Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Rusko nechá dopovat děti, plete sport do politiky a ještě kope kolem sebe

Je to neskutečně barbarské a odporné chování. Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová byla usvědčena z dopingu, dostala distanc a Rusové místo sypání si popelu na hlavu vyhrožují, jsou arogantní a drzí.

Kvůli skandálu s Valijevovou podle webu ceskenoviny.cz, který provozuje ČTK, přišel ruský krasobruslařský ženský tým o zlaté medaile na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 a místo nich získal bronz. Rusové mohou být ještě rádi za velkorysost Mezinárodní bruslařské unie, která je za prokazatelný doping rovnou nevyloučila.

Normální lidé by se v takovém případě omluvili a slíbili, že takový průšvih se už nebude opakovat. Valijevové bylo v době pekingské zimní olympiády 15 let, takže de facto dopovalo dítě. O to, je to celé ještě horší. Rusům ovšem chybí jakákoliv sebereflexe. Přitom podle článku na webu lidovky.cz už dříve sami přiznali, že u nich fungoval státem řízený doping.

V případě mladé krasobruslařky však Rusové podle článku na iDNES.cz spustili hotové orgie fanatické nenávisti, a používali přitom i velmi silná slova. Žádné přiznání chyby, za všechno mohou jiní, CAS není nestranný, je to provokace vůči Rusku, jedná se o nelidské rozhodnutí apod. Čili nám ruská strana vzkazuje, že dopovat je v pořádku a Rusové smí všechno. A když se proti nim někdo ohradí, tak je fašista a zločinec. To ne druzí, ale Moskva plete do sportu politiku, když z vlastních selhání obviňuje „zlý a prohnilý“ Západ.

To ovšem není žádná novinka. Klasické chování ruských sportovců, kteří neumějí prohrávat, a pak se chovají jako smyslu zbavení, mně před časem osobně přiblížil bývalý výborný hokejový brankař Motoru České Budějovice Vladimír Plánička s kterým se znám už mnoho let a tykáme si. „Ty se Honzíku zajímáš o to Rusko, tak já ti něco řeknu. Bylo to asi v roce 1975 a my byli v Rusku na zájezdu. Hráli jsem tam taky přípravný zápas proti Traktoru Čeljabinsk. No, a já zachytal fantasticky a my vyhráli 2:1. Vychytal jsem jim, co se dalo. Jenomže, oni to neskousli. Plivali na mě, nadávali do fašistů, byli to holt rusáci. Oni neuměli prohrávat, kdyby nás rozdrtili, tak pro ně budeme molodci, braťja apod. Ale, jelikož prohráli, tak se chovali hnusně a odporně. Něco takového jsem nikdy předtím, ani potom nezažil.“

Cestovatel Fero Richard Hrabal-Kronďák, který Rusko mnohokrát procestoval, a zná tuto zemi dokonale, v rozhovoru s Ivanem Brezinou na iDNES.cz popsal přesně ruskou povahu, která se v plné nahotě projevila i v kauze Valijevová.. „Mnohý z oněch milých, srdečných, bodrých a pohostinných lidí ve svém nitru skrývá ukřivděného, zakomplexovaného, xenofobního a žlučovitého Rusáka. ….V kombinaci s lahví vodky se i srdečné posezení s bodrými ruskými kamarády velmi snadno může zvrtnout v nechutnou epizodu plnou osočování, nenávisti a urážek. Dobrosrdečný Rus se vmžiku změní v záštiplného Rusáka.“

Jako vychovatel působil ve čtyřicátých letech 19. století v Rusku i český novinář Karel Havlíček Borovský a ve svých Obrazech z Rus už tenkrát velmi dobře popsal tamní nectné způsoby: Hlavní zásada ruských kupců jest dodati za zboží co možná nejvíce, bez ohledu, stojí-li za to či nic; přitom se již samo rozumí, že špatné zboží, mohou-li, také rádi za dobré prodají. Ruští kupcové dokonce to neznají, co se v obchodu poctivostí nazývá; obchod jest u nich, jako u všech východních národů; vojna bez krveprolití, kdo s koho, ten toho; ošiditi u nich jen znamená býti chytřejším a nikoli za nedovolenou věc se nemá, nýbrž ke cti slouží.“ Čili jde o to uspět za každou cenu, i za pomoci lsti a klamání.

Jak je patrné, v Rusku tyto trendy přetrvávají i v současné době. Nic se tam od Havlíčkových časů nezměnilo. Podvod se nebere jako něco nečestného a špatného, ale jako součást normálního jednání.

Zdroje:

My vinu nikdy neuznáme. Rusové o trestu pro Valijevovou: Spiknutí Západu - iDNES.cz

Ruští krasobruslaři budou mít po diskvalifikaci Valijevové olympijský bronz | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/ano-podvadeli-jsme-rusko-poprve-priznalo-statem-rizeny-doping-putin-o-nicem-nevedel.A161228_084955_ln-sport-ostatni_ele

https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/rusko-cestovatel-a-spisovatel-fero-richard-hrabal-krondak-rozhovor.A210730_134802_kolem-sveta_hig

Karel Havlíček Borovský, Obrazy z Rus, nakladatelství Tribun EU, Brno 2008

 

 

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 1.2.2024 14:47 | karma článku: 27,42 | přečteno: 577x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Válečné zločiny rudých Vietnamců byly horší než ty americké

Ano, výrazně předčily mnohokrát omílaný masakr americké armády v My Lai. Jednalo se o masové vraždy civilistů včetně žen a dětí provedené komunistickými zločinci z Vietkongu a severovietnamské armády.

29.5.2024 v 10:07 | Karma: 20,09 | Přečteno: 628x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Šokující! Komunistka Konečná na straně brutálních vrahů z Hamásu

Šéfka KSČM si uřízla pořádnou ostudu, když se svezla na vlně antisemitismu a opřela se do předsedy vlády kvůli tomu, že odsoudil zatykač na svého izraelského kolegu Benjamina Netanjahua jako děsivý a zcela nepřijatelný.

28.5.2024 v 11:14 | Karma: 27,05 | Přečteno: 647x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Mír na Ukrajině zmařily ruské vydírání a válečné zločiny, nikoliv Jonhson

Jako lež se ukazuje tvrzení kremelské propagandy, že prý britský premiér Boris Johnson přinutil Ukrajinu, aby nepřijala údajně už téměř domluvený mír s Ruskem. Skutečnou příčinou byly nehorázné ruské „mírové“ návrhy.

24.5.2024 v 11:28 | Karma: 20,86 | Přečteno: 394x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Jak opilí rudoarmějci zavraždili hajného Žíhlu v Kodě

Je to smutná příhoda z doby krátce poválečné. V zájmu historické pravdy si však musíme připomínat i tyto události. Osvobození, to byl i teror ze strany Rudé armády, i když se ho komunistická propaganda snažila zamlčet.

23.5.2024 v 11:12 | Karma: 25,42 | Přečteno: 673x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Kapela Lipka připomíná významnou lidovou básnířku

Originálním způsobem street art formou Murálu (velkoplošných obrazů) připomíná kapela Lipka, která hraje místní folklór, významné osobnosti Písku, jež byly pro tuto obec na Frýdeckomístecku přínosem a proslavily ji.

22.5.2024 v 16:45 | Karma: 7,35 | Přečteno: 137x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Koalice napevno určí čas hlasování o vládním návrhu důchodové reformy

30. května 2024,  aktualizováno 

Přímý přenos Poslanci ve čtvrtek dokončí první čtení vládního návrhu důchodové reformy, která zvyšuje věk...

Praha centrem Aliance. Do Česka míří ministři zahraničí zemí NATO

30. května 2024  8:54

Ve čtvrtek startuje v Praze dvoudenní neformální setkání ministrů zahraničí států Severoatlantické...

Hokejisty po triumfu na mistrovství světa přijme také prezident Pavel

30. května 2024  8:52

České hokejisty, kteří v neděli získali zlaté medaile na domácím mistrovství světa, ve čtvrtek na...

Napětí na Korejském poloostrově stoupá, KLDR odpálila deset raket

30. května 2024

Severní Korea ve čtvrtek odpálila ze svého východního pobřeží deset balistických střel krátkého...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...

  • Počet článků 3333
  • Celková karma 25,00
  • Průměrná čtenost 1804x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz