Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Fenomén Schwarzenberg – epochální cesta do předminulého století

Abychom se z toho mediálního miláčka nepodělali! Tomáš Garrigue Masaryk se totiž obrací v hrobě.

Zaprvé chci říci, že proti tomu starému pánovi nemám žádnou osobní averzi. Může to být dokonce charakterní, velkorysý a slušný člověk. To ale platí jen do chvíle, než začne ovlivňovat budoucnost České republiky. Pak platí Havlíčkovo:

Zle, matičko, zle! / Švarcenberci zde: / jeden, ten je generál, / a druhý je kardinál; / zle, matičko, zle!

Zle, matičko, zle! / Švarcenberci zde: / jeden drží karabáč, / druhý říká »Otčenáš«; / zle, matičko, zle!

 

Není tajemstvím, že zakladatel našeho státu Tomáš Garrigue Masaryk byl proti šlechtě velmi ostražitý. Dnes se vžil mýtus, že za nevraživostí proti šlechtě stojí komunisté. Není to celá pravda. Masaryk se přece nemohl paktovat s těmi, kteří stáli proti němu. Šlechta totiž vyrostla jako c. k. důstojnická a tak složila císaři přísahu, což byla tehdy vážná věc.

Proto také ke dni 18. prosince 1918 byly zákonem č. 61/1918 Sb.[3] šlechtické tituly zrušeny a podle § 6 zákona 243/1920 Sb je s účinností od roku 1921 jejich používání trestné. Zapomíná se na to, že tyto zákony platí dodnes. A tak po právu u nás šlechta neexistuje a používání šlechtických titulů je nezákonné a trestné!

Na tomto stojí základy našeho státu. A je třeba v naší zemi, která docela inklinuje k rovnostářství a kde polovina lidí je levicového smýšlení, na rovinu uvést, že samotná existence šlechty by byla tím nejpravicovějším vzkazem, jaký vůbec existuje. Šlechta totiž své postavení zakládá na dědičných výsadách a to je v moderní společnosti nepřijatelné. A to říkám jako liberál pravicového smýšlení.

Jak se takový exces, který ze Schwarzenberga udělal faktického vítěze voleb, mohl vůbec stát? Když odhlédneme od toho, že se velké strany vlastně porazily samy, tak Schvarzenberg je jen výrazem bulvarizace naší politiky. V tomto smyslu je stejným maskotem jako třeba John.

Má to původ v době, od které je těžké rozlišit realitu od mediálního obrazu. Copak je normální, aby v hlavních zprávách se popové hvězdičky střídaly se senzacemi a zrávami o neštěstích a prostor dostávaly kartářky, numeroložky, astrologové a záhadologové? Proč potom ne třeba Schwarzenberg?

Ale nepodceňujme jej. Ten člověk má svůj vliv a konexe ve světě, vzpomeňme třeba Bilderberg. Jsou to dále kruhy, které nejsou příliš přátelsky nakloněny samotné existenci České republiky. Z lidského hlediska je pochopitelná i nostalgie Schwarzenberga. Zašlá sláva jeho rodu se datuje do dob před první světovou válkou. A jeho zahraniční politika směřuje pochopitelně k restauraci těch poměrů.

Je to vážná věc. Je třeba si uvědomit, že podobné ambice vyvolaly i strašlivou druhou světovou válku. Pokud by to chtěl dnes někdo podcenit, tak ať si připomene maďarské provokace třeba vůči Slovensku (jako Horní zemi), což má za cíl revizi Trianonských mírových dohod. A na nich stálo i uznání Československa.

Že Schwarzenberg už přiložil ruku k „dílu“, je zřejmé z toho, jak kvapně v postavení ministra zahraničí Topolánkovy vlády prosadil, že na rozdíl od Slovenska Česko uznalo Kosovo. A také na rozdíl od OSN. Nejde jen o to, že si Schwarzenberg podával ruku s vrahy, válečnými zločinci a mafiány, tady jde po rozbití Jugoslávie o další pokračování revanšistických plánů států Osy a Trojdohody, tedy o úsilí o přerozdělení územní mapy v rozporu s poválečnými dohodami.

Tento proces ulehčuje integrační akcelerace, jakou prostřednictvím EU ordinují Německo s Francií. Jsme ve fázi zpochybňování národních identit a rozpouštění svrchovanosti států. Cílem je – myslím - nikoliv nereálný utopický slepenec, ale přerozdělení vlivu v Evropě mezi kontinentální mocnosti.

Vzpomeňme si, z jakého kanálu se u nás Schwarzenberg vynořil. Etabloval jej jako svého kancléře guru všech falešných kosmopolitů a národních sebemrskačů Václav Havel. Už to by mělo varovat! Pokud tedy nestačí jeho účelová mesaliance se zelenými, platonické vymezování proti Čunkovi a hlavně spolčení s šíbrem Kalouskem. Biologické faktory také hrají roli.

Takže pozor! Schwarzenberg není roztomilým dědečkem, který tak okouzlil mladou generaci. Ona potřebuje ještě zmoudřet. A měla by začít sázet na lidi, kteří návrat návrat do devatenáctého století nevydávají za politiku století jednadvacátého.

Vím, že asi euroskeptiků a eurorealistů není většina. Ale i kdyby jich byla dejme tomu třetina, tak si uvědomme jednu závažnou a děsivou skutečnost. V parlamentu nemáme ani po posledních volbách žádného reprezentanta! To může být i ve světle reinkarnace Schwarzenberga - s exekutivním vlivem na zahraniční politiku - fatální.

 

Článek patří k povolebnímu cyklu, v němž jsem už publikoval:

Volby: Z nejhoršího do méně špatného

Kdepak, na Paroubkově politickém hrobě se musí tančit

 

Autor: Dušan Streit | úterý 1.6.2010 11:47 | karma článku: 36,88 | přečteno: 6000x
  • Další články autora

Dušan Streit

Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.

27.3.2014 v 14:12 | Karma: 11,77 | Přečteno: 5382x | Diskuse | Hyde park

Dušan Streit

Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.

27.3.2014 v 12:03 | Karma: 42,50 | Přečteno: 4004x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.

26.3.2014 v 11:32 | Karma: 44,06 | Přečteno: 8116x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.

25.3.2014 v 12:02 | Karma: 38,45 | Přečteno: 2540x | Diskuse | Politika

Dušan Streit

Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.

24.3.2014 v 11:15 | Karma: 43,15 | Přečteno: 4594x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Přítel Ruska? Už ne. Srbsko je poplatné Kremlu, ale je to jen iluze, píší média

22. července 2024  10:33

Moskva raději ignoruje, že se k ní „srbští přátelé“ příležitostně otočí zády, neboť vztahy se...

Muže ráno vyděsila metrová užovka, plazila se bytem. Majitel se zatím nehlásí

22. července 2024  10:32

Asi metr dlouhý had v pondělí ráno nepříjemně překvapil majitele bytu na českobudějovickém sídlišti...

Klimatické změny mohou vzít Britům čaj. Že si připlatí, je jasné už nyní

22. července 2024  10:31

Čaj a Británie jsou dva neodlučitelné pojmy. Vypije se zde sto milionů šálků denně, nicméně...

VIDEO: Lavi je génius, Štáfek tupoň. Natáčení filmu Vyšehrad 2 je v plném proudu

22. července 2024  10:30

Na počátku byl internetový seriál Vyšehrad, poté celovečerní Vyšehrad: Fylm, který měl premiéru v...

  • Počet článků 1144
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3937x
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie.
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...