Příčina nevadí, ale důslek je proti demokracii!

Zřejmě není překvapením, že se bývalí „vládci“ v naší zemi nechtějí vzdát svého vlivu a prebend bez „boje“.  Parlament ve 101 většině se prostě drží zuby nehty.

Stále více sledujeme, jak představitelé bývalé vládní koalice a to „od vrchu až dolů“, rozumějte od nejvyšších představitelů strany až po nejnižší pěšáky snaží přesvědčit nás ostatní , že jde o demokracii, když není jmenována nová vláda podle jejich not.

Možná že prezident využil mezery v ústavě, možná že tam povolal i své známé ALE. Cítím jedno velké ALE a to příčinu, která se stala důsledkem dnešní situace. Díky příčině jste dali prezidentovi volné pole působnosti vy, kteří jste řídili tuto loď jménem Česká republika.

Dle mého názoru není příčinou zvolení Miloše Zemana prezidentem našeho „ráje to napohled“. Příčina je mnohem více prostá.  Je to fungování, lépe řečeno nefungování Nečasovy vlády.  A také překračovaní pravomocí jeho pravé ruky, která momentálně na sebe poutá víc než žádoucí pozornost.  

Za trvání této vlády byli vyměněni témeř všichni ministři, a některá ministerstva se dokonce seznamovala s novými šéfy několikrát.  

Vláda se klátila od krize ke krizi. Kolikrát jsme si mysleli, že tohle už opravdu nemůže ustát?  Pokaždé jako „zázrakem“ ustála a i díky dnes již pravomocně odsouzenému poslanci odhlasovala své zákony.

Zdroj: Wikipedia CZ

Ano, nyní je až téměř komické, co nakonec způsobilo ten skutečný pád vlády.  Nicméně i přesto se rozhodla bývalá vládní koalice tu komedii hrát dál.

V době internetu, kde se informace mohou vyhledat několik let zpětně, je mnohem těžší spoléhat na zapomínající paměť národa a tak nastoupila varianta přesvědčování,  že „ne my, ale to ti druzí jsou špatní. To oni vám všem chtějí vzít to základní. Demokracii!“

Nejde zde o demokracii pro nás, ale o vliv a prebendy těch 101 lidí v naší zemi a jejich známých a jiných známých (příklad:  Kalousek: Víš moc dobře o čem mluvím. Odmítl jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy? …..)  Pokud nevzpomínáte, stačí se podívat zde.

Je mi líto, vážení, ale vaše činy mluví víc než slova.  

Prezident dal poslancům možnost odejít ještě se zbytky cti, odhlasovat si rozpuštění sněmovny a tak dát možnost lidem, aby rozdali karty znova. 

Nemůžeme předjímat jak se tento týden poslanci rozhodnout, ale obávám se, že překvapení to nebude.  Ztratí tak poslední možnost, jak si zachovat tvář.  Možná si ale říkají, že už ji stejně ztratili a tak se těch pár měsíců do řádných voleb na bankovním kontě budou hodit.

 

 

Autor: Nikol Syrovátková | pondělí 15.7.2013 16:25 | karma článku: 22,30 | přečteno: 739x

Další články autora

Nikol Syrovátková

Plnit si sny – New York

Každý máme sny. Některé si uskutečníme hned, některé nikdy a některé jsou „na někdy“. Takovým mým snem „na někdy“ bylo vidět a zažít New York. Říká se, že kdo tam byl, buď si ho zamiluje, nebo ho nenávidí. Jsem první případ.

11.2.2019 v 7:30 | Karma: 22,52 | Přečteno: 622x | Diskuse | Společnost

Nikol Syrovátková

Jsi v exekuci a chceš práci? Smůla!

Firmy, které nabízejí brigády, nechtějí zaměstnat lidi s exekucemi. Často je to však pro ně jeden z mála příjmů, jak si trošku polepšit v tom jejich „srabu“ ať zaviněným nebo nezaviněným.

19.9.2016 v 9:18 | Karma: 25,83 | Přečteno: 714x | Diskuse | Společnost

Nikol Syrovátková

Taková (ne)obyčejná cesta tramvají

Ještě dnes na to musím myslet. Včerejší cesta tramvají domů okolo 15. hodiny se totiž změnila v malý psychicko-fyzický horor a nejen pro mě.

7.9.2016 v 15:42 | Karma: 22,16 | Přečteno: 1139x | Diskuse | Společnost

Nikol Syrovátková

FN Motol – dobrá, ale asociální

Dodnes jsem netušila, že existuje nadační fond Klíček. Nikdo z mých dětných ani dětských přátel ho nemusel využít. Možná ani spoustu z vás nebo vašich přátel. Přesto mě překvapila zpráva, že ředitel FN Motol tzv. Kulich rozhodl,

3.5.2016 v 11:45 | Karma: 37,24 | Přečteno: 4201x | Diskuse | Společnost

Nikol Syrovátková

S dobrou zkušeností jdi někam!

Člověk dnes a denně zažívá nějakou zkušenost. Špatnou, dobrou nebo neutrální. Ať se jedná o služby všeho druhu, nebo jednání se státní správou a mnoho dalších.

22.4.2016 v 19:27 | Karma: 19,40 | Přečteno: 2430x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout

22. dubna 2025  14:52

Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...

Noční útok na Kyjev zabil dvanáct lidí, Rusko použilo raketu vyrobenou v KLDR

24. dubna 2025  6:11,  aktualizováno  20:58

Při raketovém úderu na Kyjev ze čtvrteční noci zahynulo nejméně dvanáct lidí a dalších 90 bylo...

S papežem se přišlo rozloučit už 90 tisíc lidí. Lékař popsal jeho poslední chvíle

24. dubna 2025  8:21,  aktualizováno  20:56

Přímý přenos Už přes 90 tisíc lidí se přišlo od středy do baziliky svatého Petra ve Vatikánu rozloučit s papežem...

Peruánští poslanci zatrhli prezidentce pohřeb papeže. Ať se stará doma, míní

24. dubna 2025  20:37

Peruánský parlament nepovolil prezidentce této jihoamerické země Dině Boluarteové, aby se...

Ne ruskému zákonu, protestovali Slováci proti kontrole nevládních organizací

24. dubna 2025  20:30

Lidé na Slovensku ve čtvrtek protestovali proti zákonu, kterým sněmovna hlasy poslanců vládní...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.