Jak si půjčit 1 000 Kč a za rok vrátit 608 000 Kč
Chybí vám hotovost? My vám půjčíme, bez úroků, ihned. Modelový příklad: 1000,- Kč půjčka splatná do 15 dnů. Poplatek 250,- Kč. Celkem za 15 dnů zaplatíte 1 250,- Kč. A dole na mě vykukovala malá ale ne zcela neviditelná informace RPSN: 608,33%!
Jen tak v rychlosti jsem si spočítala teoretický příklad půjčení 1 000,- Kč a vrácení cca 608 000,- Kč za rok! Na to snad nemůže nikdo skočit, zkonstatovala jsem a šla dál. Jaké mě však čekalo uvítání na Andělu, když jsem vystoupila z tramvaje a přímo naproti zastávky vidím velký sloup a ze všech stran přesně ta samá reklama. A protože účel světí prostředky, i já se podívala na jejich web a zjistila jsem, že hypoteticky by skutečně mohl někdo za půjčenou 1 000,- Kč zaplatit za rok 608 000,- Kč, ale prakticky ne. A hlavně, tahle půjčka je bez úroku, platíte „jen“ administrativní poplatky! Papír nebo web snesou všechno a vykutálenost půjčkových firem evidentně taky.
Všude okolo nás jsou „skvělé“ půjčky, které nám nabízí peníze hned a tady, bez záruk a doložení příjmu. Snažíme se odolávat, ale představa co si za ty „lehké“ peníze koupíme, jsou tak lákavé. V těsném závěsu za nimi jsou organizace a média, které se snaží varovat. Nic na plat, evidentně těmto firmám stále pšenka kvete, protože kdyby nebyla poptávka, nebude ani nabídka.
Když se vrátím k těm botám, je skutečně neodolatelné koupit si boty ve slevě na půjčku a pak za ně zaplatit víc než za dva páry bot bez slevy. Heslo „nechci slevu zadarmo“ stále bohužel funguje.
PS: možná to není právě těch 608 000,- Kč, ale nejedná se o úrok (je to bezúročná půjčka) a museli byste si pročít podmínky této půjčky včetně sankcí za neplacení apod.
Nikol Syrovátková
Plnit si sny – New York
Každý máme sny. Některé si uskutečníme hned, některé nikdy a některé jsou „na někdy“. Takovým mým snem „na někdy“ bylo vidět a zažít New York. Říká se, že kdo tam byl, buď si ho zamiluje, nebo ho nenávidí. Jsem první případ.
Nikol Syrovátková
Jsi v exekuci a chceš práci? Smůla!
Firmy, které nabízejí brigády, nechtějí zaměstnat lidi s exekucemi. Často je to však pro ně jeden z mála příjmů, jak si trošku polepšit v tom jejich „srabu“ ať zaviněným nebo nezaviněným.
Nikol Syrovátková
Taková (ne)obyčejná cesta tramvají
Ještě dnes na to musím myslet. Včerejší cesta tramvají domů okolo 15. hodiny se totiž změnila v malý psychicko-fyzický horor a nejen pro mě.
Nikol Syrovátková
FN Motol – dobrá, ale asociální
Dodnes jsem netušila, že existuje nadační fond Klíček. Nikdo z mých dětných ani dětských přátel ho nemusel využít. Možná ani spoustu z vás nebo vašich přátel. Přesto mě překvapila zpráva, že ředitel FN Motol tzv. Kulich rozhodl,
Nikol Syrovátková
S dobrou zkušeností jdi někam!
Člověk dnes a denně zažívá nějakou zkušenost. Špatnou, dobrou nebo neutrální. Ať se jedná o služby všeho druhu, nebo jednání se státní správou a mnoho dalších.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Olomouc čeká od čtvrtka rekordní pouliční festival, zamíří na něj tisíce lidí
Centrum Olomouce se od čtvrtka do soboty promění v jedno velké živé pódium, zdejší ulice obsadí...
Po D35 pendlují tanky Leopard, spolu s vojáky „trénují“ i projíždějící řidiči
Po dálnici D35 v úseku mezi nájezdy u Kocourovce a Velkého Újezdu na Olomoucku od devíti hodin...
Pavla na Vysočině zaujaly přístroje k měření radiace a připomněl Drábovou
Prohlídkou meteorologické stanice na Pelhřimovsku začal dnes po deváté hodině prezident Petr Pavel...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 161
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2056x
Seznam rubrik
- Praha? Praha!
- Politické hrátky
- Tak si tady žijeme ...
- Tak mě napadá ...
- Bludy úřední obludy
- Kulturnosti
- Zápisník kavárenské povalečky
- O všem
- Nezařazené



















