Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Piráti by si měli zvolit ,,Rudou Janu". Národ by měl znát jména hrobníků

Žena, která nezažila totalitu, přesto svými ideologickými postoji ke komunismu inklinuje. Buď je to póza nebo momentální pomatení mysli. Nebo něco úplně jiného. Nabízí se nemoc vlastního ega. 

Což je úplně nejhorší, protože skoky plavmo z názoru do názoru pak udělají z člověka i nesvéprávného jedince. Jak k tomu dojde? Pocit spasitelství se změní v povahovou vlastnost a takový jedinec je pak zralý na léčbu pro duševně nemocné. Paradoxně se ale prodere do vysoké politiky a příkladů z minulosti je dost. Tím ale, podotýkám, nečiním vlastní diagnózu pro zmíněnou adeptku na kapitána pirátské lodi, jehož současný lodivod je na stranické půdě v mocenském ohrožení. Činím tak proto, že co není, může být a nic víc.

Kontroverzní osoby v politice vždy byly a budou, protože být politikem a touha po moci už určitým způsobem diagnóza je. Obecně vzato, ovládat lidi je odvěká touha těch, kteří ovládáni byli a je v tom tak trochu i touha po pomstě. Ta žene člověka do temných zákoutí jeho vlastní mysli, z nichž si vezme jen to, co mu k moci pomůže. Že je to po čertech nefér hra, je snad jasné každému. Ano, politika sama o sobě je nefér hra, a zase si to připomeneme za rok a kousek, až budeme volit nového prezidenta. 

Ale vraťme se k původnímu - Jana Michailidu se nyní v médiích zjevila tak, jak se zjevit sama chtěla. Řekla něco, co okamžitě rezonuje. Citlivé téma komunismus v Čechách a jeho parlamentní konec bude živé ještě hodně dlouho. A přiživí ho sami komunisté, jak se už stalo. Novodobá šéfka KSČM Kateřina Konečná má v generační pirátské souputnici novou kámošku a taky se tím nijak netají. ,,Rudá Jana", dar soudruhům spadlý z nebe. Vidíte, naše marxistická idea stále žije! A u mladých! Současných mladých! 

Co z toho?  Buďme bez obav, nestane se vůbec nic. Jen to jedno, co se stát musí. Piráti si připravili půdu na politický odpis. Nedozráli vůbec nikam a vůbec v ničem. V opozici se nepracuje, jen se modelují představy, jak by se s případnou mocí pracovat mělo. Když pak ve volbách opozice zvítězí, nastane hodina pravdy. Pracovat se najednou musí, ale z někdejších představ rychle sejde. Protože se mění i mentalita vítězů. Všichni chtějí všechno. Právě na to takříkajíc dojeli i Piráti. Ve volbách sesbírali drobky, přesto ve vládě jsou. Sice v malém zastoupení, ale jsou. Rozkol, kdo u nich za to může, lze v médiích sledovat dnes a denně. Je to sice žabomyšina, ale jinak to být ani nemůže. Protože ve skutečnosti Piráti žádná politická strana není. 

Zrovna tak jako kdysi nebyly Věci veřejné, které pohřbil Vít Bárta. Tím, že si na politika jen hrál a snažil se jí co nejvíce vydojit. Stačí vzpomenout i na doktora Miroslava Sládka. Ano, to je ten ultrapravicový pán, co měl tak rád Romy. Jenomže by je měl rád úplně někde jinde než v Čechách. Národ už měl dost jeho stálého a prázdného křiku ve Sněmovně. Musel se proto odporoučet a nezapomněl sebou vzít i stranické peníze. Na tu dobu celkem bohatý hrobník Republikánské strany.

Piráti se tak, možná aniž by sami chtěli, dostali na mezník, který o jejich budoucnosti rozhoduje mnohem dříve. Z jejich počínání na veřejném kolbišti lze zatím rozpoznat chování postpubertální mládeže. Na druhou stranu ale lze vysledovat, že dosavadní šéf Pirátů Ivan Bartoš vůbec není velký hráč. Nemějme mu to za zlé - lze domnívat, že i v politice si zachoval jistou slušnost vzdělaného člověka, který ale nekonvenuje s jeho okolím, kde si na slušňáky už dávno hrát přestali.

Právě proto se nyní, a dost možná i z pocitu opojení mocí, u Pirátů zjevují takový jedinci, jako je Jana Michailidu. Slyšel předtím o ní někdo někdy? A nakrásně se stát může, že Ivana Bartoše ze stranického trůnu smete. Pak ať se s Vítem Bártou všichni poradí, jak odejít ze scény s mnohem menší ostudou.

Autor: Petr Štrompf | pátek 7.1.2022 9:32 | karma článku: 43,14 | přečteno: 6713x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 512x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 962x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Mladíci v Karolince na Vsetínsku narazili autem do stromu. Jeden nepřežil

18. července 2024  19:23

Náraz osobního auta do stromu v Karolince na Vsetínsku ve čtvrtek před polednem skončil tragicky....

Amerika vyhlíží Trumpův projev. Do hry může vstoupit i budoucí první dáma

18. července 2024

V pátek brzy ráno SELČ zakončí Donald Trump svým proslovem čtyřdenní nominační sjezd Republikánské...

Ministr obrany chce polní nemocnici pro děti z Gazy, Netanjahu nápad zamítl

18. července 2024

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl návrh ministra obrany Joava Galanta zřídit v Izraeli...

Pět let za blokování dálnice. Jste fanatici, řekl soud ekologickým aktivistům

18. července 2024  18:50

Britský soud ve čtvrtek poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu)...

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik