Tomáš Prachař
Pro velkou část moderních lidí je takové počínání neakceptovatelné a samotné pojetí lovu jako sportu je u nás bráno jako něco naprosto špatného. Nemám nic proti kritice, pokud je založena na seriózních informacích. To však v tomto případě není zrovna běžné. Informací k tématu je pomálu a lidé lov odsuzují primárně na základě emocí, ne na základě faktů. Snad tedy tento blog svou troškou přispěje k lepší informovanosti o sportovním lovu i jinou než odbornou veřejnost
Pro více informací:
http://bohemianrifles.g6.cz/
- Počet článků 12
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 971x
Seznam rubrik
Tomáš Prachař
Musíme porazit virus jménem Hamáček
Socan Hamáček tuší volební průšvih a snaží se jej zoufale odvrátit poštváním lidí proti sobě navzájem.
Tomáš Prachař
Ilha Grande – tropický ráj bez rouškařů 1.díl
V říjnu minulého roku jsem se vydal na celkově roční cestu po jižní Americe. Konkrétně se bude jednat o Brazílii, Chile, peru, Argentinu a Bolívii a nakonec ultimativní cíl v podobě lovu v Uruguayi.
Tomáš Prachař
Lépe být v Brazílii
S velkým rozladěním jsem zaznamenal snahu vlády o omezení možnosti cestovat do některých zemí, včetně mého současného brazilského azylu.
Tomáš Prachař
Vyfotila se s žirafím srdcem... No a co?
iDnes nedávno informoval o případu lovkyně, která se vyfotila po lovu žirafy s jejím srdcem. Co je ale na tom až tak špatného, že jí kvůli tomu vyhrožují smrtí?
Tomáš Prachař
Jak to vypadá v Brazílii, aneb apokalypsa se nekoná.
V době, kdy píšu tento článek se nacházím v Brazílii. Ano, v té nezodpovědné zemi, kde zlehčují čínskou chřipku a o které česká media píší titulky typu „Masakr jako z hororu" Jak to tady ale vypadá ve skutečnosti?
Tomáš Prachař
Lov žiraf - ultimátní zlo nebo nafouklá bublina?
V posledních letech se za hojné mediální podpory zvedla vlna odporu proti sportovnímu lovu žiraf, který údajně posunuje celý druh k vyhubení. Je to ale skutečně tak?
Tomáš Prachař
Lovecké deníky, aneb jak komerční lov pomohl zachránil jeden druh od vyhynutí.
V jednom z předchozích článků jsem nastínil jak může regulovaný poplatkový lov paradoxně přispět k ochraně zvířat. Nyní se můžeme podívat na jeden konkrétní příklad v podobě pakoně běloocasého.
Tomáš Prachař
Lov lukem. Týrání zvířat, nebo návrat ke kořenům?
Lov lukem je ve světě naprosto běžný a oblíbený způsob lovu. Bylo prokázáno, že při něm zvěř netrpí více než při lovu puškou. Přesto se jedná o způsob lovu u nás zakázaný. Je to dobře, nebo ne?
Tomáš Prachař
Poplatkový lov
Poplatkový lov je ve středoevropském prostoru, kterému vládne lidová myslivost, přijímán nadmíru negativně. Přesto se ve světě jedná o naprosto běžný model lovectví a oproti našemu pojetí je i v lecčems výhodnější.
Tomáš Prachař
Sportovní lov versus myslivost
Je současné pojetí středoevropské tradice myslivosti dost vyspělé na to, aby vedle sebe sneslo alternativní způsoby lovu, nebo jsou sportovní lovci odsouzeni k tomu, jezdit navěky do osvícenějších krajin?
Tomáš Prachař
Nepovedený lov v Bělorusku, aneb v osidlech byrokracie
Tentokrát něco z praxe. Zařizování a průběh jednoho mého poplatkového zahraničního lovu a jak to taky může dopadnout.
Tomáš Prachař
Jsou to lovci, upalte je! Aneb lesk a bída sportovního lovu.
O zahraničních poplatkových lovech se v médiích napsalo hodně špatného. Je to ale opravdu tak hrozné a zavrženíhodné jednání? Rád bych k této problematice přidal pohled i z druhé strany barikády.