Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DD

Milá paní, jak tak čtu tyhle vaše poudačky o rodině, vaší vlastní rodině, tak si myslím (utvrzuji se v tom) že NĚKTEŘÍ věřící křesťané jsou hodně podivní, až zvláštní. A že bych rozhodně nechtěl být členem jejich rodiny. Jímala by mne z toho přímo hrůza.Rv

3 1
možnosti
MS

Mno..tohle ale přece nemá nic moc společného s křesťany. Tohle je o jistých lidech. A zmetky najdete všude, stejně jako pohodové lidi.

1 3
možnosti
Foto

Děkuji diskutérům. Několik odpovědí:

Chum je přezdívka. Protože píšu už dlouho, vymyslela jsem svým aktérům vhodné přezdívky - Týna, Chum, Adam, Tereza, Danajka, Helena....

K literatuře nutně patří fikce a mystifikace. Nicméně zábavná příhoda - právě jsem volala své dobré přítelkyni. říkala mi, že četla blog a že je to legrace, jak si zase vymýšlím. Přitom zná naší rodinu, svědčí mi u církevního soudu, kde se právě řeší zneplatnění mého církevního manželství.

Ta svatba rozhodně mystifikace není. A budu-li o naší (už zase jedné;-D) rodině psát dál, vymýšlení nebude nutné. Hned v první kapitole mám skoroznásilnění a mlácení ve vaně...

Ostatně zeptejte se zdejšího VIP blogera - pan Josef Hejna je můj biologický otec. Tam začneme. Když se moje nejmladší sestra nastěhovala k mému bývalému muži, vozil jí peníze na dárky, aby měla čím uplácet mou tehdy devítiletou dceru. Já jsem o ničem neměla ani tušení...

Pěkný den.

5 3
možnosti
Foto

Nic mi do toho není, ale nedá mi to nenapsat v dobrém svůj názor... než cokoliv soukromého písneš veřejně, třikrát si to rozmysli :)

9 1
možnosti
Foto

A vracím se ještě jednou ... poprvé mi to nesepnulo úplně...ty poslední dva odstavce, fakt je v nich možný náznak toho, že jsi byla zneužita a Tvá mladší sestra je ve skutečnosti Tvá dcera, kterou máš se svým otcem (případně manželem své matky) anebo vlastně i klidně s někým mimo rodinu a sesterstvím se to jakože kamuflovalo?:)

7 0
možnosti
Foto

Pobavilo, i když je mi jasné, že to k pobavení není :) Ale na druhou stranu, bývalý manžel je rozhodně charakter...řídící se heslem, co se upeče doma, má se doma i sníst - tedy vše stále zůstává v rodině ;)

4 6
možnosti
MS

Teda to je ale...

Život je někdy víc podivný než romány, ale román založený na takovém propletenci vztahů může být zajímavý. Není to lehké v takové situaci si zachovat chladnou hlavu a mluvit o otci vašich dětí mile a nyní i švagrovi...uf.

A nejapný dotaz, ale váš syn se jmenuje Chum nebo je to přezdívka?

9 1
možnosti

Trošku mi to připomnělo Woodyho Allena a jeho "sblížení" s adoptovanou dcerou až tak, že si ji vzal. 

Ovšem jestli jste Helenčinou matkou místo sestrou a váš manžel (bývalý) to ví a věděl,  pak je to ... eklhaft :-( 

Vím, že život píše ty nejbizarnější příběhy, že se o takových oskarovým scénáristům ani nesní, a ať je to realita nebo výmysl, takovou knihu si nechám ujít v obou případech.

14 1
možnosti
MS

Jo, ale nutno dodat, že Allen si ji neadoptoval, že si ji adoptovala Mia  s bývalým, Allen tam přišel až poté. Je to zvláštní situace, ale vypadá to, že jim to klape. Ovšem v případě autorky je to teda fakt eklhaftové, ale ten chlápek i podle popisu z minulých diskuzí asi bude pěkné kvítko (nemyslím to tak pěkně, ale nechci utrácet dukátky).

12 1
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz