Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?

Německo mohutně plní své zásobníky, norský plyn teče proudem, naši američtí přátelé nám to posílají v pytlích přes oceán - slova paní předsedkyně (tedy ona "v pytlích" neřekla). Jenže je to furt málo - taky její slova. To jako, že my budeme platit stejnou cenu jako Němci, Francouzi a všech 27 států EU? To nejde, to nejde - snad by jí to měl někdo říct. Dokud bude brát popelář v Rakousku 1900,- Eur (cca 48.000,- Kč) a náš 25000,- Kč - tedy cca polovic, tak se nedá určovat stejná cena pro celou EU. To je ten problém, proč EU nemůže být nikdy federace. Skokově dosáhnout toho, aby všechny státy EU byly platově na úrovni Německa nelze, ledy by se Německo své úrovně vzdalo (to je, řečeno velmi kulantně, nepravděpodobné).

My si musíme zastropovat ceny sami. Bez ohledu na Německo, na válku na Ukrajině, na Americké zájmy. Čistě z našeho sobeckého zájmu. Prostě proto, že hrozí bída. Jak to udělat? Prohlásit výrobu elektřiny za národní zájem, znovu zprovoznit odstavené uhelné elektrárny (např. elektrárna Mělník svým přivaděčem tepla přes Třeboradice do Malešické teplárny propojené s teplárnou v Michli, zásobovala teplem značnou část východní části Prahy). V blokových teplárnách na sídlištích nahradit plynové kotle uhelnými. Plyn, který i tak budeme stále ve velkém potřebovat domluvit s dodavatelem (jakýmkoliv třeba z Marsu - bonmot Jiřího Paroubka, který se chtěl kdysi domluvit s kýmkoliv, třeba s Marťany) na přímo, bez jakékoliv ideologie. Elektřinu máme, uhlí máme, ropu a plyn sice nemáme, ale víme kde roste. Můžeme ji nakoupit, máme za co. Nenechte lidi padnout na ústa. Jestli se nedokážete vzepřít, tak odstupte.

V takovém případě (velmi nepravděpodobném) by odstupující vláda ještě mohla aktivovat čl. 50. To, co se nese v poslední době z centrály EU je neuvěřitelné. Green deal, chiméra globálního oteplování, likvidace automobilového průmyslu a spousta dalších nesmyslů. A teď k tomu všemu ještě, chtějí nám vzít Vinnetoua. Protože ho autor Karel May nazývá Indiánem. A to je rasismus jako prase. Indián, černoch, cikán - jsou slova, která EU vyřadila ze slovníku. Teď nevím, patří tam i běloch? Teď se u nás odvysílala celá série filmů o Vinnetouovi. Budeme je muset vyhodit z filmového archívu? Co nádherný poetický film Cikáni jdou do nebe? Taky zlikvidovat? Zakážeme hrát krásné tango Cikánko, ty krásná?

Proč? - Protože je někdo bl..j?

Autor: Vladimír Zeman | sobota 3.9.2022 10:33 | karma článku: 38,66 | přečteno: 1181x

Další články autora

Vladimír Zeman

Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.

9.8.2022 v 9:21 | Karma: 35,17 | Přečteno: 1006x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.

1.8.2022 v 11:43 | Karma: 35,44 | Přečteno: 1138x | Diskuse | Společnost

Vladimír Zeman

Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.

27.7.2022 v 11:37 | Karma: 31,13 | Přečteno: 772x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.

22.7.2022 v 10:05 | Karma: 36,88 | Přečteno: 1231x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Aféra Johnson přetlačuje Ukrajinu.

Tak zdá se, že se svět pomalu, zlehka vrací k normálu. Zprávy z bojiště přetlačuje aféra Johnson. Protože je tu možnost odplaty za brexit. A Evropská komise, ve svatém nadšení, vypotila konečně "normální" kousek.

11.7.2022 v 10:20 | Karma: 24,42 | Přečteno: 597x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Jak dobře znáte Evropu? Otestujte se před letní dovolenou

Mířit na Teide za turistikou nemusí nutně znamenat dobývání jejího vrcholu....
vydáno 16. července 2026

V Evropě si každý najde to své – od pláží přes horské túry až po historická města plná památek. Jak...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Chtěla zkrášlit svět své dceři. Dnes její muraly obdivují tisíce kolemjdoucích

Věra Kopková začala malovat zdi pro svou dceru.
18. července 2026  7:56

Šedé rozvaděče, oprýskané zdi nebo nevýrazné ploty dokáže proměnit v barevná díla plná rostlin,...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Zasedačka za 26 milionů. Ústí upraví jednací sál, „vybíralo“ z jediné firmy

Současná podoba jednacího sálu na ústeckém magistrátu.
21. července 2026  6:22,  aktualizováno  6:22

Přes 26 milionů korun chce Ústí nad Labem investovat do rekonstrukce zasedací místnosti zastupitelů...

ODS nepůjde do voleb v Praze 1, sdělil Dvořák. Poškození dobrého jména strany, reaguje Kupka

Filip Dvořák
20. července 2026  22:02,  aktualizováno  21. 7. 6:15

Oblastní organizace ODS Praha 1 nepředloží kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Chce...

Dopravní podnik Ostrava se propadl do mírné ztráty i přes vyšší tržby z jízdného

Dopravní podnik Ostrava má ve vozovém parku například trolejbusy Solaris.
21. července 2026  6:02,  aktualizováno  6:02

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zakončil loňské hospodaření s mírnou ztrátou 775 tisíc korun po...

Krevní zásoby se tenčí na minimum. Na vině jsou i zahraniční dovolené či klíšťata

Fakultní nemocnice Olomouc spustila novou kampaň, která má veřejnost motivovat...
21. července 2026  6:02,  aktualizováno  6:02

Zvýšený výskyt klíšťat, kdy jeden přisátý parazit vyřadí dárce z odběrů až na 28 dní, tedy na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 757
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1346x
Snílek, který si myslí, že by všechno mělo mít hlavu a patu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×