Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Je pro nás Rusko civilizační alternativou? Samozřejmě, že není

Nynější zločinecké, mafiánské a zkorumpované putinovské Rusko není a nemůže být pro nás žádným vzorem, jak si myslí nevzdělanci a lidé bez rozhledu, kteří o něm ve skutečnosti nic nevědí.

Benjamin Kuras je ostrým kritikem Evropské unie a já uznávám, že někdy má i pravdu. Nejsem nekritickým obdivovatelem EU, ale přes všechny chyby Bruselu barbarské Rusko není a nemůže být pro nás východiskem. Jsem rád, že to nyní ve svém příspěvku Je Rusko pro nás civilizační alternativou? zveřejněném na webu Neviditelný pes uznal i pan Kuras a já mu za to tleskám.

„Rusko je a vždy bylo dokonalá totalitní autokracie – jako protipól k vždy nedokonalé západní demokracii. Ten základní rozdíl mezi oběma je ten, že zatímco dokonalá totalita zůstává totalitou, nedokonalá demokracie stále skýtá možnosti zdokonalování…,“ píše Kuras a pokračuje dále. „Rusko mělo dvě šance přeměnit se z dokonalé totality v nedokonalou demokracii a stát se civilizací. Poprvé těch několik měsíců Kerenského vlády v roce 1917, podruhé těch pár let vratké Jelcinovy vlády počátkem 90. let minulého století. Tu první šanci utopila v krvi a zbídačila banda gangsterů zvaných komunisté. Tu druhou rozkradla banda gangsterů z komunistické KGB, jejímž je Putin jen onou příslovečnou špičkou ledovce.“

Já bych jenom dodal, že jistou šanci k přeměně v demokracii mělo Rusko i po prohrané válce s Japonskem v roce 1905, kdy přistoupilo k vnitřním reformám. Mimo jiné byly povoleny politické strany a ustaven parlament - Státní duma, do které byli voleni poslanci, i když jenom omezeným počtem lidí. Nutno však podotknout, že všeobecné volební právo nebylo v té době běžné i v jiných zemích. Přesto však Duma spolurozhodovala o zákonech, takže car už nevládl absolutisticky. Došlo také k slibnému prudkému ekonomickému rozmachu země. Bohužel, tato éra v podstatě skončila v roce 1911, kdy byl zavražděn premiér Pjotr Stolypin, a definitivně pak v roce 1914 s vypuknutím I. světové války.

Publicista Kuras také správně vyvrací báchorku, podle které za všechno zlo mohl alkoholik Jelcin, kdežto Putin zavedl v Rusku pořádek. To je nehorázná lež, které věří jenom zabedněnci. Současný vládce Kremlu žádný pořádek v Rusku nenastolil, pouze nechal potrestat velkopodnikatele Chodorkovského, který si dovolil podporovat opozici. To byl jeho skutečný zločin, údajné daňové podvody byly vykonstruovány. Ve skutečnosti Putin zavedl v Rusku mafiánský režim, dovolil svým přívržencům drancovat zemi a beztrestně loupit cizí majetky.

Opozice končí v Rusku v kriminálech, lidé upadnuvší v nemilost Kremlu pak jaksi nápadně často padají z oken nebo spáchají sebevraždu pěti výstřely z pistole. Nesrovnávejte prosím situaci s Českou republikou. Kdyby to bylo u nás stejné jako v Rusku, tak Tomio Okamura a další nesedí v parlamentě, ale na Borech.

Prý si též máme vybrat, jestli v budoucnu chceme žít v ruské civilizaci nebo v té západoevropské muslimské. Panebože! Další blábol. Nejvíce muslimů žije v Evropě ve Francii s desetiprocentním podílem obyvatelstva. V Rusku tvoří muslimové 17% obyvatel a rychle jich přibývá, protože muslimky rodí více dětí než etnické Rusky. Na ruském území v Čečensku se běžně praktikuje islámské právo šária včetně bičování a dalších krutých tělesných trestů. Moskva tomu jen nečinně přihlíží. Dovede si někdo představit, že by se tohle dělo legálně jinde v Evropě. Rusko tedy není žádnou hrází proti islamizaci, jak se nám Putinovi stoupenci snaží namluvit, a někteří jedinci s omezeným rozhledem tomu věří.

BIG BEN: Je Rusko pro nás civilizační alternativou? - Neviditelný pes (lidovky.cz)

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 5.1.2023 12:53 | karma článku: 34,43 | přečteno: 1522x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Gavrilo Princip zavraždil arcivévodu usilujícího o mír a přispěl k hrozné válce

Odsouzeníhodný teroristický čin, při kterém zahynuli arcivévoda František Ferdinand d’Este a jeho manželka Žofie, nakonec vedl k první světové válce. Velký podíl na rozpoutání vojenského konfliktu mají také Rusko a Srbsko.

28.6.2024 v 13:35 | Karma: 17,37 | Přečteno: 434x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Beslan aneb dal Putin de facto pokyn k vraždě nevinných lidí?

Brzy bude dvacáté výročí nejstrašnějšího teroristického útoku v historii Ruska. Islamisté v severoosetinském Beslanu zajali přes 1100 lidí, z nichž třetina zahynula. Velmi neprofesionální však byl zásah bezpečnostních složek.

26.6.2024 v 13:10 | Karma: 18,03 | Přečteno: 441x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Nacisté nám hospodu nechali, komunisté nám ji sebrali

Petr se mnou sloužil na vojně v půlce osmdesátých let v Prachaticích a takto rázně a otevřeně to řekl dokonce před soudruhem poručíkem- velitelem čety. Tento jinak kovaný komunista se naštěstí zachoval rozumně a nechal to být.

25.6.2024 v 11:50 | Karma: 22,92 | Přečteno: 1004x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Výlet do jihočeského Kadova a okolí stojí za to

Jižní Čechy nabízejí spoustu krás, známých i méně známých. Vesnička Kadov na Blatensku patří k těm druhým. Ke známým pozoruhodnostem patří tzv. kadovský viklan, v okolí obce se nacházejí rybníky, kamenné útvary, turistické trasy.

20.6.2024 v 17:29 | Karma: 14,50 | Přečteno: 255x | Diskuse | Cestování

Jan Ziegler

Raději budu žít ve Francově Španělsku než ve Stalinově Rusku

Tato slova pronesl Sir Winston Churchill a přesně vystihují situaci ve Španělsku po vítězství konzervativních sil vedených generálem Francem v občanské válce v roce 1939. Nebyl to zápas dobra se zlem a dobro nezvítězilo.

19.6.2024 v 12:47 | Karma: 20,86 | Přečteno: 494x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

  • Počet článků 3350
  • Celková karma 21,65
  • Průměrná čtenost 1799x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz