Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Chcela som sa spýtať, kde sa dá táto knižôčka kúpiť, lebo ma zaujala.

0 0
možnosti
Foto

Paní Meliová, ta knížka Vylprávěnky je k dispozice pouze eda u mn. byla vyrobena v brněnském nakladatelství na vlastní náklady a v malém počtu výtisků. . Je v ní 54 příběhů, vzpomínek a fejetonů s ilustracemi. Náměty spíš humorní. Pokud nejste na FB (messengeru)zvěte se na mém A. mailu. Je v uveden profilu. Díky za příspěvek. Srdečně Vás zdravím.

0 0
možnosti
MP

Oj to jsou krásné obrázky!

3 0
možnosti
Foto

J16a42n 36Š90i39k

29. 2. 2024 8:02

Některé psané vzpomínky a blogy na podobné téma s malovanými obrázky nebo fotografiemi paní Pantlíkové rád čtu. Škoda jen, že jich nepíše více. Obecně pro pestrost blogu iDNES.cz od všech autorů chybí více vzpomínkových témat, příběhů, povídek, cestovatelských blogů, apod.. Taky tady jsou, ale topí se v politice a podle toho vypadá i čtenost, což je škoda. Díky za Váš článek. Hezký den

1 0
možnosti
Foto

Děkuji, pane Šiku, za Váš názor i pochvalu. Přiznám se, že ani mne nebaví poslední dobou psát, a přemýšlím co dál. Na našem blogu iDNES víc převažují články o politice, než o běžných lidských radostech a starostech. Politici, které jsme so v dobré víře zvolili - že budou rozumně spravovat zemi, jsou rozděleni do dvou (i více) skupin s protichůdnými, téměř nenávistnými názory, tolerance k názoru druhého se mezi nimi téměř vytratila. A s blížícími se volbami do EU se situace zhoršuje. Odráží se to bohužel i na tomto blogu, i zde se vytvořily skupiny, které se k sobě chovají netolerantně, často uráží jeden druhého, (vždy se něco najde, někdy i narážka na věk pisatele), a proto někteří z nás odcházejí. I já o tom poslední dobou uvažuji. A je mi to líto. Děkuji Vám za Váš příspěvek. Krásný den.

1 0
možnosti
PC

Tak to je úžasné!

Kresby p. Mirky tolik neznám, jen občas sem něco dá. Jsou všechny fantastické. Stejně tak, jako je vynikající a úchvatný její vypravěčský styl + samozřejmě její obdivuhodná životní moudrost.

1 0
možnosti
Foto

Děkuji vám, pane Chmelíku. Po celý můj život jsem se živila jako výtvarnice, návrhářka (i průmyslová), kreslení je i můj celoživotní zájem - a koníček A ta moudrost? To víte, zkušenosti... Život mě neučil.... Držím se svých hodnot. A jsem za to vše, co mi přinesl, ráda. Ještě jednou díky, srdečně vás zdravím.

1 0
možnosti
RP

Takové kouzelné obrázky z našeho dětství

1 0
možnosti
VN

Škoda, že tato kniha není nikde na trhu. Ani u nás v Liberecké knihovně není...

0 0
možnosti
Foto

Paná Nykoýmová, pokud byste měla opravdu zájem, mohu Vá ji poslat, vyprávěnky byly vytisknuty soukromě v tiskárně v Brně a v nízkém nákladu. Ještě jich několik mám k dispozici. Pokud jste na FB, můžeme se domluvit tam, anebo E- mailem. mpantlikovy@seznam.cz. Srdečně vás zdravím.

1 0
možnosti
JK

Myslím, že by ty Vyprávěnky mohly být dobré, i když jsem je nečetl.

2 0
možnosti
  • Počet článků 462
  • Celková karma 28,14
  • Průměrná čtenost 1669x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz