracovat do sfér o kterých se jim před třiceti lety asi ani nesnilo.

Ten první odstartoval svou karieru v zahraničním obchodě a po změně režimu se udělal pro sebe. Stal se z něj kapitalista jak řemen a taky miliardář. Všichni tak nějak tuší, že to jeho zbohatnutí nebylo příliš čisté, že dotyčný měl nejspíše styky s STB, že to není až tak velký lidumil, který rozmazluje své zaměstnance, ale holt po jeho vstupu do politiky si některé, doposud přehlížené skupiny obyvatel docela polepšily, a tak není náhodou, že má dost příznivců, kteří mu dali v prvním kole prezidentské volby svůj hlas. Ten druhý vstoupil za minulého režimu do armády a také do KSČ, kde to dokonce dotáhl na předsedu její základní organizace. Pro své schopnosti a pevné ideové zakotvení byl vybrán pro službu ve vojenské zpravodajské službě, ale změna režimu mu tuto kariéru utnula. Po revoluci zapomněl, komu přísahal svou věrnost a jal se dělat úspěšnou kariéru v armádě liberálně demokratického, kapitalistického státu a dotáhl to až ke generálské hodnosti a k významné funkci v centrále NATO.

 Vidíme zde tedy dva příběhy úspěšných lidí, oportunistů, kteří se umí orientovat za každého režimu a je ale zajímavé, že jeden z nich je dnes mainstreamem vynášen téměř do nebes a druhý je zatracován. Už slyším pokřik, že nelze srovnávat nesrovnatelné, že Babiš je tunelář, podvodník a nevím ještě co, ale klade si někdo otázku, kdo stojí za generálem Pavlem, kdo ho z pozadí podporuje, či dokonce diriguje? O Babišovi víme, že kope za sebe. Za generálem Pavlem se sešikovala byznysová smetánka a také např. kontraverzní lobista Kolář i bývalý šéf "nezávislého" think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský, tedy lidé blízcí současné pětikoalici, a tak asi není náhodou, že generálu Pavlovi podporu vyjádřili i vládní strany. Mlžení o tom, že je nezávislý kandidát může tak věřit jen úplný naiva.

Pan generál dobře vypadá, umí mluvit, má dobrý PR tým, za sebou politické a finanční zázemí, mainstream jede na jeho vlně, a tak by asi bylo velkým překvapením, kdyby boj o prezidentské křeslo prohrál. Můžeme mu to přát, ale nedělejme si iluze. Hraje se tady jen další politická hra, které se tentokrát sice účastníme, a kde údajně máme dokonce důležité role, ale o tom, kdo hru režíruje, o tom, jaký je záměr režiséra, o tom, co se děje v zákulisí nevíme prakticky nic. Hra v niž jde jen o obsazení jednoho z mocenských center, hra o tom, zda budoucí prezident bude více protěžovat Paříž, či Washington, hra o to, zda prezident bude držet basu s vládou, nebo s opozicí, zda půjde na ruku těm nebo oněm. Užijte si lidi tedy pár minut slávy, opona spadne, principál spočítá své zisky a jede se dál. ČT nedávno reprízovala dvoudílný politicko-kriminální thriller – Vysoká hra, ve kterém významný politik v podání pana Donutila vysvětluje mladému, snaživému policistovi, který se snaží rozkrýt případ obrovské korupce při zadávání zbrojní zakázky, fungování systému, v rámci kterého se pohybujeme, slovy – Je jedno kdo je premiérem, je jedno kdo je prezidentem, hlavní je, aby fungoval systém. Není tedy třeba se bát, ať již bude totiž na hradě pan Babiš, nebo generál Pavel tak to systém zcela jistě přežije, jelikož oba páni jsou na něj velmi úzce navázáni a demontáž liberální demokracie ani kapitalismu nehrozí. Vždyť i ten proklínaný Babiš je závislý na fungování státu, EU a podřezávat si pod sebou větev jistě nebude.

Mezi hlavní zdroje financí Evropských hodnot patří například Americká ambasáda v ČR, Evropský parlament, Zastoupení Evropské komise v ČR, Nadace Konrada Adenauera, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, NATO Public Diplomacy Division, Česko-německý fond budoucnosti, Britské velvyslanectví v Praze, Izraelská ambasáda v ČR nebo Open Society Foundations George Sorose Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A9_hodnoty_(spolek)

Zdroje: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-babisovi-jsem-poslal-sms-ze-me-prekvapil-rika-pavluv-lobbista-kolar-223594#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest208_reklama_na_4_pozici_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-general-pavel-ma-nove-sponzory-stoji-za-nim-byznysova-smetanka-186914?fbclid=IwAR2lMaXajnzjoSxwhS9QS8_Z9-wHnQujGN9kfArU_s6U2VJB_O5GGq_wtTY

https://hlidacipes.org/kdo-podporuje-generala-pavla-pavucinu-vazeb-mozneho-prezidentskeho-kandidata-rozsirila-jmena-ceskych-miliardaru/

 

Autor: Aleš Merta | čtvrtek 19.1.2023 10:37 | karma článku: 29,11 | přečteno: 856x
  • Další články autora

Aleš Merta

Sedmilháři z ODS

Pamatujete si ještě všichni, jak před volbami do EP brojil pan Vondra a spol. proti Green Dealu, jak odeesáci slibovali jeho revizi?

14.7.2024 v 12:08 | Karma: 36,86 | Přečteno: 981x | Diskuse | Politika

Aleš Merta

Stát v roli energo-šmejdů

Může vás stát nutit platit za službu, kterou nevyužíváte? Odpověď zní může, ale není to férové a poněkud to připomíná praktiky tzv. energo-šmejdů.

4.7.2024 v 19:23 | Karma: 32,59 | Přečteno: 703x | Diskuse | Politika

Aleš Merta

Sociálně-demokratické STAČILO!, nebo spíše Waterloo

Současné vedení SOCDEM přišlo s plánem, jak přivést zpět voliče, které mu přebralo hnutí ANO. Plán má ovšem několik slabin.

26.6.2024 v 19:28 | Karma: 14,41 | Přečteno: 416x | Diskuse | Politika

Aleš Merta

České KOSMO 2024

Česká republika uvažuje o vyslání svého druhého zástupce do vesmíru, a to soukromou vesmírnou lodí společnosti Axiom Space. Cena 1,5 miliardy korun.

23.6.2024 v 18:19 | Karma: 15,69 | Přečteno: 242x | Diskuse | Společnost

Aleš Merta

Vystaví STAČILO! stopku Fialově vládě?

Českou republikou obchází strašidlo komunismu navzdory nepřejícím médiím, pravicové propagandě, dehonestaci od politických neziskovek, i odsudkům levicových progresivistů.

15.6.2024 v 19:59 | Karma: 27,32 | Přečteno: 882x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Mladíci v Karolince na Vsetínsku narazili autem do stromu. Jeden nepřežil

18. července 2024  19:23

Náraz osobního auta do stromu v Karolince na Vsetínsku ve čtvrtek před polednem skončil tragicky....

Amerika vyhlíží Trumpův projev. Do hry může vstoupit i budoucí první dáma

18. července 2024

V pátek brzy ráno SELČ zakončí Donald Trump svým proslovem čtyřdenní nominační sjezd Republikánské...

Ministr obrany chce polní nemocnici pro děti z Gazy, Netanjahu nápad zamítl

18. července 2024

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl návrh ministra obrany Joava Galanta zřídit v Izraeli...

Pět let za blokování dálnice. Jste fanatici, řekl soud ekologickým aktivistům

18. července 2024  18:50

Britský soud ve čtvrtek poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu)...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 278
  • Celková karma 26,91
  • Průměrná čtenost 1947x
Mediální prostor je plný zajímavých názorů, ale možná v něm chybí ten můj.

Seznam rubrik