Nej události tohoto týdne mým objektivem

I když se také nechávám zatáhnout do dějů Babiš-Sobotka-Zeman, tak bych nerada, aby zapadly mnohem optimističtější zprávy, které tvoří naše životy. A že jich bylo a je, soustřeďme se teď na to lepší, co v této zemi tvoříme.   

Když hudba zní, tak se lidé ztiší a poslouchají... nejdřív se ale musí hudebníci na svůj nástroj naučit hrát, a k tomu u nás slouží základní umělecké školy. V jedné takové jsem byla a tu i na pohled velmi hezkou sestavu mladých hudebníků vyfotila. Možná nebudou tzv. "slavní", ale určitě jim hudba mnohé dá.

Hudební trio z jirkovské ZUŠ
Šimon Čekal si odnáší prvenství ve výtvarné soutěži Jirkovská paleta

Do zušky jsem jela hlavně kvůli tomu mladému muži na snímku. Velmi dobře kreslí, ač je téměř slepý. Pečlivě tvoří s pomocí lupy. Tuto soutěž vyhrál už několikrát, statečně překonává svůj handicap.

Zahájení výstavy fotografií Štěpána Malasta

V galerii Kryt jsme zahájili výstavu fotografií Klášterce nad Ohří a jeho okolí, jejichž autorem je Štěpán Malast. Štěpán je povoláním voják, fotografování je jen jedním z jeho koníčků. Věnuje tomu hodně času a výsledky jsou pozoruhodné. Rád fotí i noční oblohu. Nepovažuje se za umělce, poctivě se snaží zvládnout taje řemesla.

Příjemná atmosféra vernisáže
V galerii Kryt jsme přivítali vzácnou návštěvu, potomky rodiny Fickerů

V r. 1883 objevil Josef Ficker první ze tří minerálních pramenů, které jsou dodnes v Klášterci nad Ohří hojně využívány v lázeňství. Potomci objevitele pramene, kteří žijí většinou v Německu, se sešli právě v galerii, vlastně to bylo na mé pozvání. V česko německých vztazích je stále co zlepšovat. 

Otevřeli jsme nové hřiště pro děti
Točíme se a máme z toho radost

Nově hřiště pro děti je další události tzv. lokálního významu. Co je lokální ale nemusí být přeci méně důležité. Ovlivňuje to kvalitu našeho života. Bezprostředně.

Skluzavka v obležení

Dalším příjemným momentem pro mě bylo pozvání na akci Zanechat stopu a to v kostele sv. Vavřince v Želině,kde parta nadšenců založila spolek k obnově památky, Rozsvěcují tak polozapomenté světlo,u nás na severu Čech jsme se totiž k sakrálním památkám ne vždy chovali s úctou. Už se těším na koncert Gregoriánské scholy sv. Anny, který je na programu začátkem července. A vážím si lidí, kteří se starají o zdejší opuštěný hřbitov. O pohnuté historii památky, která v sobě nese ještě románské prvky, se dozvíte třeba zde.

Kostel sv. Vavřince v Želině
Královská Kadaň na řece Ohři

Želina se nachází na návrší nad městem Kadaní, toto je pohled na historickou část města Kadaň z mostu pod odbočkou k Želině. A chcete-li vidět toto krásné město více zblízka, podívejte na tuto chytlavou vtipnou písničku. Její melodie mi zněla v uších, když jsem tudy šla. A vyhřívala se v jarních slunečných paprscích.

Taková malá sluníčka

Vyhřívaly se i pampelišky a jiná květena. Na Ohři pluly kačeny i labutě, v korunách stromů cvrlikalo množství ptactva. I teď mi tu cvrlikají, tak si je jdu poslechnout.

Krásné jarní dny plné těch "malých" událostí, které tvoří náš život, přeji.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Vlasta Fišrová | neděle 7.5.2017 20:30 | karma článku: 15,32 | přečteno: 516x