Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nemocniční nadstandard a nebo spíše nestandard?

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenost, kterou jsem získala jako pacientka v jedné české nemocnici. Protože to byla moje první a doufám, že i poslední hospitalizace rozhodla jsem se, že nebudu šetřit a zaplatím si nadstandardní pokoj. Jedna noc za šest stovek.

Netušila jsem, že na tuto službu jsou jakési pořadníky. A tak jsem si týden před hospitalizací dala požadavek na příslušné oddělení nemocnice.

V den přijetí se mnou sestra sepsala dokumentaci. Nepadlo však slovo o žádném nadstandardu, proto jsem se trochu nesměle přihlásila o slovo a vznesla dotaz, že bych tam měla mít zajištěný nadstandardní pokoj v pořadníku.

Sestra zvedla hlavu od tiskopisu a zeptala se: “A jak, že se jmenujete?“ Nechtěla jsem být impertinentní a vynechala poznámku o tom, že právě sepisuje mou dokumentaci, která je opatřena i mým jménem.“ Jo, počkejte, jo, máme Vás tady napsanou, tak snad bude něco volného“, dodala. „ Jo a chce tam být sama? Ale to bude za 600.“

Do diskuse se zapojila další sestra a udělila instrukce praktikantkám, které měly ten den za úkol ubytování pacientů. „Děvčata, vemte teda klíč od pětky“, pronesla s takovým důrazem, jakoby se jednalo přinejmenším o prezidentské apartmá.

Hurá a tak jsem byla na nadstandardu! Sama!

Vybavení vskutku luxusní! Televize, lednice, mikrovlnka, varná konvice, konferenční stolek a tři křesílka- vše v retro stylu. Vybavení jakoby už skrytě napovídalo, že to nebude jen tak. Chyběla jen pračka se sušičkou, ale k tomu až později. Mezi další příslušenství kromě nemocničních lůžek patřilo i WC s koupelnou.

Koupelna sice žádný přepych, ale hlavně, že teče voda a funguje toaleta. Nechval však dne před večerem!

Pravý význam tohoto pořekadla jsem poznala záhy. Asi po třetím použití WC se utrhlo splachovadlo a šňůrka poněkud nemoderního splachovadla mi zůstala zcela neelegantně viset  v ruce  a v útrobách toalety “visely“ mé exkrementy. Rezervoár byl umístěn poměrně vysoko a po operaci by asi nebylo příliš rozumné se pouštět do amatérských oprav. To dá přece rozum, zvlášt, když je člověk na nadstandardu.

Zjištěnou skutečnost jsem šla oznámit sestře.“ No tak budete chodit na WC na chodbu, to se nedá nic dělat“, odpověděla aniž by se zajímala, jaký bude osud exkrementů na WC na nadstandardu.

Vzala jsem tedy sprchu, jejíž hadice byla umístěna naštěstí v blízkosti záchodové mísy a použila sprchu místo splachovadla. Architekt evidentně tušil, jak to v nemocnicích chodí, protože jinak si tak strategické rozmístění uvnitř koupelny nedokážu vysvětlit.

Sestra však netušila, že v nemocnici funguje služba údržby budov a že pro šikovného řemeslníka je oprava utrženého splachovadla otázkou pár minut.

Jak jsem již psala, vybavení pokoje bylo poněkud „podezřelé“.

Pokud vím, tak pacient nemá „zatím“ povinnost nosit si s sebou do nemocnice jídlo a pití. Na tuto „jistotu“ jsem se spoléhala i já. Předpokládala jsem, že mi po operaci budou na pokoj doručeny tekutiny ve formě konvice s čajem. Nic takového se však nestalo a tak jsem si musela natočit vodu z kohoutku. Tekutiny jsou důležité, uznejte !

Pomalu se mi začínaly bystřit smysly po anestezii a rozum se hlásil o slovo. V čem je sakra tenhle pokoj nadstandardní? Co jsou ty nadstandardní služby? Proč si nemocnice účtuje 600 Kč za noc? Protože jsou zde k dispozici 3 křesílka? Protože je zde lednice a mikrovlnka s varnou konvicí? Pak mi to konečně došlo! Měla jsem si vzít z domova vlastní jídlo, čaj, kávu…pozvat rodinu a nechat si něco uvařit?

Možná jsem si měla přibalit i čisté povlečení? Nebo rovnou přeprat?

Jak už to po operacích chodí, občas sem tam i krev ukápne. Působilo na mne poněkud zvláštně, že sestra klientce, která si platí 600 Kč na noc nemá ani nejmenší snahu převléci znečistěné povlečení. A tak jsem si připadala jako Čachtická paní, i když ta se koupala v krvi cizích děvčat, já však ležela ve vlastní.

Ráno vše osobitým stylem a přístupem zakončila uklízečka s ukrajinským přízvukem. „Vy tadý v koupelně pouštělá ten vjetrak?“, zeptala se výhružně a rozzlobeně se oháněla mopem.

„Proč se ptáte, je možné, že jsem ten větrák pustila.“ „ Je tadý děsnej bordel, samej prách, včera jsem to tady uklizéla a dneska musím znova!“, dodala také spekulaci o tom, jestli to není náhodou špína z mých ručníků…..?

A tak si říkám, jestli by v těchto a podobných případech spíš neměla nemocnice platit klientovi za to, že se tam vůbec nechal hospitalizovat, místo toho, aby inkasovala tučné peníze za nadstandardy?

Autor: Alice Wollmannová | úterý 10.4.2012 10:24 | karma článku: 31,96 | přečteno: 2591x
  • Další články autora

Alice Wollmannová

James Bond z Lidlu

Také se Vám stává, že některé příběhy z Vašeho života se zdají být neuvěřitelné? Ne, nemusí se jednat o nic tak dramatického, jako je přistání mimozemšťanů přímo u Vás na balkoně, nebo to, že vyhrajete na stírací los 20 milionů.

19.9.2016 v 9:00 | Karma: 16,58 | Přečteno: 516x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Jaro je tu, lidi šílí, a zase ta výměna pneumatik....

Pro většinu lidí je výměna pneumatik pěkná otrava. Ani já nejsem výjimkou. Snažím se to odkládat, jak jen to jde. Jo, teď na jaře mírná prokrastinace není na škodu, ale v opačném případě by to mohl být pěkný malér. Tento článek je určen všem, pro koho je výměna gum ze zimních na letní a opačně ztráta času, jinými slovy pěknej vopruz. Nechte na hlavě, nevšední příběh lze zažít i při takto přízemní činnosti.

2.4.2014 v 7:43 | Karma: 11,93 | Přečteno: 781x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Elita nejsou jelita!?

Jak tak koukám na zápisky v mém blogu, tak zjišťuji, že jsem již rok NIC nenapsala. Není to tím, že by se nic v mém životě nedělo, jen jsme si dala pauzu. Dnes jsem si řekla:“ DOST, už je to přece rok a já zase začnu psát“. O čem? No, to se uvidí! Ted však mám pro Vás jeden příběh, tak trochu související se svátkem všech zamilovaných...

15.2.2014 v 0:16 | Karma: 12,78 | Přečteno: 682x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Povalentýnské requiem, aneb je hledání chlapa ztráta času?

Je hledání chlapa ztráta času? Majitelé rozličných seznamek Vám odpoví, že určitě není. Některé ženy řeknou rovnou, že je. Pojďte se přesvědčit sami. Přečťete si můj příběh a zkuste odpovědět na tuto jednoduchou otázku. Je hledání chlapa ztráta času?

18.2.2013 v 8:05 | Karma: 17,93 | Přečteno: 1217x | Diskuse| Společnost

Alice Wollmannová

Chlapi chcete sbalit ženskou? Pořiďte si osobního kouče!

Svět se vážně zbláznil. Dnešní muži si najímají osobního kouče, aby se dozvěděli, jak sbalit ženu. Ve snu by mne nenapadlo, že by s touto triviální záležitostí mohl mít nějaký muž problém. Vždyť stačí tak málo! Co myslíte, dámy?

15.8.2012 v 7:44 | Karma: 17,37 | Přečteno: 1879x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...

  • Počet článků 111
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2448x
Jsem jaká jsem a budu ráda, když budete číst moje články...