Tenký led

Jeden muž nebo jedna žena mohou, jsou schopni v průběhu svého života založit i více rodin s dalšími partnery. A kvituji s povděkem, že dnes se u dětí nijak nesleduje, zda jeho rodiče jsou či nejsou manželé. 

Srovnejme si noty na téma rodina, manželství ve středu Evropy a v dnešní době. Předesílám, že jsem zarytý heterouš, dlouholetý manžel a otec rodiny (a i dědek). A nepraktikuji žádné náboženství.

Rodina: na tzv. založení rodiny je potřeba heterosexuální dvojice, tzv. rodiče, kteří k sobě pocítí poněkud nadprahové erotické přitahování (romantici tomu snad říkají láska nebo tak nějak), které vyústí k provozování činností, které tady nehodlám explicitně popisovat a v důsledku čehož žena otěhotní a tak asi za 9 měsíců porodí příslušníka následující generace. Jedna dvojice je schopna zplodit i více potomků. Plození potomků je zcela nezbytné pro zachování komunity, ve které dvojice žije, potažmo pro zachování národa, lidstva, zachování biologického druhu chcete-li. Založení rodiny je v rámci komunity evidováno v tzv. matrice, knize narozených, kde je uvedeno narozené dítě  společně se záznamy o jeho rodičích. Neprovádí se genetický test na skutečnost, zda dítě je opravdu oněch rodičů

Jeden muž nebo jedna žena mohou, jsou schopni v průběhu svého života založit i více rodin s dalšími partnery. Pokud daná osoba plodí příslušníky nové generace v rámci více rodin, tak v dnešní době není vystavena žádné kriminalizaci, společenskému ponižování, vylučování, tento jev se dnes pokládá za tzv. normální, dokonce jsme rádi, že národa přibývá ať v jedné či ve více rodinách.

Manželství: Přiznám se, že jsem na vážkách, co napsat. V dřívějších dobách bylo snad manželství formou nutnou ke schválenému a společensky přijímanému erotickému obcování mezi mužem a ženou, dnes ovšem žádné povolení od státu, od církve či jiné instituce vyžadováno není.

Založení manželství je doprovázeno zápisem do matriky, kniha manželství, kde jsou kromě samotných manželů uvedeny údaje i o svědcích, kteří jsou k uzavření manželství vyžadováni.

Existují i další právní konsekvence na život manželů, napadá mne třeba vdovský důchod, a samozřejmě velmi důležité SJM, společné jmění manželů, jak se to dneska jmenuje, tohle je taky právní pojem spojený s manželstvím.  I třeba právo na informaci o zdravotním stavu druhého manžela myslím existuje.

Ano, pokud manželství uzavře heterosexuální dvojice nestižená neplodností, tak obvykle dojde k založení rodiny. Ovšem žádnému z manželů nelze zabránit, aby i v době trvání manželství založil rodinu s jiným partnerem.

Rovněž nikdo nebrání založit manželství i páru, který nemá nebo nemůže mít ambice založit rodinu. Příčinou může být neplodnost jednoho z páru, vysoký věk snoubenců, v tom případě je docela možné, že ten plodný partner založí i v době trvání manželství rodinu s jiným partnerem, než manželkou, manželem.

V Evropě se v daný okamžik povoluje pouze jediné manželství mezi dvěma neidentickými partnery. (tedy nemohu, nesmím uzavřít manželství sám se sebou ). Pro uzavření jiného manželství, je potřeba to stávající rozvést.

Tenký led: Jaký je dnes vztah mezi rodinou a manželstvím? Dovolím si říct, že velmi volný. Jsou případy, kdy manželé založí rodinu, jsou případy, kdy manželé rodinu nezaloží, jsou případy, že rodiče nejsou manželé. Ze společenského hlediska pokládám za žádoucí, aby rodiče nebo manželé byli schopni spolu žít velmi dlouho, až do okamžiku úmrtí jednoho z nich v naději, že ten, který přežije bude schopen tomu druhému poskytnout veškerou pomoc a nebude touto pomocí povinován "stát". A kvituji s povděkem, že dnes se u dětí nijak nesleduje, zda jeho rodiče jsou či nejsou manželé. Stigma nemanželského fakana se už naštěstí nenosí.

Manželství osob stejného pohlaví: Já osobně tím nejsem nějak nadšen, pro mne tohle téma vzhledem k mé orientaci není aktuální, asi to není a nebude nijak významný společenský jev, který by "ohrožoval tradiční rodinu", pokud si nějací blázní chtějí takto zažít "manželství" pro mně za mně, dělají se na světě větší blbiny!

Jo a tradiční rodina: To je podle mne případ, kdy manželé založí rodinu a i další potomky plodí pouze se svým manželem, (to je ostatně i můj případ ) je to forma asi vítaná a pohodlná, pokud to funguje, vyžaduje to ovšem hodně síly a otrlosti dokázat s druhým partnerem žít dlouhou dobu a vztah udržet. Trošku nevýhodou je podle mne nižší genetická diverzifikace nové generace, vzhledem k možným genetickým zatížením daných rodičů.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Vladimír Vérosta | pátek 3.8.2018 13:52 | karma článku: 10,45 | přečteno: 361x
  • Další články autora

Vladimír Vérosta

O užovkách a o kobrách

4.11.2020 v 7:08 | Karma: 9,13

Vladimír Vérosta

Balada o levém pruhu.

1.9.2020 v 7:22 | Karma: 16,02

Vladimír Vérosta

Daně?

23.5.2019 v 9:19 | Karma: 15,63

Vladimír Vérosta

Fotovoltaika?

13.5.2019 v 7:27 | Karma: 26,97