Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Je pro nás Rusko civilizační alternativou? Samozřejmě, že není

Nynější zločinecké, mafiánské a zkorumpované putinovské Rusko není a nemůže být pro nás žádným vzorem, jak si myslí nevzdělanci a lidé bez rozhledu, kteří o něm ve skutečnosti nic nevědí.

Benjamin Kuras je ostrým kritikem Evropské unie a já uznávám, že někdy má i pravdu. Nejsem nekritickým obdivovatelem EU, ale přes všechny chyby Bruselu barbarské Rusko není a nemůže být pro nás východiskem. Jsem rád, že to nyní ve svém příspěvku Je Rusko pro nás civilizační alternativou? zveřejněném na webu Neviditelný pes uznal i pan Kuras a já mu za to tleskám.

„Rusko je a vždy bylo dokonalá totalitní autokracie – jako protipól k vždy nedokonalé západní demokracii. Ten základní rozdíl mezi oběma je ten, že zatímco dokonalá totalita zůstává totalitou, nedokonalá demokracie stále skýtá možnosti zdokonalování…,“ píše Kuras a pokračuje dále. „Rusko mělo dvě šance přeměnit se z dokonalé totality v nedokonalou demokracii a stát se civilizací. Poprvé těch několik měsíců Kerenského vlády v roce 1917, podruhé těch pár let vratké Jelcinovy vlády počátkem 90. let minulého století. Tu první šanci utopila v krvi a zbídačila banda gangsterů zvaných komunisté. Tu druhou rozkradla banda gangsterů z komunistické KGB, jejímž je Putin jen onou příslovečnou špičkou ledovce.“

Já bych jenom dodal, že jistou šanci k přeměně v demokracii mělo Rusko i po prohrané válce s Japonskem v roce 1905, kdy přistoupilo k vnitřním reformám. Mimo jiné byly povoleny politické strany a ustaven parlament - Státní duma, do které byli voleni poslanci, i když jenom omezeným počtem lidí. Nutno však podotknout, že všeobecné volební právo nebylo v té době běžné i v jiných zemích. Přesto však Duma spolurozhodovala o zákonech, takže car už nevládl absolutisticky. Došlo také k slibnému prudkému ekonomickému rozmachu země. Bohužel, tato éra v podstatě skončila v roce 1911, kdy byl zavražděn premiér Pjotr Stolypin, a definitivně pak v roce 1914 s vypuknutím I. světové války.

Publicista Kuras také správně vyvrací báchorku, podle které za všechno zlo mohl alkoholik Jelcin, kdežto Putin zavedl v Rusku pořádek. To je nehorázná lež, které věří jenom zabedněnci. Současný vládce Kremlu žádný pořádek v Rusku nenastolil, pouze nechal potrestat velkopodnikatele Chodorkovského, který si dovolil podporovat opozici. To byl jeho skutečný zločin, údajné daňové podvody byly vykonstruovány. Ve skutečnosti Putin zavedl v Rusku mafiánský režim, dovolil svým přívržencům drancovat zemi a beztrestně loupit cizí majetky.

Opozice končí v Rusku v kriminálech, lidé upadnuvší v nemilost Kremlu pak jaksi nápadně často padají z oken nebo spáchají sebevraždu pěti výstřely z pistole. Nesrovnávejte prosím situaci s Českou republikou. Kdyby to bylo u nás stejné jako v Rusku, tak Tomio Okamura a další nesedí v parlamentě, ale na Borech.

Prý si též máme vybrat, jestli v budoucnu chceme žít v ruské civilizaci nebo v té západoevropské muslimské. Panebože! Další blábol. Nejvíce muslimů žije v Evropě ve Francii s desetiprocentním podílem obyvatelstva. V Rusku tvoří muslimové 17% obyvatel a rychle jich přibývá, protože muslimky rodí více dětí než etnické Rusky. Na ruském území v Čečensku se běžně praktikuje islámské právo šária včetně bičování a dalších krutých tělesných trestů. Moskva tomu jen nečinně přihlíží. Dovede si někdo představit, že by se tohle dělo legálně jinde v Evropě. Rusko tedy není žádnou hrází proti islamizaci, jak se nám Putinovi stoupenci snaží namluvit, a někteří jedinci s omezeným rozhledem tomu věří.

BIG BEN: Je Rusko pro nás civilizační alternativou? - Neviditelný pes (lidovky.cz)

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 5.1.2023 12:53 | karma článku: 34,43 | přečteno: 1522x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Velký úspěch! Rakovničtí lékaři odstranili obří kýlu

Majstrštyk se povedl chirurgům Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Ti použili novou operační metodu přístrojem Fasciotens, který umožňuje operovat velké kýly bez změny anatomie břišní stěny.

12.6.2024 v 10:19 | Karma: 10,52 | Přečteno: 201x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Děsivá dopravní neštěstí budou v Rusku přibývat

Byla to hrozná podívaná, v ruském Kemerovu se „splašila“ tramvaj, která za jízdy vyhazovala lidi na silnici. Jeden cestující zemřel, více než stovka jich byla zraněných. Kvůli válce proti Ukrajině se nic nezmění.

10.6.2024 v 13:12 | Karma: 17,34 | Přečteno: 570x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Chci více kapitalismu, Západ však ničí populismus a tzv. sociální jistoty

Neustále změkčování podmínek, přemrštěné sociální jistoty a vymýšlení nesmyslů jako minimální mzda za 70 tisíc korun a minimální důchod za 50 tisíc korun. I to hlásá nějaká partaj kandidující do Evropského parlamentu.

7.6.2024 v 11:43 | Karma: 21,16 | Přečteno: 602x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“ patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

6.6.2024 v 15:29 | Karma: 20,46 | Přečteno: 1475x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Vylodění v Normandii bylo katastrofou, zbytečně umírali lidé

V těchto dnech si připomínáme osmdesáté výročí vylodění spojeneckých vojsk ve francouzské Normandii. Chcimíři však mají jasno, místo válčení se mělo jednat s Hitlerem a nacisty o míru, koncentráky jsou výmyslem.

6.6.2024 v 13:25 | Karma: 22,43 | Přečteno: 696x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Česko koupí až 77 tanků za 52 miliard, připojí se k německému nákupu

12. června 2024  8:33,  aktualizováno  21:31

Vláda na středečním jednání na návrh ministryně obrany Jany Černochové rozhodla o pořízení hlavních...

Novou hlavní hygieničkou je Macková, ředitelkou zdravotního ústavu zůstává

12. června 2024  21:18

Vláda jmenovala novou hlavní hygieničkou ředitelku Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Barboru...

Chtěl se spojit s Le Penovou, tak ho svrhli. Mezi Republikány to pěkně vře

12. června 2024  19:26,  aktualizováno  20:55

Francouzská konzervativní strana Republikáni (LR) vyloučila svého předsedu Érica Ciottiho, který...

Pokud toho nevystřílí dost, přijde pokuta. Stát proti myslivcům přitvrdí

12. června 2024  20:46

Myslivci budou nově muset ulovit minimální počty zvěře, které jim určí stát. Při nesplnění...

  • Počet článků 3342
  • Celková karma 24,01
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz