Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zemanova válka s vlastním národem. Líbí se mu to

Mít k stáru nějakého koníčka, co by mě zabavil a nemusel jsem myslet na své případné nedostatky. Přání mnoha seniorů, kteří krom napínavého čtení slevových letáků postrádají jiný smysl života.  

V žádném případě se nechci seniorů dotknout, každý nechť žije podle svého, hlavně že ještě slouží zdraví natolik, že....Dosaďte si za ty tři tečky cokoliv uznáte za vhodné. Však sami víte dobře, co. Pak jsou tu senioři, kteří vědí všechno a vždy nejlépe, jdou si za svým, sveřepě tvrdí i nepravdy, které, když se provalí, je nijak nevzrušuje. Oponent těmto seniorům nestojí ani za úvahu, že je něco kolem něj špatně. A když se k tomu přidá "na sebevzhlížení", nijak nepochybuji, že při pohledu do zrcadla si takový namyšlenec chce sám sobě dát pusu. 

Jestli těmto egocentrikům s vysokými cíli něco opravdu chybí, pak je to všelidové uznání a to se musí přece vybojovat. Na prostředky a způsoby nehleďme, v národě je dost naivků, které je třeba vlídným slovem pohladit a oni přikývnou. Když ty samé naivky pohladí vícekrát, pak se jim dotyčný egocentrik jeví jako polobůh, neřku-li neomylný vůdce. Konce toho všeho jsou ty, že egocentrik začne věřit i tomu, čemu věří jeho voliči a do poloboha se pasuje sám. 

Pak přijde chvíle, kdy všechny tyto duševní pochody z dob voličské zbožnosti a vzhlížení k sobě samému naruší vyšší moc. Rozuměj nemoc, za kterou dotyčný nemůže, a čeká, co se stane. Něco určitě a taky se to na člověku projevuje. Někdo dojde k pokoře, někdo dostane vztek na vše, co se kolem něj jenom pohne, protože jemu samotnému nemoc pohyb omezila. Proč zrovna mě!? A proč ne někomu, koho bych nejraději viděl...Prostor k opětnému zamyšlení laskavého čtenáře.

Jestli egocentrik v jeho nepochybně nemilém duševním rozpoložení zrovna vykonává nějakou vskutku vysokou ústavní politickou funkci, má rovněž velký prostor k tomu, aby ukázal, jak na tom se svou vlastní duší opravdu je. I jaký byl a jaký i bude. Nemoc totiž dokáže vlastnosti člověka obnažit do naha. A když je nahý, pak všichni všechno vidí, tedy aspoň ti, co něco chtějí vidět. V tu chvíli je egocentrik zahnán do kouta, alespoň co se společenského života týče. A vysoká ústavní funkce je společenský život, rozuměj ve společnosti, která jej do funkce delegovala. 

Egocentrik už má pak jediný prostor - vyhnat společnost ze zorného úhlu do přítmí, kde na něj tolik vidět nebude. Jak toho docílit? Rozděl ji, nechť se mezi sebou kvůli něčemu zhádá a naplní se tak zákon krycího manévru - když na stejné téma diskutují dva, dodej třetího, ten napadne názor prvního a druhý napadne diskutéry oba. Z tématu pak nezbyde nic, ale diskutéři si určitě vjedou do vlasů a mě, egocentrika, nechají na pokoji. Aspoň do chvíle, než se objeví jiní hnidopyši, ale s tím si opět poradíme. 

Problém je v tom, že těch ožehavých témat do naha svlečeného egocentrika stále přibývá, protože jeho obnažená fyzická i duševní schránka prozrazuje mnohé. Tudíž pak už jeho obranou musí být jenom útok ruku v ruce se stále se zhoršujícím zdravotním stavem. Pomiňme životosprávu - egocentriku zbývá jediné a bohužel, to nejhorší. Nenávist ke všemu a všem, kteří mu takto kazí stáří  korunou na hlavě. Nota bene ve vysoké ústavní funkci, kdy hrozí jako jedinému prezidentovi v novodobé historii  odvolání z funkce. 

Ostuda, kterou sídlo českých králů ještě nezažilo a strach egocentrika, že k tomu nakrásně i může dojít. Válka s vlastním národem je jediná cesta, jak tomu zamezit. Stejně byl dobrý jenom na cestě k výtahu moci. Válčení egocentrika svým způsobem pak i baví při pomyšlení, že mu de facto už může být všechno jedno. Zejména, když po svých už z funkce hrdě stejně nikdy neodejde.

Autor: Petr Štrompf | neděle 4.7.2021 8:22 | karma článku: 23,67 | přečteno: 567x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 510x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 960x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Petr Pavel živě z Texasu. Po summitu hodnotí podporu Ukrajiny i roli Číny

12. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:31

Prezident Petr Pavel v pátečním živém rozhovoru s texaského Houstonu hodnotí výsledky právě...

Velmi silná bouřka a vítr zasáhly Strakonicko a Písecko. Míří k východu

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  18:12

Přímý přenos Do Česka opět dorazily bouřky. Postupují zejména přes jih Čech. Ve Strakonicích voda zaplavila...

KOMENTÁŘ: Smutné Bidenovo odcházení. Demokraté jsou na okraji propasti

12. července 2024

Premium Televizní debata odhalila, že demokrat Joe Biden už je na další klání o prezidentský úřad příliš...

V Rusku se při zkoušce zřítil dopravní letoun, zahynula tříčlenná posádka

12. července 2024  15:47,  aktualizováno  17:35

V ruské Moskevské oblasti se v pátek zřítil dopravní letoun Suchoj Superjet 100. Na jeho palubě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik