Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chválím policii za zásah proti řádící lůze

Demokracie není o násilí, vyhrožování, ničení cizího majetku, atd. To jsou komunistické a nacistické metody. Přesně to ale převedla chátra v sobotu u Národního muzea v Praze. Ševčík, který ji podpořil, by měl skončit jako děkan.

Návštěvníci muzea byli v šoku, nechápali co se děje, malé děti plakaly a byly vyděšené. To je ovšem šílené. V demokracii má každý právo svobodně vyjadřovat svůj názor, to je fakt, avšak nelze si ji plést s anarchií, napadáním jiných lidí a útokem na cizí majetek. Nějaká spodina se chtěla násilím dostat do přední kulturní instituce a strhnout ukrajinskou vlajku. To jsou totalitní způsoby, ale jak je patrné. proputinovským fanatikům zjevně blízké.

To, že tito lidé nejsou žádnými vyznavači svobody, potvrdil i jistý zdejší profláklý diskutující, který jindy zpochybňuje rusácké válečné zločiny na Ukrajině, a evidentně stojí na straně nácků a zla. Tak podle něj za to mohli protestující proti demonstraci na Václavském náměstí, kteří u Národního muzea stáli s vlajkami Evropské unie, páč provokovali. Aha, pěkní to stoupenci údajné svobody projevu, když jim jiné názory než jejich. tak to vadí, to se nesmí.

Chápu, že pro nepříliš intelektuálně zdatné jedince z řad dezolátů by to mohlo být první setkání s kulturou v životě, ale prosím Vás, pokud chcete do Národního muzea, nejdříve je nutné si zakoupit vstupenku. I když mám obavy, že by jim to obzory příliš nerozšířilo. Z vlastní zkušenosti znám tyto příznivce PRO, SPD, Rajchla a Tomia Okamury. Jeden z nich mě kdysi přesvědčoval, že František Palacký kopal v Českých Budějovicích za Dynamo. Řekl bych, že tohle je typická charakteristika sobotních demonstrantů proti bídě. U nich už nepomůže nic.

Policie správně zakročila a mohla být ještě tvrdší. Srovnání s Palachovým týdnem v lednu 1989 je chucpe, protože tam tehdejší Veřejná bezpečnost brutálně zmlátila lidi, kteří si pouze chtěli pokojně připomenout smrt Jana Palacha. Tady si svoloč začala s násilím a naštěstí s ním i rychle skončila. Inu, kdo s mečem zachází, s mečem také schází. Policie také jasně prokázala na videu, že v žádném případě nešlo vyprovokovaný zásah, ale příčinou zákroku bylo násilí demonstrantů.

Dotyční nespokojenci s údajnou bídou mohli naprosto bez problémů a svobodně uskutečnit svoji pochybnou akci. V jejich tolik milovaném Rusku by je policajti okamžitě rozehnali a to daleko tvrději, než se stalo v sobotu v hlavním městě. Skončit by také mohli na několik let ve vězení. Ovšem mnozí stoupenci masového vraha Putina a zločince Lukašenka ještě zákrokům ruské a běloruské policie proti opozici tleskají. A ti sami křiváci se dožadují práva na svobodu projevu a protestují proti fiktivnímu policejnímu násilí. Ve skutečnosti jim však jde o umlčení slušných lidí. Svoboda projevu pro ně, hlavně tedy pro příznivce PRO a SPD znamená teror, výzvy k násilí, a rovněž vyhrožování ostatním lidem kvůli jejich názorům. Diskuse na sociálních sítích jsou toho důkazem.

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák vyzval děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka kvůli jeho aktivní účasti na násilnostech u Národního muzea, kde podle některých médií dokonce napadl policistu, k odstoupení, Stejně tak učinili i studentští zástupci v Akademickém senátě VŠE. Ševčíkovu abdikaci požadují i současní a bývalí studenti této školy. Důvodem je podle nich chování děkana Ševčíka, který svým vystupováním opakovaně poškozuje dobré jméno VŠE na veřejnosti. Je třeba ctít autonomii univerzitních a vysokoškolských fakult, ovšem jsou chvíle, kdy je třeba problémy řešit. A toto je jedna z nich. Plně chápu reakci studentů a vedeni VŠE. Ševčík má na kontě průšvihů více než dost, viz jeho jízdy autem se zapnutým majáčkem, na které neměl právo, a další.

Na demonstracích pořádaných Rajchlem a spol. se sešlo maximálně 100 tisíc lidí, na demonstracích Milionu chvílek až 300 tisíc lidí, což je třikrát tolik. To jen tak na okraj. Právo na pokojná shromáždění si nelze plést s právem diktovat většině, co musí dělat a navíc si to vynucovat hrozbou použití síly. A to přesně dělají rajchlovské PRO, okamurovská SPD a jim podobní. Je to stejný postup jako použili komunisté v únoru 1948. O změnách vlád rozhodují v demokracii volby a nikoliv násilnické akce. Ovšem, pokud to někteří nechápou, musí dostat pořádně za vyučenou a třeba i pomocí gumových projektilů. V opačném případě hrozí diktatura.

Ještě dobrá rada na závěr, nejlepší receptem proti bídě je práce. Například paní Pastrňaková, která udělala maximum proto, aby se její syn David mohl stát úspěšným hokejistou, měla jeden čas i tři zaměstnání a k tomu ještě brigádu. Čili, když něčeho chci dosáhnout, musím tomu leccos obětovat, především vlastní pohodlí. Pokud to neumíte, pak nebrečte. O štěstí se každý musí postarat sám, nikdo jiný to za nikoho neudělá.

https://www.youtube.com/watch?v=M-7Ay5wEK-Q&t=119s

Autor: Jan Ziegler | pondělí 13.3.2023 16:54 | karma článku: 30,59 | přečteno: 1084x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Velký úspěch! Rakovničtí lékaři odstranili obří kýlu

Majstrštyk se povedl chirurgům Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Ti použili novou operační metodu přístrojem Fasciotens, který umožňuje operovat velké kýly bez změny anatomie břišní stěny.

12.6.2024 v 10:19 | Karma: 10,15 | Přečteno: 191x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Děsivá dopravní neštěstí budou v Rusku přibývat

Byla to hrozná podívaná, v ruském Kemerovu se „splašila“ tramvaj, která za jízdy vyhazovala lidi na silnici. Jeden cestující zemřel, více než stovka jich byla zraněných. Kvůli válce proti Ukrajině se nic nezmění.

10.6.2024 v 13:12 | Karma: 17,34 | Přečteno: 568x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Chci více kapitalismu, Západ však ničí populismus a tzv. sociální jistoty

Neustále změkčování podmínek, přemrštěné sociální jistoty a vymýšlení nesmyslů jako minimální mzda za 70 tisíc korun a minimální důchod za 50 tisíc korun. I to hlásá nějaká partaj kandidující do Evropského parlamentu.

7.6.2024 v 11:43 | Karma: 21,16 | Přečteno: 600x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“ patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

6.6.2024 v 15:29 | Karma: 20,46 | Přečteno: 1468x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Vylodění v Normandii bylo katastrofou, zbytečně umírali lidé

V těchto dnech si připomínáme osmdesáté výročí vylodění spojeneckých vojsk ve francouzské Normandii. Chcimíři však mají jasno, místo válčení se mělo jednat s Hitlerem a nacisty o míru, koncentráky jsou výmyslem.

6.6.2024 v 13:25 | Karma: 22,43 | Přečteno: 696x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Thorův „kemp“ před Úřadem vlády je za plotem. Přijela policie a odtahovka

12. června 2024  10:38,  aktualizováno  19:32

Spor o „petiční stánek“ před Úřadem vlády pokračuje. Aktivista Ondřej Thor totiž stále odmítá...

Chtěl se spojit s Le Penovou, tak ho svrhli. Mezi Republikány to pěkně vře

12. června 2024  19:26

Francouzská konzervativní strana Republikáni (LR) vyloučila svého předsedu Érica Ciottiho, který...

Náklaďák v tunelu Blanka naboural v koloně jedenáct aut, na odpoledne ho uzavřel

12. června 2024  15:20,  aktualizováno  19:14

Nehoda jedenácti osobních aut a nákladního vozu uzavřela v Praze Dejvický a Bubenečský tunel ve...

OBRAZEM: Na britské ambasádě slavili narozeniny krále, přišel Pavel i veterán

12. června 2024  18:53

Na britské ambasádě na pražské Malé Straně se slavily narozeniny krále Karla III. Zahradní oslavy...

  • Počet článků 3342
  • Celková karma 24,00
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz