Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Docela jsem uspěl. Jen toho Číňana a Švédku jsem nedal. Van Gulik ani Larsson nikdy nepatřili k mým oblíbencům. Vlastně ani Stout, ale tam všechno napoví popis detektiva. Zato mi ve Vašem kvízu chyběl můj oblíbenec komisař Maigret. Inu, už moje babička říkávala, že gusta a facky jsou různé. Peji Vám dobrý nový rok!:-)

0 0
možnosti
ES

Děkuji, dovolím si přidat Hanu Proškovou a VD Horáce (on i jeho někdy protihráč, někdy přítel Vašátko ale patří do bezvýchodného reálného socialismu, nikoli do devadesátek, kam je - ke škodě věci - usadila ČT).

2 0
možnosti
Foto

Vím. Mám ho na11. příčce - chtěla jsem dát příležitost i těm mladším...

0 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz