Diskuse

Kristýnka

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RM

také mám stejně starou dceru Barču (narodila se v srpnu)a jsem na ni strašně pyšná. Když byla v pubertě, tak jí škola vůbec nebavila a byla jsem ráda, že si udělala aspoň výuční list. Během mateřské dovolené se přihlásila na střední soukromou školu, aby si dodělala maturitu. Zvládla to. Vaší Kristýnce přeji vše nej.

1 0
možnosti
Foto

Týna je skvělá a zelená barva je mnohem hezčí než modrá...

2 0
možnosti
Foto

S prvním tvrzením souhlasím, s druhým nikoli. Ale protože dvě mé nejvyšší kamarádky mají rády zelenou, ustupuji násilí a ty šaty nepoleju modrým inkoustem.

Půjdeme se na ně spolu a s Metodějem někdy podívat? Až je Týna vezme na parket?

1 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 29,17
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz