Nevím proč by neměli nemocní s prasečí chřipkou umírat

Ne, nejsem cynik. Ale nechci být ani za prostoduchého hlupáka. Podrobněji rozvedu níže.

Možná jasnější by to bylo, kdyby titulek zněl „Nevím proč by neměli právě nemocní chřipkou také umírat?" Všichni tam totiž musíme a málokdo zemře zdravý. Denně zemře v České republice přes 300 lidí. Chřipka - ani ta prasečí - není žádným elixírem nesmrtelnosti nebo antidotem zajišťujícím imunitu proti smrti, naopak. Nesmíme se divit, že občas někdo zemře i na tak banální onemocnění, jako je chřipka, a to i ta prasečí.

Ročně zemře na „obyčejnou" chřipku kolem dvou tisíc převážně starších lidí. Je vůbec otázkou, jak určit, jak dlouho by zemřelý přežil, kdyby neonemocněl chřipkou, a zda vlastně nezemřel v důsledku nějaké závažnější nemoci.

Také je otázkou, co to je „obyčejná" chřipka na rozdíl od té ptačí nebo prasečí. Viry mutují od nepaměti a dokud lidé neuměli mapovat genetický kód, byla to pořád jedna viróza, které důvěrně říkáme chřipka.

Je to stejný humbuk, jaký se odehrával s nemocí šílených krav a posléze s ptačí chřipkou. Následovalo samozřejmě nesmyslné a nemilosrdné vybíjení těchto němých tváří, dokonce i takových domácích zvířat, jako jsou poštovní holubi, andulky a jiní papoušci. O pozadí těchto „záchranných operací" jsem napsal nedávno článek http://streit.blog.idnes.cz/c/117874/Drezura-lidi.html.

Dnes, když už je zřejmé, že humbuk kolem prasečí chřipky utichá, stále více lidem je jasné, že kromě dávkování buzerace a „ochrany" (biče a cukru) jsou v pozadí i důvody ekonomické a dokonce mocenské. Nejsem generálem po bitvě, protože jsem brojil už proti manévrům, kterým dala záminku ptačí chřipka. Naposled to mohu doložit půl roku starým článkem http://streit.blog.idnes.cz/c/93924/Dr-Rath-ma-recht.html. Někdy si připadám, že nemoc šílených krav zasáhla některé ptačí mozky oprávněných a oni se pak chovají jako prasata.

Náš stát nakoupil milión dávek vakcíny, z nichž bylo aplikováno očkování v jednotkách procent. Potenciální pacienti řádně neprověřenou vakcínu rozumně odmítají. Zmatky jen dokresluje, že v průběhu neúspěšného závozu musela být „úředně" prodloužena exspirační doba. Co na tom, kšeft jako jediný efekt už proběhl. Bohužel na náš účet. A nesmíme opomenout, že firmy vyzkoušely nová antivirotika plošně, na náklady států a v bezprecedentně zrychleném režimu. Ušetřily tak miliardy.

Nemůže nás uklidnit, že v Anglii je situace s přebytečnými vakcínami a promrhanými penězi ještě horší. Naopak, ty poplašné zprávy vedoucí k omezování svobod většiny na jedné straně a ekonomické (a mocenské) výnosy menšiny na straně druhé mají už celosvětový až pandemický charakter (viz také oteplovací alarmismus).

A alarmisté mezi politiky a novináři to nevzdávají. Ejhle, objevilo se naráz 11 nových českých mrtvol. Otázku, zda vrahem je virus A/H1N1 by nevyřešil ani Columbo.

 

Autor: Dušan Streit | pátek 8.1.2010 13:45 | karma článku: 34,94 | přečteno: 3027x