Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Skutečným vrahem Navalného je stalinistické zločinecké Rusko

Tyran a násilnický diktátor Vladimír Putin si může udělat další zářez na pažbě, po Politkovské a Němcovovi přišel na řadu hlavní sok Alexej Navalnyj. Západ by se měl konečně probrat z nečinnosti a vystoupit razantně proti Rusku. 

Putinův režim opět dokázal svoji nelidskou, brutální a totalitní povahu. Nespravedlivě vězněný Alexej Navalnyj byl umučen ve vězeňském táboře na Sibiři v sedmačtyřiceti letech. Údajně se mu udělalo špatně na procházce, ztratil vědomí a už se neprobral. I když v Rusku se oficiálním verzím věřit nedá. Ve skutečnosti se stal obětí justičního zločinu, který skončil vraždou. Ruský opozičník zemřel vinou nelidských podmínek v ruských vězeňských táborech. Dá se to srovnat se smrtí vězňů v nacistických koncentrácích. Jejich smrt byla vraždami a měli je na svědomí němečtí nacisté. Vinu za smrt muklů v sovětských gulazích nesli komunisté, no a současné ruské lágry se od sovětských gulagů příliš neliší. Za smrt Navalného je proto v každém případě zodpovědný současný ruský režim.

Nejvážnější Putinův protivník byl odsouzen postupně až na 19 let vězení ve vykonstruovaných procesech, které jsou v Rusku naprosto normální. Jasným důkazem je kauza údajné zpronevěry Yves Rocher, když sama francouzská firma popřela, že by jí vznikla nějaká škoda. V Putinově říši totiž neexistuje nezávislá justice a zdejší soudy mají ke spravedlnosti hodně daleko. Odpůrci režimu bývají často souzeni za kriminální delikty, aby se zakryla politická povaha jejich procesů. Tak tomu bylo i v kauze s nejznámějším ruským opozičním představitelem. Navalnyj si dovolil oponovat totalitnímu režimu a proto musel zemřít. Takový lidem jako on, Kreml neodpouští.

Nynější putinovské Rusko je prakticky stejné jako jeho neblahý předchůdce Sovětský svaz v Stalinově éře. Opozice je zakázána, perzekuována, vězněna a často i zabíjena. Tomu odpovídají i šílené poměry v ruských věznicích, které si nezadají s podmínkami v nacistických a komunistických lágrech. Kopali mě do rozkroku, roztahovali na špagát, pokoušeli se zlomit nebo alespoň vykloubit ruce. Mlátili nás půl hodiny každé ráno a půl hodiny každý večer. Nechávali nás jen tak v trenýrkách stát venku v mrazech, dokud lidi nezačali ztrácet vědomí,“ popisuje poměry ve věznici IK-7 v severoruské Karélii na webu irozhlas.cz bývalý vězeň Gasan Bajtubajev.

Jeho slova potvrdil v rozhovoru pro Forum24.cz i ruský podnikatel Sergej Kudaškin, který rovněž zažil ruské věznice a vyšetřovací metody a nyní žije v Česko republice Také mě mučili elektrickým proudem, je to takový přístroj jako dynamo: Na prsty se zpravidla kolíčky připevní elektrody a potom se točí kličkou dynama, je to příšerný pocit. Ale nejhorší bylo, když mě pověsili za ruce na hák ke stropu tak, aby se chodidla dotýkala podlahy, potom mi propíchli kůži na pravé straně o trochu níže podpaží lékařskou jehlou a začali jí škrábat uvnitř po žebrech, to je peklo. Po takovém mučení jsem byl připravený se přiznat ke všemu, i k vraždě Kennedyho,“ přiblížil ruské praktiky Kudaškin.

Navalnyj není čítankovým hrdinou, býval považován za ruského nacionalistu, a svého času souhlasil s ruskou okupací Krymu. Jenomže, jak je uvedeno na webu Echo24.cz, později se jasně postavil proti ruskému přepadení sousední země.Rusko musí nechat Ukrajinu na pokoji a umožnit jí, aby se rozvíjela tak, jak chtějí její obyvatelé. Zastavit agresi, ukončit válku a stáhnout všechna svá vojska z Ukrajiny,“ napsal v jednom z dřívějších prohlášení. Ovšem ani mnozí komunisté věznění nacisty v koncentračních táborech nebyli svatoušci a mnozí z nich se sami dopustili surových zvěrstev. Podstatné však, je, že Navalnyj se stal obětí státního zločinu, byl vězněn protiprávně v sibiřském lágru, kde mrazy v zimě dosahují i více než třiceti stupňů pod nulou, a zemřel vinou nelidského zacházení.

Mezinárodní asociace Memorial na svém webu uvedla, že v Rusku je nyní 631 politických vězňů, přičemž toto číslo není úplné a denně přibývají další. Jen od února 2022 do prosince 2023 zadržely ruské úřady z politických důvodů téměř 20 000 lidí.

To všechno jsou pádné důvody k tomu, aby Západ zaujal vůči barbarskému a mafiánskému Rusku daleko tvrdší pozici. Putinův režim dokázal tímto odporným zločinem, že nepatří do civilizované společnosti a není s ním proto možné normálně jednat.

Zdroje:

https://echo24.cz/a/Hq3S5/zpravy-svet-navalnyj-valka-na-ukrajine-rusko

Rusko se proměnilo v násilnický stát, řekl Lipavský. Politici litují smrti opozičníka Navalného — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Zemřel ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj, mluvčí to popírá | Refresher news

‚Smrt Navalného ukazuje, kam je Putinův režim ochoten zajít | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

https://www.irozhlas.cz/zpravy-ze-sveta/spagat-hlava-v-zachode-biti-v-ruskych-kaznicich-bezna-vec-tvrdi-politicti-vezni_1612011100_mdo

https://www.forum24.cz/sergej-kudaskin-ve-vezeni-me-mucili-tak-ze-bych-priznal-i-vrazdu-kennedyho

„Tvář Ruska bez Putina“. Čeští politici skládají hold Navalnému - Novinky

Svobodu politickým vězňům v Rusku! (memorial-czechia.cz)

 

 

 

Autor: Jan Ziegler | pátek 16.2.2024 18:53 | karma článku: 30,69 | přečteno: 604x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Československo se mělo v roce 1938 bránit německé agresi

Měli jsme tenkrát válčit či bylo správné ustoupit? Zastánci odporu argumentují zachováním si páteře, odpůrci nemožnosti účinné obrany. Je ovšem možné, že naše kapitulace zabránila ve svržení Hitlera.

23.4.2024 v 12:42 | Karma: 16,74 | Přečteno: 466x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Je povinností Čechů přijít v případě ruské agrese Pobaltí na pomoc

Už jen z toho důvodu, že nás k tomu zavazují spojenecké smlouvy v rámci NATO. Putin si počíná v Pobaltí stejně jako kdysi Hitler v Československu. Rovnítkem je zneužívání národnostních menšin.

22.4.2024 v 12:20 | Karma: 24,21 | Přečteno: 876x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Beneš zradil a podpořil „chcimíry“, když navrhl odstoupení čs. území Německu

Technicky vzato, velezrada jako vyšitá. Prezident republiky vyslal už v polovině září 1938 svého emisara do Paříže s nabídkou předání asi 6000 km2 čs. pohraničí. Stalo se tak bez souhlasu vlády a parlamentu.

19.4.2024 v 12:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 744x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Ruský sport je jedna velká špína, kriminálníci, doping a podvody

V ruských sportovních soutěžích nyní startují delikventi, kteří utekli ze svých zemí před zákonem a vězením. A ani nepřekvapuje, že Rusové měli uplácet bývalého šéfa biatlonu, který jim za to kryl doping.

18.4.2024 v 11:14 | Karma: 21,38 | Přečteno: 646x | Diskuse| Sport

Jan Ziegler

Soudružko Konečná, za komunistů bylo cestování šíleně drahé a obtížné

Šéfka KSČM v zoufalství hází opravdové „perly“, které jsou k smíchu a pláči zároveň. Tak nedávno politovala na sociální síti X mladé, že sice mohou cestovat, ale jen když na to mají.

17.4.2024 v 12:15 | Karma: 30,46 | Přečteno: 1187x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

ANO bylo pro zvýšení věku odchodu do důchodu. Havlíčkovi vadí zápis z Hradu

24. dubna 2024  14:43,  aktualizováno  15:14

Hrad zveřejnil záznam z jednání o důchodové reformě. Na té se zástupci vlády, ANO a Hradu shodli,...

V Černošicích spadlo do bazénku batole, skončilo podchlazené v nemocnici

24. dubna 2024  15:06

V Černošicích spadlo do zahradního bazénku 2,5leté dítě. Na místě zasahovali záchranáři, kteří jej...

Ficova vláda schválila zákon o veřejnoprávní televizi, z RTVS bude STVR

24. dubna 2024  13:08,  aktualizováno  15:04

Slovenská vláda ve středu schválila návrh zákona o Slovenské televizi a rozhlasu (STVR). Ten...

Za pomoc známým s daňovými podvody dostal šéf finančního úřadu podmínku

24. dubna 2024  15:01

Krajský soud v Brně ve středu opětovně uložil podmíněný a také peněžitý trest bývalému řediteli...

  • Počet článků 3316
  • Celková karma 26,48
  • Průměrná čtenost 1810x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz