Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Souhlasíš s EU a jsi proti Rusku, tak fandíš islamistům

I takové úžasné obraty jsem zažil v mnoha diskusích. Jsi proti Rusku a fandíš Bruselu, tak podporuješ nelegální migranty z Afriky. Stručně řečeno, Evropská unie páchá šílenosti, ovšem Rusko je šílené celé.

Nedělá mně problém kritizovat Evropskou unii, když si to zaslouží, líbil se mi dnešní blog kolegy Červenky, o povinné solidaritě. Něco takového je samozřejmě hloupost. Už jsem také několikrát tepal do Bruselu za jeho antiizraelské postoje. Jsem proto rád, že Česká republika společně s Maďarskem jako jediní z Unie nedávno odmítly další unijní rezoluci proti Židovskému státu, který prý Palestince vystavuje genocidě. To je samozřejmě nesmysl a já jsem moc rád, že moje země se tomu postavila.

Souhlasím také s tím, jak uvedla ve svém dnešním blogu Kateřina Lhotská, že označovat každého, kdo je proti Istanbulské smlouvě nebo proti manželství stejnopohlavních párů za stoupence Ruska, je demagogické. Nedávno se proti istanbulským úmluvám postavila monarchistická strana Koruna Česká, která tak podpořila stanovisko Konzervativní strany. Přitom monarchisté jsou jasně protiruští a protiputinovští. Chápu také, že pro mnoho lidí je manželství svazkem muže a ženy a odmítají to vidět jinak.

Jenomže znám i opačné případy, kdy se člověk zastane Evropské unie, tak je pro nelegální migraci, a kdo je proti Rusku je stoupencem radikálních islamistů. Komické, už z toho důvodu, že Rusko je spojencem fanatických muslimů v Íránu. Také jsem to schytal, když jsem i přes její chyby řekl, že by nebylo rozumné vystupovat z EU, hlavně z ekonomických důvodů. Do unijních zemí totiž míří na 80% našeho exportu a z nich dovážíme asi 60% importu. Což mnozí její kritici opomíjejí.

Evropská unie páchá šílenosti, ovšem Rusko je šílené celé. Jeho stoupenci jsou buď placení propagandisté nebo nevědomí lidé, kteří o této hrozné zemi ve skutečnosti nic neví a ještě se svými neznalostmi chlubí. Obdivovat mohu něco či někoho, kdo něco dokázal, kdo něco umí, v něčem vyniká. Zaostalé Rusko ovšem nevyniká v ničem.

Já jsem v Rusku byl dvakrát a to i v místech, kam se dostalo jen málo Čechů, například na Soloveckých ostrovech. O Rusku jsem mluvil osobně s mnoha Rusy a mám přečtenou spoustu kvalitní literatury. Na vlastní oči jsem viděl, že vesnice nedaleko Moskvy se svojí zchátralostí nezadají s těmi v rozvojových zemích.

Proslulá ruská spisovatelka Ljudmila Ulická uvedla, že všechny volby v Rusku jsou zfalšované ve prospěch vládnoucí moci. Jistě ví, co říká. A fakta její tvrzení dokazují. Rusko není demokratickým a právním státem. Opozice je potlačená, buď vyhnaná do emigrace nebo zavřená do lágrů. V moha případech i rovnou státní mocí vražděna. Viz aféry s novičokem a nápadně podezřelé pády z oken. Jakýkoliv nesouhlas s Kremlem je kriminalizován. To, že v Rusku neexistuje nezávislá justice, která soudí podle pokynů z Kremlu je fakt, Více Rusů mně potvrdilo, že si Putinovi lidé mohou zabrat beztrestně jakýkoliv majetek.

Znám konkrétní případ jednoho Rusa, který nyní žije v Praze. V Moskvě měl lukrativní nemovitost v centru města, ta však nyní patří manželce místopředsedy vlády a Putinovu stoupenci. Ona žena zpočátku přišla za majitelem, že jeho dům se ji líbí a ať jí ho tedy prodá. Dotyčný nechtěl o prodeji ani slyšet. Jenomže zakrátko byl obviněn z daňových úniků, odsouzen, dům mu byl zabaven a konec už znáte. V Rusku také strhávají lidem z platů peníze na armádu v rámci dobrovolně povinné solidarity. V plánu je zavedení šestidenního pracovního týdne bez zvýšení platů. Z Ruska každoročně odcházejí statistice lidí, především vzdělaných a kvalifikovaných.

Ruská federace je zločinným a mafiánským státem, který nechrání životy, zdraví a majetky svých obyvatel a obecně brutálně pošlapává základní lidská práva svých obyvatel. Rusko, to je jedna velká katastrofa, a obdivovat jej může jen člověk značně mdlého rozumu.

 

 

 

Autor: Jan Ziegler | pátek 9.6.2023 11:40 | karma článku: 20,86 | přečteno: 406x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Velký úspěch! Rakovničtí lékaři odstranili obří kýlu

Majstrštyk se povedl chirurgům Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Ti použili novou operační metodu přístrojem Fasciotens, který umožňuje operovat velké kýly bez změny anatomie břišní stěny.

12.6.2024 v 10:19 | Karma: 10,15 | Přečteno: 191x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Děsivá dopravní neštěstí budou v Rusku přibývat

Byla to hrozná podívaná, v ruském Kemerovu se „splašila“ tramvaj, která za jízdy vyhazovala lidi na silnici. Jeden cestující zemřel, více než stovka jich byla zraněných. Kvůli válce proti Ukrajině se nic nezmění.

10.6.2024 v 13:12 | Karma: 17,34 | Přečteno: 568x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Chci více kapitalismu, Západ však ničí populismus a tzv. sociální jistoty

Neustále změkčování podmínek, přemrštěné sociální jistoty a vymýšlení nesmyslů jako minimální mzda za 70 tisíc korun a minimální důchod za 50 tisíc korun. I to hlásá nějaká partaj kandidující do Evropského parlamentu.

7.6.2024 v 11:43 | Karma: 21,16 | Přečteno: 600x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“ patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

6.6.2024 v 15:29 | Karma: 20,46 | Přečteno: 1468x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Vylodění v Normandii bylo katastrofou, zbytečně umírali lidé

V těchto dnech si připomínáme osmdesáté výročí vylodění spojeneckých vojsk ve francouzské Normandii. Chcimíři však mají jasno, místo válčení se mělo jednat s Hitlerem a nacisty o míru, koncentráky jsou výmyslem.

6.6.2024 v 13:25 | Karma: 22,43 | Přečteno: 696x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Thorův „kemp“ před Úřadem vlády je za plotem. Přijela policie a odtahovka

12. června 2024  10:38,  aktualizováno  19:32

Spor o „petiční stánek“ před Úřadem vlády pokračuje. Aktivista Ondřej Thor totiž stále odmítá...

Chtěl se spojit s Le Penovou, tak ho svrhli. Mezi Republikány to pěkně vře

12. června 2024  19:26

Francouzská konzervativní strana Republikáni (LR) vyloučila svého předsedu Érica Ciottiho, který...

Náklaďák v tunelu Blanka naboural v koloně jedenáct aut, na odpoledne ho uzavřel

12. června 2024  15:20,  aktualizováno  19:14

Nehoda jedenácti osobních aut a nákladního vozu uzavřela v Praze Dejvický a Bubenečský tunel ve...

OBRAZEM: Na britské ambasádě slavili narozeniny krále, přišel Pavel i veterán

12. června 2024  18:53

Na britské ambasádě na pražské Malé Straně se slavily narozeniny krále Karla III. Zahradní oslavy...

  • Počet článků 3342
  • Celková karma 24,00
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz