První geniální počin nové evropské komise.
Optimistická zpráva českého statistického úřadu. Doba dožití u nás se značně prodloužila. Od sametu snad o osm let. To je dobrá zpráva. Zřejmě se v tom strašném vzduchu, do kterého pumpujeme rekordní množství oxidu uhlíku, cítíme jako rybičky v bystré vodě.
Další dobrá zpráva. Ten požadavek na 50% obnovitelných zdrojů do roku 2050 splníme bez problémů. K mému údivu je mezi obnovitelné zdroje řazeno i spalování biomasy. To jest například dřevo. Toho máme teď tolik, že se bude vesele plnit závazek. Nějak mi ovšem uniklo jak je možné, že spalování biomasy je bezemisní. O to snad jde, aby to bylo bez emisí, hlavně tedy CO2. A to není. Statistiky, které se snaží ten problém nějak přikrýt, nemohou jinak, než připustit, že u nás ty fotovoltaické elektrárny, v kterých je už instalován výkon jako v Temelíně, se podílejí na výrobě elektřiny pouhými čtyřmi procenty. Uváděných jedenáct procent v obnovitelných zdrojích je v hydroelektrárnách a právě v biomase. Takže těch 40 miliard ročně, které dáváme na podporu obnovitelných zdrojů (OZE) je obrtunel, jak říká náš pan prezident. A ta podpora má skončit, až dosáhne 1 biliónu. S tím se nedá nic dělat, nové vedení EU to plně podporuje.
Nic se nedá dělat ani s klimatickou změnou. Nemá cenu se o cokoliv pokoušet. Všechno zatím selhalo. Náhrada nafty bionaftou, přidávání bioetanolu do benzínů, to vše se ukázalo jako slepá cesta. Vrchol všeho je německá cesta odklonu od jádra. Přes ta ohromující množství větrných parků a slunečních elektráren, musí Německo prodlužovat výrobu elektřiny v uhelných elektrárnách. Ještě dlouho. Protože obnovitelné zdroje nestačí. Ale Ursula von der Layenová je plná nadšení pro svoji vizi jak zabránit globálnímu oteplování.
Nedávno uvedené statistiky počtu migrantů uvádějí, že jich přišlo do Evropy už přes 2 milióny. Azylový program Německa žalostně selhává, po Evropě se pohybuje velké množství odmítnutých migrantů. To je potenciální ohrožení Evropy paní Ursulo, problém s oteplením proti tomu není o ničem. V Anglii propustí teroristu za dobré chování a on hned zabíjí. Všechny zavřít nemůžete a plán Evropské unie na organizování odchodu odmítnutých migrantů zpět, žádný neexistuje. Jo, to by bylo na Nobelovku.
Řešením bezemisní energetiky je jaderná energetika. Řešením zaneřádění Země petlahvemi je ukončení výroby petlahví. To není až tak velký problém, to by nemělo být těžké pochopit, tímto směrem se nová evropská komise vydejte.
Ale řešení migrační krize, to by bylo něco. Na to se opět nezmůžete. Po Evropě vám běhá množství bezprizorních migrantů a vy VYHLÁSÍTE KLIMATICKOU NOUZI. Račte prominout, já do evropských struktůr volit nepůjdu. To máte marný.
Vladimír Zeman
Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.
Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?
Vladimír Zeman
Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?
Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.
Vladimír Zeman
Partie na Prima News řešila požár a drahotu.
Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.
Vladimír Zeman
Hoří a u nás? - a tak hodně?
Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.
Vladimír Zeman
Takže snížit spotřebu plynu o 15%.
Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.
| Další články autora |
Jak dobrý máte přehled o hudbě 80. let?
Máte rádi osmdesátky? Byly načančané, trochu kýčovité, ale vlastně krásně pohodové. Otestujte si,...
Prahu čekají o víkendu výluky. Nepojede metro ani tramvaje pod Vyšehradem
Otevření zmodernizované stanice metra Českomoravská se blíží. Aby dopravní podnik stihl slibovaný...
Pozor, bude to zase klouzat! Ledovka a mlhy potrápí Česko také o víkendu
Zimní počasí bude v Česku pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Po středě, kdy ranní teploty...
Česká klasika se vrací do hry. U Rozvařilů znovu otevřeli v Bílé labuti
Cinkající příbory dávají znát, že je čas oběda. Jsme v 5. patře obchodního domu Bílá labuť. Jídelna...
Zůstaly uvězněné pod vodou, přesto dál vozí cestující. Víte, jak poznat utopené soupravy metra?
Při srpnových povodních roku 2002 vtrhla velká voda i do metra a na dlouhé měsíce jej vyřadila z...
Prezident Pavel navštíví Olomoucký kraj. Zamíří za gymnazisty, vojáky i k propasti
Prezident Petr Pavel zahájí ve čtvrtek ráno svou druhou oficiální a celkově třetí návštěvu...
I pár minut měsíčně může zachránit život. Pink October a pacientské organizace učí mladé lidi, jak včas odhalit rakovinu
Prevence nádorových onemocnění přestává být tématem, které by se týkalo výhradně lékařských...
Jirkov opraví zchátralou budovu ve Školní ulici
Objekt, který využívá místní dům dětí a mládeže a turistický oddíl, získá novou střechu, omítku,...
Gepardi se kvůli úpravám expozice v ústecké zoo přestěhovali
V ústecké zoologické zahradě proběhlo stěhování gepardů. Jejich expozice brzy projde úpravami a...
- Počet článků 757
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1346x



















