Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Být euroskeptikem neznamená nevěřit v Evropu

Stůj, člověče český a evropský a považ, že se opět pohybuješ na ostří nože! Ať máš jakýkoli názor, nikdy si nemůžeš být jist, co i Tvým jménem je projednáváno tam nahoře v honosných palácích pražských. Přeješ si snad být svědkem vzniku druhého sovětského svazu? Buď euroskeptik a zastav to šílenství! Ano, ty. Zdroje revolučních a reformních změn, zlidštělí bohové, je vždy jednotlivec. A hloupý dav je nástrojem jeho moci a vůle.

 

 

   Kdo je euroskeptik? Většinou ten, kdo nemůže pochopit a nesnese sledování zvěrstev, které se momentálně dějí v evropském parlamentu. Důvody, které k tomu mají jsou různé, ale jejich nepřítel rozhodně není sjednocená Evropa, ale Evropská unie. Můžeme říci, že euroskeptik je člověk, který odmítá špatně směřující vývoj v Evropě, která se již de facto civilizačně sjednotila již na konci 19. století. Euroskeptik vlastně obhajuje dobrou a sjednocenou Evropu. A bojuje proti jejímu největšímu škůdci: A tím je Evropská unie.

   Za onou zástěrou strašlivé byrokracie se ukrývají intriky těch nejsilnějších evropských zemí, kterak vymýšlí další plán, jak mít moc nad celou Evropou. Tomu nelze přihlížet. Musí se mezi těmi národy objevit onen vyvolený člověk, který dovede rozvrátit ono zkorumpované doupě plné papalášů placených za občasné blábolení a navždy spoutat ony národy, aby jim zašla chuť po moci plodící jenom zkaženost. I takový má být jednotlivec, o němž již byla řeč.

   Evropa se sjednotí jedině pod schopnou pevnou ruku, nezdolnému duchu, mohutné opoře, se kterou se nemohou změnit prostí občánci volení z parlamentu. Hle, nechť vstoupí mezi nás ten vítězný, který dokáže vést Evropu za jedním cílem, když je toho třeba. Nechť věčně znepřátelené národy ustanou ve sváru a spojí se v přátelskou svornost, když jim rozkáže ten, jenž je personifikací boží – evropský císař. Velký vládce, který umí vést a spravedlivě vládnout - vládou ne nepodobnou osvícenskému absolutismu, řekněme. Císař s potenciálem než kdy měli jeho předchůdci starého Říma, Němci či Byzantinci.

   Takový obří kolos ekonomicky a politicky rozmanitý, jako je jednotná Evropa, není možné řídit demokraticky. Demokracie je vláda těžkopádná, která je funkční u menších států, kde jsou jednotlivé vztahy blízké a je možné nějak udržovat zdravý chod vlády lidu. Ale rozhodně se tím nedá řídit celý kontinent obývaný nepřeberným množstvím rozličných národů a ras rozdílných (cílů) a které mnohdy nesouhlasí mezi sebou. Bláhový je ten, kdo si myslí, že by vedle sebe mohli žít Slované a Němci v míru. Moderní Evropská Unie je největší nepřítel evropské solidarity – silnější celky se snaží pomocí zbytečné, nesmyslné a nepochopitelné byrokracie uštvat malé národy. Nejde o nic jiného než o pomalou válku bez krve, plnou intrik.

   Pakliže má být Evropa jednotná a nemá dojít ke kulturní úpadek národů v ní žijících kvůli zhoubné globalizaci, rozhodně budiž vyvážen poměr mezi soustředěným a odstředivým řádem v budoucí Evropě. A ta bude stabilně fungovat pouze, bude-li jejím sjednocovadlem osoba císaře a jeho výkonný dvůr, s nímž budou všechny státy svázány personální unií (bez rozdílů republik a monarchií, prezident či král má být již ze své přirozenosti dobrý vazal a rádce). A bude v Evropě příjemněji. Národní státy si budou žít svůj život a budou se rozvíjet do sfér blahobytu vstříc lepším zítřkům a jediný jejich pán bude svatý císař. A až on v nouzi rozkáže, spojí se tyto národy a vytáhnou svorně jako bratři za společné (=evropské) zájmy!  Ať prací nebo silou. Bojuj za tyto myšlenky, euroskeptiku, jinak nebude zbytí a zvítězí tvůj nepřítel. Hanba Evropské unii! Ať žije Evropa! Ať žije císař!

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Adam Vaněk | středa 6.5.2009 17:23 | karma článku: 13,17 | přečteno: 828x
  • Další články autora

Adam Vaněk

Úvaha o létajících vejcích

V posledních dnech se česká společnost buď baví nebo horší nad útoky na vůdce české sociální demokracie Jiřího Paroubka. Názory jsou opravdu všelijaké. Sociální demokraté a jejich zastánci proti tomu oprávněně brojí a berou to jako zločin a – opravdu nečekaně – označují za válečné štváče své úhlavní nepřátele, tedy občanské demokraty. Ta to logicky popírá. A co si myslí obyčejní lidé? Kde je pravda? Co vlastně celá tato aféra způsobuje nebo dokonce může způsobit?

27.5.2009 v 12:58 | Karma: 20,58 | Přečteno: 1185x | Diskuse| Ostatní

Adam Vaněk

Morální strážce – boj proti nečestnému úplatkářství

Dle soudů lidí prostých je míra korupce nejen tam nahoře, ale je jí protkána celá společnost. To není nic divného a netypického pouze pro dobu, v níž žijí tyto generace, pouze se o tom více mluví. Nijak však nemá býti těmi řádky vyslovován souhlas nad oním jevem. Není ostatně nijak pěkné, kterak mnohé problémy jsou zametány pod stůl a lačná česká duše skáče po úplatcích jako dobrém obohacení a pak když ve společnosti jsou takto zkaženi všichni a všichni navzájem si toho jsou vědomi, nelze změnit společnost, neboť se každý bojí něco říct, aby jej páni kolegové a kolegyně neudali a sami tím sebe na čas vyřadili ze světla podezření a pohrdání slušných lidí.

21.5.2009 v 13:17 | Karma: 7,94 | Přečteno: 545x | Diskuse| Ostatní

Adam Vaněk

Pád – šance pro všechny!

Je to nadmíru mrzuté, že mocichtiví socialisté svhrli vládu v době, kdy angažovanost ČR má velký vliv na zahraniční prestiž a též jistou dávku zodpovědnosti. Situace vzniklá bohužel jednou z povahových vlastností nás Čechů – vzájemné závisti a nepřejícnosti. Co se však stalo, stalo se. A my musíme nést následky.

25.3.2009 v 8:42 | Karma: 12,96 | Přečteno: 1009x | Diskuse| Ostatní

Adam Vaněk

Úvaha o češtině - Jazyk vskutku světový?

Někteří kritizují, že tolik vychvaluji češtinu a říkám, že je lepší než jiné jazyky. Ale já se za to nestydím a klidně řku: „Čeština jazyk lepší latiny jest.“ Co je na tom tak špatného, že mám rád svůj rodný jazyk, jak jinak si oni mudrlanti myslí, že se z oněch velkých jazyků stali velké jazyky? Jejich vlastní mluvčí je mají rádi a cení si jich a hájí je před ostatními.

15.3.2009 v 16:14 | Karma: 15,83 | Přečteno: 1428x | Diskuse| Ostatní

Adam Vaněk

Úvaha o sporu kolem Národní knihovny.

Čechové jsou vesměs národem konzervativním, co se týče vkusu. Pokud se ve světě objeví něco nového, zpravidla lid v duchu liberalismu nezůstává pozadu. Ale pokud jde o určitá společenská pravidla nebo názory, stále vládne konzervatizmus. Však ono to vůbec není na škodu, vezme-li v potaz aktuální konflikt točící se kolem výstavby nové Národní knihovny, která poněkud rozpolcuje názory lidí (třebaže ve finále jejich názory nejsou podstatné, neboť konečné rozhodnutí neovlivní).

5.2.2009 v 20:25 | Karma: 16,82 | Přečteno: 771x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pohled na rodičovství se změnil. Ale muži to mají jinak než ženy, říká socioložka

30. května 2024

Premium Obavy z budoucnosti a touha žít udržitelně se často stávají hlavními faktory v rozhodování odložit...

Evropské volby pokládám i za referendum o současné vládě, řekl Zeman

30. května 2024  15:10,  aktualizováno  17:59

Bývalý prezident Miloš Zeman přijel před volbami do Evropského parlamentu do Teplic na akci dalšího...

Írán využívá gangy ve Švédsku pro násilné útoky, cílí na disidenty a Židy

30. května 2024  17:36

Írán využívá kriminální gangy pro násilné útoky ve Švédsku. Ve čtvrtek o tom informovala švédská...

Žena přecházela silnici vedle přechodu, řidič jedoucí na zelenou ji srazil

30. května 2024  17:30

Určením viny v případu sražení chodkyně autem se už týden zabývají policisté ze Šumperka, kteří...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 10
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1000x
Pracující filosof.