Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mistři, děkujem´ - nejen za hokej

Z tohoto vítězství nezůstane jen jméno země na poháru. Tady došlo k zásadnějšímu přelomu. Ten vzkaz bychom měli slyšet všichni.

Protože už nejde stupňovat superlativy, keré jsem použil v níže uvedených článcích, tento nebude toliko o hokeji, ale náš úspěch zasadím do obecnějšího rámce. Hokejový hold jsem složil našim reprezentantům už zde:

Óda na hokej. Óda na vůli, radost a češství“,

Průcha a Hudler by měli líbat zadek i Rolinkovi či Vampolovi“.

Jsme mistři světa. A měli bychom mít radost všichni, protože je to úspěch naší vlasti, i když se o to přičinili konkrétní bojovníci. Proto mě iritují některé komentáře, že chleba levnější nebude a že nejde o nic více, než že se jedna tlupa bláznů proti druhé honí za gumovým nesmyslem za opileckého pokřikování ostatních fanatiků.

Tak to pozor! Ti hráči, z nichž mnozí jsou velmi dobře zajištěni, prostě REPREZENTOVALI. Nehráli jen za sebe. Takový Jágr s Vokounem by si mohli válet šunky někde v Karibiku. A vezměme si, kolik ruských superhvězd chtělo dosáhnout téhož. Neshazujme vlastní úspěch. Co by za něj Rusko dalo!

Naši prostě měli větší vůli a odhodlání. Také hráli chytře. Po fantastickém prvním střídání a vedoucí brance dohráli s nasazením první třetinu. Věděli, že Rusi znervózní, jak bude ubíhat čas. Přesto ve druhé třetině předvedli hokejový koncert, i když laikům se mohlo zdát, že Rusi mají navrch. Naše protiútoky však byly nebezpečné a Varlamov mnoho zachránil, i když jednomu gólu ani on nezabránil. Ano, bylo to po odrazu nohou. Ale kdyby tam nešla přihrávka a Rolinek se tam důsledně nenatlačil, situace by nevznikla. Takový je hokej. Štěstí je třeba jít naproti.

Zlé jazyky už dnes tvrdí, že Rusi byli lepší a zasloužili vyhrát. Co to jsou za sebemrskačské kecy? Hokej se hraje na góly, ne na dovednosti individualit a nějaké kdyby. Pokud bychom měli rozdávat medaile podle papírových předpokladů, nebyli bychom tam museli ani jezdit. A byl to kolektivní výkon a vítězný duch, který nás přivedl k vítězství. To je inspirativní pro všechny.

Chápu, že Rusové budou vinu svalovat na rozhodčí. Ale musím se ohradit proti těm, kdo s čecháčkovskou „objektivitou“ vytrubují stejný nesmysl. Byla to naše taktika a ubíhající čas, které Rusy dohnaly k hraničním zákrokům. Vždyť likvidační faul na Koukala nebyl ani potrestán. Pak došlo k tvrdému zákroku na Jágra – ne prvnímu! -, který byl oceněn pětiminutovým trestem a trestem ve hře proto, že se stal u mantinelu. Zranění Jágra je toho dokladem. Nám se nejednou na mistrovství stala větší křivda. Naši hráči však nechali bolestínství a alibismus stranou. Také proto jsou MISTŘI.

Proto nesnižujme hodnotu našeho vítězství. Naši hráči měli od začátku zápas ve svých rukou. A nezapomeňme, že i naši hokejisté seděli často na trestné lavici. Ale hra našich v oslabení na celém tomto šampionátu, to bude legendární mustr pro všechny následovníky. Měla by se dostat do hokejových čítanek. Vždyť nás nezlomila ani přesilovka šest na tři.

Radujme se, máme proč. Nestyďme se užít si eufórii. Nemám na mysli žádné opilecké excesy, ale kdy už bychom měli prožít národní hrdost, než když jsme v něčem nejlepší na světě. Naši reprezentanti všem škarohlídům dokázali, že se můžeme měřit s mnohem většími národy.

Naučme se nepodceňovat sami sebe. Naopak máme mnoho důvodů být hrdí na zemi, kterou v posledních dvaceti letech někteří rádoby kosmopolité rozkládají zevnitř. Je mnoho těch, kteří každý úspěch se snaží překrýt vytahováním nějakého špinavého prádla v nejnevhodnějším kontextu (viz excesy proti Němcům při oslavách osvobození). Někteří dokonce zpochybňují legitimitu našeho státu. A v kontrastu s tím si vězměte šťastného Jágra zabaleného v české vlajce. Díky, Jardo!

Proti tomu se ohradili svým výkonem také všichni naši hokejisté. Je to nádhera! Takovou bychom po hypotetickém vítězství Evropské unie nikdy nezažili. My to dokážeme i bez mezinárodního patrona i v dalších oborech. Jen musíme vybrat (zvolit) správné reprezentanty. Hokejisté dokázali, že nemusí vůbec jít o známá jména.

 

Autor: Dušan Streit | pondělí 24.5.2010 9:55 | karma článku: 45,01 | přečteno: 9428x
  • Další články autora

Dušan Streit

Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.

27.3.2014 v 14:12 | Karma: 11,77 | Přečteno: 5382x | Diskuse | Hyde park

Dušan Streit

Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.

27.3.2014 v 12:03 | Karma: 42,50 | Přečteno: 4004x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.

26.3.2014 v 11:32 | Karma: 44,06 | Přečteno: 8116x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.

25.3.2014 v 12:02 | Karma: 38,45 | Přečteno: 2540x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.

24.3.2014 v 11:15 | Karma: 43,15 | Přečteno: 4594x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Přítel Ruska? Už ne. Srbsko je poplatné Kremlu, ale je to jen iluze, píší média

22. července 2024  10:33

Moskva raději ignoruje, že se k ní „srbští přátelé“ příležitostně otočí zády, neboť vztahy se...

Muže ráno vyděsila metrová užovka, plazila se bytem. Majitel se zatím nehlásí

22. července 2024  10:32

Asi metr dlouhý had v pondělí ráno nepříjemně překvapil majitele bytu na českobudějovickém sídlišti...

Klimatické změny mohou vzít Britům čaj. Že si připlatí, je jasné už nyní

22. července 2024  10:31

Čaj a Británie jsou dva neodlučitelné pojmy. Vypije se zde sto milionů šálků denně, nicméně...

VIDEO: Lavi je génius, Štáfek tupoň. Natáčení filmu Vyšehrad 2 je v plném proudu

22. července 2024  10:30

Na počátku byl internetový seriál Vyšehrad, poté celovečerní Vyšehrad: Fylm, který měl premiéru v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 1144
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3937x
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie.
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...