Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PC

Prakticky se už ničemu nedivím. Osobně mě totiž napadá jediné (a to už dlouhodobě): tohle vše (a tedy nejen společné WC na školách) se mi jeví jako zcela úmyslné kroky k ppstupné paralýze a dekadenci společnosti, kdy slovo tradice, rozum, logika, slušnost, morálka a ohleduplnost se stanou neznámými (nebo zakázanými) pojmy.

Cca před 8 lety jsem četl Huxleyho Konec civilizace. V té době jsem samozřejmě netušil, jak nadčasové, a dokonce i blízké je téma tohoto románu, podobně jako např. Orwelova Farma zvířat nebo román 1984.

5 0
možnosti
PC

Doufám však stále, možná však naivně, že lidé prece jen nezůstanou neteční....

4 0
možnosti
IL

I65v82a80n76a 61L13a10n63c41e

10. 7. 2023 13:21

Pokud budou společné záchodky na školách, tak tam bude muset byt jeden učitel jako dozorce, protože uplně si dovedu představit, co se tam bude dít a dávám za pravdu: přibude nezletilých matek. Tak to asi stát chce

0 0
možnosti
LB

Mám s touto situací konkrétní zkušenost. Od začátku 70. let až do poloviny 80. let v našem městě nestačila kapacita pěti základních škol, a to přesto, že ve třídách bylo i 40 žáků. V některých školách se směnovalo v týdenních cyklech, jiné si našly náhradní prostory ve městě. Učilo se v budově Svazarmu, v klubovně kulturního střediska, ale i ve staré budově z 19. století, která patřila katolické církvi. Tam se vždy umístily tři třídy třetího ročníku, které tam absolvovaly dva roky. Ve třídách nebyla umyvadla, zato se tam topilo kamny na uhlí a WC byla společná. Nebyl s tím žádný problém. V první polovině velké přestávky šly na WC dívky, v druhé kluci.

Žádné z těch dětí z toho trauma neutrpělo, naopak na tuto školičku dodnes vzpomínají s nostalgií. Vím to proto, že do té školičky se společným WC chodily i moje děti.

0 0
možnosti

Jen takový skromný dotaz - on už je u nás na stole nějaký předpis či zákon o společných školních WC ? Nebo jen slyšíte trávu růst?

5 6
možnosti
VR

Stejně tomu nějak nerozumím, asi nemám patřičné vzdělání. V dobách mého dětství měli kluci pindíky, kdežto děvčata ne - tím to bylo dáno stejně tak jak kdo a kam půjde čůrat (pokud to nebylo v přírodě někde za keřem). Nu, a doma nás čekala máma s tátou. Chudáci dnešní děti, protože je jim vnucováno, že to může být taky jinak - a tak je to jedině správně.

8 0
možnosti
JK

Dnes to, co jste zažil kdysi už neplatí.

0 0
možnosti
Foto

Klid. Třeba si někdo vzpomene na tzv. turecké záchody, a nebude co řešit. Tam by se nikdo nezdržel navíc snad ani vteřinu, natož aby myslel na cokoli jiného. Možná by nebylo marné je nejdříve na instalovat na ministerstvech a úřadech

10 0
možnosti
ZZ

Tam to nejde, protože pro veřejnost jsou tam - jako ve všech státních institucích, WC pro veřejnost zamknuty !

0 0
možnosti
Foto

Co se pamatuju ze základky, kluci soutěžili, komu se povede dočůrat na okýnko. A na holčičích záchodech vesměs nešly zamknout kabinky - fakt super, když má třináctka menses a potřebuje si vyměnit vložku. Příšerná představa, že tam vleze kdokoliv, natož spolužák... Ono by nakonec stačilo být viděna, jak nesu použitou vložku do koše (nechápaly jsme, proč nemůže být v každé kabince).

2 0
možnosti
Foto

Děvčata v dnešní době dnes dospívají brzy, mohou mít menzes již v jedenácti letech. Dovedete si to dívčino trauma, když, náhle nějaký kluk otevře dveře? A kdo ví, jestli nebudou dveře do kabinek WC zamykací, aby se ta neděla nepřístojnost. Školy, braňte se tomu, kvůli sobě, ale i! hlavně kvůli dětem. (Stalo se mi, že jsem v městě V... omylem oevřela momentálně neoznačané dveře panáčkem do mužského veřejného WC - a trapas. A snad ještě větší pro toho muže než pro mne).

2 0
možnosti
JD

Školy budou muset nabrat školní toaletní asistenty.

Jen zatím není jasné, jakého pohlaví.

Smutná karma.

12 4
možnosti
OU
JK

Samozřejmě jsou společné toalety na školách úplný nesmysl. Tak můžeme doufat, že to žádná škola nezavede. Není to povinné, je to jen možnost. Ale opravdu hloupá.

9 0
možnosti
Foto

Už jen skutečnost, že to vůbec někoho z těch, kdo spoluurčují "pravidla hry" napadne a on tu šílenou myšlenku nezapudí, ale snaží se ji prosadit je děsivá.

14 0
možnosti
Foto

Než si přečteme jako reakci literární dílo z kategorie "zasloužená vtipná karma": považuji společné záchody na ZŠ za naprosto zvrácenou myšlenku. V první chvíli jsem měl dojem, že špatně vidím (když jsem ten report četl). A oni to snad myslí vážně!

18 1
možnosti
Foto

Nemýlím-li se, bylo cosi zmíněno i o zbytečnosti umyvadel ve třídách

5 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 29,15
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz