Všetký kradnú! Je třeba zavést EEZ
"To je jasný, zavřel hospodu, okrádal stát, neplatil daně, což se provalilo teď, když má povinnost vést elektronickou evidenci tržeb," ozývá se z jihu, severu, západu i východu naší republiky.
Co kdybychom si všichni sáhli do svědomí? Protože úvodní věta je pravdivá - ano, všetký kradnú.
Je tu někdo, kdo si nikdy nevzal v práci obálku, poštovní známku, papír, kancelářskou sponku, neodmotal při střevních potížích kus toaletního papíru na cestu domů, kdo si ze služebního telefonu nevyřídil soukromý hovor? Vzali jste někdy, byť omylem, v bance propisku? Proč myslíte, že je mají přivázané? Znám jednoho takového, tedy jen z médií, který si pero prohlédl ze všech stran, pokýval hlavou, že by šlo, rozhlédl se, nenápadně ruku s perem strčil pod stůl. Pod ním přehodil do druhé, pravou položil na stůl, chvilku počkal a pak zcela chladnokrevně zastrčil pero do kapsy svého saka. Sice se tvářil jako by nic, ovšem televizní kamery vše zaznamenaly. Zřejmě jakýsi zanícený sběratel!
Lidi stahují filmy, knížky i muziku. Kopírují si (samozřejmě v zaměstnání!) navzájem recepty z kuchařek, někdy i celé knížky, aby je nemuseli kupovat.
Paní, která si v marketu odmotávala nekonečné množství mikroténových sáčků na pečivo, aniž by ho kupovala, asi taky nebyla čistá jako lilium. Jako krádež se sice netváří, když se někdo natáhne přes cizí plot a utrhne si tulipán, ale přiznejme si, je to krádež! Láká vás zralá kukuřice? Pořídíte si cestou kolem kukuřičného pole večeři? Tak to je taky krádež! Spisovatelé si navzájem kradou témata, myšlenky i věty. Skladatelé melodie - prosím, neví někdo, co bylo dřív - Smetanova Vltava nebo Kočka leze dírou?
...všetký kradnú!
A proto je nutné urychleně zavést EEZ - elektronickou evidenci zlodějů. Nebudeme se přece spoléhat na bonzáky. Lidem se nedá věřit, jsou to jenom slabá, chybující, ovlivnitelná a někdy dokonce i úplatná stvoření. Stoprocentně spolehnout se dá jen na umělou inteligenci. Je třeba zavést každému čip. Včetně nemluvňat. Kdo má přesně vědět a hlídat, kdy si ty malé potvůrky začnou na písku navzájem krást bábovky, kyblíčky a lopatičky.
Čip se při krádeži, třeba jen myšlenkou, rozpípá, zloděj díky elektronice začne blikat a budeme mít jasno. Není přece možné, aby si kdekdo dělal, co chce. Když hlídat, tak spravedlivě všechny. Pořádek a spravedlnost musí být a basta!
P.S.: slovní spojení v titulku jsem si vypůjčila. Přísahám na holý pupek, že to není krádež!
Zuzka Součková
Historka vskutku fekální

Když člověk trpí syndromem dráždivého tračníku, stává se z obyčejné vycházky drama, ve kterém jde nejen o zachování důstojnosti, ale i o čistotu prádla. Ačkoli se to po slovensky nazývá hnačka, zrychlení kroku nic neřeší!
Zuzka Součková
Je svět v pořádku?

Brzké jarní ráno, venku je ještě tma. Zavrtím se na posteli, probudí mě nějaký zvuk. Nastražím uši. Aha. To první ptáci zpěváci nastupují na scénu. Zatím zřejmě jen ladí tóny jako muzikanti před koncertem.
Zuzka Součková
V ortopedické čekárně

Pravou berli postavím do rohu, vezmu za kliku, otevřu dveře. Nezapomenu zastrčit berli zpátky do podpaží a ladným skokokrokem se vsunu dovnitř. Čekárna je plná, ale jedna židle zasunutá v koutě na mě čeká. Ztěžka na ni dopadnu.
Zuzka Součková
Jsem nemohoucí, ale bojuju

Klaním se před všemi, kteří mají jakýkoli handicap. Ať už někomu neslouží ruce, nohy, oči, uši, či nějaký tělesný orgán, vždycky je to problém. Mně momentálně podala výpověď ze služby pravá noha.
Zuzka Součková
Vytrácí se slušnost?

Scházím školní schodiště, proti mně se žene dětské stádo. Nedržet se zábradlí, ti malí predátoři by mě smetli. Někteří pozdraví.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Je jen otázka času, kdy Rusko napadne další evropskou zemi, řekl Zuna
Poslanci kývli na to, že vláda bude moci v příštích osmi letech zvyšovat výdaje České republiky...
Mohla od něj odejít. Obžaloba žádá 14 let pro zubařku, jež usmrtila vůdce sekty
Čtrnáct let vězení a pětiletý zákaz jakéhokoliv povolání ve zdravotnictví žádá obžaloba pro...
OBRAZEM: Do centra Budějovic vyrazili draci. Nalákali děti, pak se hašteřili
Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. A v Českých Budějovicích také draci. Dvě desetimetrové...
Lidé od května zaplatí víc České televizi i rozhlasu. I ti, kdo mají jen mobil
Prezident Petr Pavel potvrdil zvýšení poplatků České televizi a Českému rozhlasu i rozšíření okruhu...
- Počet článků 281
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3262x
Jsem autorkou knih:
Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě
Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne,
a knih fejetonů ze života:
Běh života s úsměvem
Diagnóza žena
Když mi budete chtít něco sdělit, můžete napsat: zuzkasouckova@atlas.cz
Pokud se vám mé psaní líbí, navštivte také moji fb stránku, kde často glosuji běžné životní situace:
https://www.facebook.com/zuzkasouckovaspisovatelka/?pnref=lhc
Vaše vzkazy mne potěší.