Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Mě tak za srdce nebral, ale chápu že dámy ano. Nicméně se mi líbil, jak hrál v Imagináriu dr. Parnase - zajímavý film.

0 0
možnosti
LH

Moc se mi líbil ve filmu Vzpomen si - takhle to zahrát v 86 letech fantazie. v roce 2019 v 90 - Na nože... - obdivuhodnéR^

1 0
možnosti
Foto

Dá se říci o něm jediné: uměl.

0 0
možnosti
JN

Nedávno opakovali Růžového pantera, kde hrál "sira Čárlze" a tak jsem si našel, že ještě žije, což mě potěšilo. No a za pár týdnů konec. Tak se mi zdá, že ta bába s kosou se v poslední době pořádně rozmáchla... Ach jo.

1 0
možnosti
Foto

Díky za vzpomínku a připomenutí tohoto mimořádného a charismatického herce. Už jen jeho sbírka nominací a ocenění je úctyhodná.

1 0
možnosti
Foto

Vzala jste mi to...ale to nevadí a já moc děkuji:)R^Šarlatový a černý je film, moje láska...film, který ukazuje jisté charakterové osobní nastavení, které při lámání chleba teprv s plnou parádou vypluje. Ten úžasný western, v uvozovkách, ukázka skutečného dobra hlavního hrdiny a jisté schopnosti padoucha, který o podobě dobra velmi dobře ví, pročež i pointa, tak ten film jsem vykoupila na jednom nadraží a měla pro své známé cenné dárky. Krásný chlap a silné role. Děkuji za článek a vzpomínku:)

0 0
možnosti
Foto

Přitom žádná velká vazba, jenom krásný chlap. ;-) Já ho miluju. A díky.

1 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 28,63
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz