Česko nesmí být rájem pro putinovské vrahy
Na fakt, že Praha je základnou rusáckých válečných zločinců, upozornila Marie Pevčichova, která je vedoucí investigativců Fondu boje proti korupci, založeného neprávem vězněným ruským opozičním politikem Alexejem Navalným. Ta také proslula tím, že uvádí videoreportáže o majetcích členů ruské vládnoucí elity, včetně samotného Putina, pocházejících z korupce, vydírání a další mafiánské činnosti. Nedávno poskytla rozhovor webu Seznamzpravy.cz a představila nový dokument, jak peníze ruských válečných zločinců končí v pražských nemovitostech. To je skandální a nepřípustné!
„Putinova vláda doslova stojí na korupci, je na ní postavena stabilita celého systému. Bez korupce by nebyla válka na Ukrajině, nestaly by se žádné otravy chemickými látkami, nedošlo by k explozím muničních skladů v České republice, které zosnovala ruská vojenská zpravodajská služba. Korupce je pro Putinův režim nezbytná, potřebuje ji ke svému přežití. A to je i důvod, proč ji odhalujeme,“ zdůraznila Pevčichova. Tato slova je nutné si zapamatovat. Ruské tajné služby u nás ve Vrběticích podnikly teroristický útok, při kterém zavraždily dva lidi.
Svobodní Rusové a spolek Kaputin proto důrazně žádají konfiskaci majetku Putinových stoupenců v České republice a výnos z něho předat napadené Ukrajině a odškodnit z něj Rusy, kteří byli v Rusku putinovským mafiánským režimem oloupeni o svůj majetek a nyní žijí v naší zemi. V Rusku to zkrátka funguje tak, že za Vámi přijde Putinův oblíbenec a řekne, „hele, Ty máš v Moskvě pěkný dům v centru, tak mi ho za půl milionu dolarů prodáš.“ Postavit se proti tomu je zbytečné, protože pak následuje vykonstruované obvinění, ideálně z daňových úniků, a o dům stejně přijdete.
Vláda Petra Fialy už učinila důležitý počin, když zrušila usnesení předchozích komunistických vlád a zrušila bezplatné užívání několika desítek objektů Ruskou federací, které Moskva nepoužívá pro diplomatické účely a bude za ně právem žádat nájemné. To je správné, ale je to jenom začátek. Nyní je třeba přistoupit k dalším razantním krokům a zabavit problematický ruský majetek.
Chápu, že vyvlastnění soukromého majetku musí být možné jen ve výjimečných případech. Avšak co se týče vlastnictví putinovců v České republice, tak se jedná o situace, které konfiskace umožňují. Vždyť jejich domy, vily, luxusní auta atd. byly pořízeny z peněz za prodej zbraní zabíjejících Ukrajince, či z peněz, které mají mafiánský a zločinecký původ. A to jsou pádné důvody proto, aby byl tento majetek zabaven. Není přece možné, aby Česko tolerovalo takové gangsterské metody. Vím, že praktické provedení takového nápadu je těžké, ale v takových záležitostech by to mělo jít rychle a bez zdlouhavých soudních procesů.
Jan Ziegler
Českým letcům RAF Sověti zakázali pomoc Pražskému povstání
V Praze při pouličních bojích v květnu 1945 umírali lidé, ale českoslovenští letci museli zůstat na letištích v Anglii, nesměli přiletět na pomoc. Jejich návrat byl komunisty záměrně oddalován a domů se dostali až v srpnu.
Jan Ziegler
Putinovská mafiánská diktatura v praxi, ruský soud vyloučil z voleb opoziční Jabloko
„Stalo se tak na příkaz Kremlu,“ uvedl pro tento článek komentátor a znalec Ruska Jefim Fištejn. Podle něj šlo pouze o hru na zákonný postup, byla to však fraška, protože Putin a spol. nechtěli, aby Jabloko vedlo volební kampaň.
Jan Ziegler
Polsko odmítlo udělit víza ruským volejbalistům, účinná zbraň proti agresorům
Je to velmi dobrá zpráva a vzor pro Česko. Polsko odmítlo vpustit na své území ruské sportovce, kteří dostali od FIVB souhlas ke startu na volejbalovém mistrovství světa. Rusko pak raději svůj svůj tým samo odhlásilo.
Jan Ziegler
Výborné kritické zhodnocení Edvarda Beneše bez falešné adorace
Spisovatel Pavel Kosatík zvládl těžký úkol, napsat reálný životopis druhého československého prezidenta, se ctí. Byl to člověk, který opakovaně selhal, například v servilitě vůči Stalinovi, a bylo by nesprávné to zamlčovat.
Jan Ziegler
Řada železničních tratí se musí zrušit, to však Babišovi strach nedovolí
Současná rozsáhlá železniční síť v České republice není dlouhodobě ufinancovatelná a její údržba stojí kolem 20 miliard korun ročně. Komunisté proto škodí, když populisticky prosazují zachování silně prodělečných lokálek.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Vzácný obraz Panny Marie se po náročném restaurování vrátil do Zlatých Hor
Vzácný obraz Panny Marie Pomocné se po náročné práci restaurátora vrací do farního kostela ve...
Brouk z barmského jantaru s unikátními tykadly mění pohled na vývoj světlušek
Mezinárodní tým vědců objevil v barmském jantaru téměř 99 milionů let starého fosilního brouka z...
Po stopách Máchy: Dvoudenní výprava Kokořínskem nabídne hrady, skály i skvělé pivo
Karel Hynek Mácha tu našel svého Viléma, odehrála se zde bitva pěti armád a žízeň se tu hasí v...

Stavební pozemek, 1951 m2, Luhov
Líšťany - Luhov, okres Plzeň-sever
2 290 000 Kč
- Počet článků 3772
- Celková karma 16,96
- Průměrná čtenost 1672x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz



















