Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

VŠ pedagog by měl být vzorem studentům, nemyslíte ? A lze Ševčíka pokládat za vzor ?

1 1
možnosti
ZZ

Ano - vzorně se bije za demokracii a svobodu slova !

R^

1 0
možnosti
ZR

Já Ševčíka ráda nemám, ale musí si to rozhodnout VŠ. Nikdo jiný. Ani ministr, ani studenti na ulici.R^

5 1
možnosti
BH

Já jsem měl příležitost zúčastnit se oslavy obhajoby docentury, tedy získání titulu docent na VŠ. Titulovaný docent se rozhlédl po osazenstvu a poznamenal, vypadá to tady jako na stranické skupině (KSČ).

VŠ má schopnost zavřít se do ulity a udržet se ve svém prostoru.

Studenti nechtějí zřejmě amorální učitele a v tom jim fandím.

4 1
možnosti
ZZ

Sami tito protestující studenti jsou amorální.

Na jejich protestu se vyskytli jedinci, kteří hlasitě dávali najevo svoje nesympatie k Babišovi a když jim to na jejich projevu vrátila hrstka studentských odpůrců, tak je studenti silně kritizovali, že jim nedovolují svobodný ničím nerušený projev.

:-P

0 1
možnosti
Foto

Tuto metodu už zavedl Jára Cimrman.

Jinak, já už zažil "kousky", např. šéfem katedry elektroakustiky na ČVUT byl člen všeho, KSČ, SČSP, ROH a hlavně - LM! Který mě žádal, abych mu donášel na jiné studenty. Tehdy ovšem takového pedagoga vykopnout nešlo.

0 0
možnosti
JM

"Aktivističtí studenti, kteří pomáhají mocnějším zbavit se nepohodlného děkana, nabydou dojmu, že školy řídí oni, nikoli učitelé." Skutečně originální interpretace toho, když si část studentů VŠE dovolí projevit svůj názor a vystoupí s kritikou právě toho "mocnějšího", který opakovaně své kritiky z fakulty vymetl...

10 1
možnosti
JB

J64i15ř15í 92B75o78č41e97k

16. 3. 2023 14:45

existuje něco jako akademická svoboda. a na rozdíl od základních nebo středních škol do toho mají studenti na VŠ odně co mluvit

5 0
možnosti
Foto

Jiste. I o tom je moje glosa. Mluví prostřednictvím volených zástupců.

4 0
možnosti
PB

P74e56t22r 46B71u41r48i50a34n

16. 3. 2023 13:57

Paní Valíková, děkuji za Vaše příspěvky, ze kterých je znát, že máte nejen selský rozum, ale i sociální inteligenci a životní zkušenosti. Jenom pozor, abyste s takovou nepřišla v naší dnešní demokracii o práci.

6 0
možnosti

"Kdo lže, ten i krade"... tolik přísloví. A p.Ševčík evidentně lže jak když tiskne. A proto by takový člověk kvůli své morálce, ne kvůli politickým názorům, neměl být děkanem. Kdo ho odvolá už je jedno, pravidla jsou asi jasná.

6 7
možnosti
MB

Když někomu spíláte, že lže, tak napište v čem a dodejte důkaz. Obviňování lidí, co kritizují způsob hospodaření vlády už je až nad hlavu.

9 3
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
16 0
možnosti
Foto

Jistě. Očekávám, že zvolí nový senát. 😉

4 0
možnosti
Foto

Vypadá to tak, že děkan Ševčík teď bude natahovat čas. To znamená, že bude odkládat jednání akademického senátu fakulty, aby nemohly následovat další kroky.

0 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 28,04
  • Průměrná čtenost 1665x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz