Evropská unie nás táhne k feudalismu
Když byla odmítnuta evropská ústava, chtějí z nás udělat blbé poddané na základě lisabonského podvodu. Nic na tom, že neměla být uvažována funkce evropského prezidenta, objevila se ve smlouvě pod názvem předsedy Evropské rady. A slovo předseda se klidně dá přeložit jako prezident, což se také už vžívá. Evropská unie neměla mít státní symboly, jako je třeba hymna, nicméně po podpisu Lisabonské smlouvy si všichni - včetně našeho Topolánka - pateticky gratulovali za zvuků Beethovenovy Ódy na radost.
A kde je tedy ten krok k feudalismu? Ten hned následoval. Právo napsalo:
„Ještě se neví, co přesně bude budoucí „prezident Evropské unie" dělat, ale už se mu chystá královské zázemí. Už teď se zdá být jisté, že bude mít výhody jako žádný jiný unijní činitel.
O jejich podobě jednali při pracovní večeři minulé úterý velvyslanci členských států Unie a předseda Evropské komise José Manuel Barroso. Vlastní letadlo, rezidence ve stylu Bílého domu nebo královského paláce a rozsáhlý osobní štáb - to jsou nejvýraznější privilegia, jimž se má napříště těšit volený předseda Evropské rady, často označovaný jako „prezident Unie". Lze se dohadovat, že i jeho plat bude špičkový, i když o finanční odměně se v úterý zřejmě ještě nemluvilo. Britský The Daily Telegraph, který se zprávou o privilegiích přišel, ironicky upozorňuje, že to jistě zvýší zájem Tonyho Blaira, nejčastěji zmiňovaného zájemce o tuto funkci. „Vyhlídka na letadlo zvyšuje šanci, že nynější přední uchazeč získá svou Blair Force One, kterou mu jako britskému premiérovi upřeli," tvrdí list. Prezident má Unii zastupovat ve světě a reprezentovat na veřejnosti. Očekává se, že bude hrát velkou roli nejen při přípravě vrcholných setkání Unie, summitů, ale také v diplomacii a - pokud se prosadí Francouzi se svými plány - také ve společné obranné politice." (viz zdroj)
Takže palác, letadlo, 16 až 22 osobních poradců a pomocníků, tedy královské podmínky jako v monarchii. Přitom tato funkce neměla existovat. Má však mít symbolický význam návratu kdesi do dob před 1. světovou válkou, kdy se panovník voličů nemusel příliš ptát, za co pro svou výsostnou důstojnost bude utrácet uvalené daně. Však už také Německo s Francií plédují za jednotné unijní daně, abychom se mohli podílet na jejich recesi. K těmto světlým zítřkům vedla cesta přes demontáž poválečného uspořádání Evropy. Příznačné je, že Genscher například předběhl v myšlení Gorbačova a ihned po sjednocení Německa měl za cíl rozložení Jugoslávie (přiznal to v pamětech). Jde nejen o heslo "rozděl a panuj", ale i o velkoněmecké reminiscence. A proč se hned nešábnout o celou Evropu? (O rozbití Jugoslávie jsem napsal čtyři články - viz ten poslední s linky na předchozí).
Volič bude natolik odělen od politiků, kteří budou rozhodovat o jeho životě, že už vůbec nebude možné hovořit o demokracii. O malých členech to po schválení Lisabonské smlouvy bude platit zvlášť fatálně.
Kdo nesouhlasí, ať mi prosím vysvětlí, jakou volbou se mohu např. vyjádřit k tomu, aby se Bushův krvavý maňásek Blair nestal mým „prezidentem"???
Dušan Streit
Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.
Dušan Streit
Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.
Dušan Streit
Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.
Dušan Streit
Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.
Dušan Streit
Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.
Další články autora |
Nesnesitelná fotka. Mrtvý pasažér z boeingu vykolejil i otrlého reportéra
Seriál Kde je úcta k obětem? K pozůstalým? Snímky mrtvých cestujících ze sestřeleného letu MH17 vyvolaly...
Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy
V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...
Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr
Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...
Propadl jí syn, obula se politička Stačilo! do Nerudové. Hnus, říká europoslankyně
Kandidátka hnutí Stačilo! Petra Rédová zaútočila na syna europoslankyně Danuše Nerudové (STAN). Na...
U Máchova jezera vyhořela oblíbená restaurace Bílý Kámen, škoda je 20 milionů
U Máchova jezera v Doksech na Českolipsku vyhořela v noci na středu oblíbená restaurace Bílý Kámen....
Netrpěliví fanoušci, autobusy uvízlé v kolonách. Doprava na MotoGP zkolabovala
Tisíce fanoušků se snažily od sobotního rána dostat na Masarykův okruh v Brně, kde se konají závody...
Boje na jihu Sýrie mají za týden už téměř tisíc obětí. Do střetů se zapojil i Izrael
Kvůli střetům beduínů a drúzů, do nichž se na jihu Sýrie zapojily syrské vládní jednotky a letecky...
Nejhezčí pouť Česka. Cesta z Liberce do Hejnic končila mší a perníkem
Seriál Po Staré poutní cestě chodila procesí z Liberce do Hejnic. Bez bot. Na konci čekala mše a perník....
Škrty neziskovkám, úspory, vyrovnaný rozpočet, Motoristé ukázali program
Pozvednout své preference se na sněmu v Olomouci, který nazvala jako krizový, pokusili Motoristé...

Prodej rodinného domu, 195 m2, Klopina - Veleboř
Klopina - Veleboř, okres Šumperk
2 790 000 Kč
- Počet článků 1144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3938x
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
Oblíbené články
- Václav Havel a zpronevěry peněz pro antikomunisty
- Podivné restituce Václava Havla
- Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku
- Polansky: Bouře (o Schwarzenbergovi a Havlovi)