Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Statistika: Češi vymírají, mějte hodně dětí. Jen to ne!

Nové info Českého statistického úřadu je, že v ČR sice přibylo obyvatel, ale je více zemřelých než narozených. Na zvýšeném počtu obyvatel ale mají podíl přistěhovalci. 

Což je asi pravda, ale co nám je do toho...Cizinec blahobyt nevytváří, to musíme my sami. A jak je to s dětmi? Takže začnu rovou u sebe. Jsem z devíti dětí, ale podobné rozmnožování jsem si s chutí dávno odpustil. Zrak vás, milí blogeři, neklame, jsem vskutku z mnohočetné rodiny. Jen tak úvodem: Matka pečlivě schovávala klíč od půdy, aby se otec neoběsil dřív než vychovají své poslední dítko s pořadovým číslem devět. Což se nakonec povedlo, jinak bych nedatloval do klávesnice a nerozumoval nad tím, proč jsem si po všech těch peripetiích rodičů zdárně uvést do života všech devět hladových krků odpustil jít v jejich stopách. Kdybych to udělal, asi bych na té půdě a špagátu sám skončil, ale byla by to zbabělost, a tak jsem raději vzal rozum do hrsti. A pak za pořádnou fachu, abych své dvě děti do života taky uvedl. To jen na vysvětlenou.

A teď exkurzem do padesátých a pozdějších let, kteří zde jistě taky někteří pamatujete. Začněme u rodičů. Otec makal do úmoru, při tolika fakanech o tom žádná. Matka taky makala, ale u necek s prádlem, anžto pračku měla snad jen panička okresního tajemníka KSČ. Jak ženské oko z tohoto blogerského místa teď jistě uhádne, chodit kamsi do roboty při tolika dětech bylo u matky bez šance. Aspoň že si chuděra převzala od zmíněného tajemníka metál Zasloužilá matka, jak se tehdy mnohorodičkám tleskalo. Nekoupila si za to nic a metál skončil s pošklebkem v šuplíku na cetky. A táta zase šel hezky makat. 

Jakožto benjamínek jsem postupem času sledoval, kam se rodina a její finanční možnosti posouvají. Posouvaly se, víte kam. A sedření rodiče mezitím stárli, moji sourozenci taky, a rodičovské nároky na moji výchovu už měly tupější břit. Nebyl jsem zrovna uťáplý v rohu, ale taky žádný rváč. Jen spíše trouba, co si leccos nechal líbit, a když pohár přetekl, mluvilo o tom celé město. Správně, někdo dostal potom po hubě. Většinou to byli namachrovaní vrstevníci z rodin armádních politruků, kde pro ně neznámé slovo inteligence vždy docela děsilo.

Nicméně i já jsem dospěl a nehodlal jsem po vzoru rodičů dělat obálky s penězi, v nichž byly finance na boty pro toho kterého sourozence, nebo na nájem a stravu s tím, že do jiné obálky už peníze nezbyly a další sourozenec musí počkat do příští výplaty. Jediné, čeho bylo v naší rodině bohatě, byla nefalšovaná láska ke všem krkům, co hladově rozevíraly zobák. O hromadě nádobí po každém jídlu ani nemluvě a protivných službách s jejím mytím a úklidem už vůbec ne!!!! Moje mysl pubertálního nedospělce? Žádné děti nechci!!!

Jak už víte, mám dvě, jsou úspěšné, samy mají dvě děti, jsem už i prarodič smutnější o poznatek, že podobné výzvy k populační explozi novodobých mocných bych přibil na kříž i s nimi. Protože dnešní doba nepřeje ani těm existenčně ,,lepším" rodinám, zatížených hypotékami na dlouhé roky, drahotou taky na hodně dlouho a hlavně - založit rodinu je v současné ČR prostě existenční sebevražda. Jestli někdo z blogerů má k dispozici deset a více milionů, aby svému potomku z fleku koupil byt, pak je to v pořádku. Má-li ale dalších deset milionů, aby druhému dítěti udělal stejnou radost, pak budu věřit, že naši mocní zase lžou, že musíme šetřit, že naši státní kasu zplundrovala předchozí vláda, nebo poslouchat jiné postesky nad současnou situací. Protože my, obyčejní občané, jsme prostě pracháči a bytů je tolik, že je můžeme prodávat i cizincům, pokud na to, jak my, mají!

Můj příspěvek je pouze posteskem s krátkým dovětkem. Našim dětem sice můžeme závidět jejich mládí, ale rozhodně ne budoucnost. A to nejsem a nikdy jsem nebyl komunista, ani jiný fantasta z novodobých politických věrozvěstů slibných zítřků. Jsem stále dítko s pořadovým číslem devět a snad stále se všemi pěti v hlavě pohromadě.

Autor: Petr Štrompf | úterý 14.6.2022 14:54 | karma článku: 18,98 | přečteno: 520x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 512x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 962x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

První bouřky dorazily do Čech, napršet může až 70 mm. Hrozí i kroupy

22. července 2024  6:50,  aktualizováno  13:10

Vlnu veder ukončila studená fronta, která přechází od západu. Do Česka dorazily bouřky, první z...

Muž při pádu na eskalátoru v metru vážně zranil seniorku. Nepomohl jí a odešel

22. července 2024  13:09

Policie pátrá po muži, který v Praze při pádu na eskalátoru v metru srazil seniorku, vážně zraněné...

Jedenáct poslanců chce do Senátu. Důvodem je pomoc regionu, vadí i obstrukce

22. července 2024  13:05

Do Senátu se pokusí dostat celkem jedenáct poslanců. A snahu „utéci“ do horní komory parlamentu,...

Požářiště v Postřekově převezmou majitelé, vyšetřovatelé dál hledají stopy

22. července 2024  13:04

Hasiči po nočním dohledu postupně uzavírají zásah a předávají požářiště v Postřekově na Domažlicku...

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik