Bohuslav Sobotka? Viktor Kožený – čajíček!
Jakoby nám agentura STEM chtěla politicky korektně zchladit národní sebevědomí a dokonce zbořit mýtus „homo sapiens". Naposled totiž našla 53% hlupáků, kteří natolik příznivě hodnotí Bohuslava Sobotku, že se stal nejpopulárnějším politikem.
Kde ty hňupy pořád berou? Mě se nezeptali, tak o tom musím napsat. Neznám totiž kolem sebe žádnou komunitu, kde by se zrovna Bohumil Sobotka těšil takovému respektu.
Vždyť je to proboha člověk, který kromě politiky nikdy v životě nic nedělal. Reálnou ekonomiku a běžný život ani na chvíli nezakusil. Je celoživotním funkcionářem a vyžírkou. Jako právník bez praxe se nerozpakoval řídit makroekonomiku prostřednictvím ministerstva financí, a to od července 2002 do září 2006. Kolega Paulczynski zveřejnil na svém blogu výsledky jeho génia, které nás stály bratru takových 350 miliard, tedy každého z nás jen on zadlužil 35 tisíci korunami bez úroků. Nezapomeňme, že to byla léta konjunktury a prosperity.
Ve stejné době tento finanční eskamotér našetřil cca 5 miliónů korun, aby si koupil za cca 7 miliónů korun byt. Je to takový šetřílek, což by jej i šlechtilo. Vadou na kráse sice je, že uškudlil údajně z poslaneckých náhrad - pokud se tedy nebudeme domýšlet něčeho horšího -, ale to bych mu opravdu samé o sobě nezazlíval.
Ale jakmile vykročil ze soukromého písečku do veřejného prostoru, stal se z beránka vlk a z hovnivála, koulejícího svou kuličku, bezstarostný bohém a velkorysý grand: Viktor Kožený - hadra. Do své politické kariéry z našich daní a dluhů našich potomků investoval stovky miliard, o nichž se Koženému u opulentních večeří ani nezdálo. Daně, které z nás všech v době prosperity tvrdě ždímal, naopak formou pobídek daroval těm nejbohatším firmám.
A chudým brát a bohatým dávat se stalo asi jeho obsesí, když hoteliérovi Vlastimilu Dvořákovi - jinak Paroubkovu příteli - odpustil na úkor našeho zadlužení dalších 26 miliónů korun. Tento svědomitý hrabošek domácí se choval na naše margo podle Špidlova hesla „zdroje jsou". Lépe by ovšem situaci vystihovala rčení : „z cizího krev neteče" a „po nás potopa".
Je opravdu tolik hňupů, že by mohli ve volbách dovolit, aby se tento absolutní diletant pod taktovkou nabubřelého papaláše a šíbra Paroubka mohl vrátit ke státní kase? A to v době vrcholící krize? Je to vůbec hodno homo sapiens? Copak lidi nevidí, že třeba tzv. třináctý důchod je absolutním šílenstvím a výrazem nejpokleslejšího populismu?
Stále chovám naději, že agentura STEM koná na zakázku, při níž jde o zpětnou vazbu, aby se očekávání zadavatele stalo skutkem. Jestli to ale má být realitou, tak by po volbách přišla doba netušené chudoby a třídní nenávisti.
Nejhorší na tom je, že tato situace by generovala další voliče těm, kteří bídu způsobili. A protože bída znamená i nesvobodu, tak...
Dušan Streit
Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný
Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.
Dušan Streit
Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym
Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.
Dušan Streit
Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická
Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.
Dušan Streit
Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!
Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.
Dušan Streit
Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?
V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
Pět utajených pražských vnitrobloků: Zapadlé kavárny, kde se schovat před ruchem velkoměsta
Kam si v hlavním městě zajít posedět na zahrádku, aniž by vás rušil neodmyslitelný hluk velkoměsta?...
Uherské Hradiště prodává tři domy, očekává za ně v součtu desítky milionů korun
Radnice v Uherském Hradišti nabízí k prodeji tři domy, které jsou v majetku města. Očekává za ně v...
Krajský soud opět zrušil pokutu 10,7 milionu korun od ÚOHS pro autorský svaz OSA
Krajský soud v Brně podruhé zrušil pokutu 10,7 milionu korun, kterou v roce 2020 vyměřil autorskému...
Sbohem, sdílená kola. V jiných městech přibývají, Olomouc je nechce podporovat
Zatímco v univerzitní Olomouci sdílená kola příští měsíc po šesti letech skončí, hned několik...
Předák sudetských Němců s Wintonem uctí oběti holokaustu, očekává se i protest
V Brně odpoledne začínají akce sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL). Jeho předseda...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 1144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3939x
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
Oblíbené články
- Václav Havel a zpronevěry peněz pro antikomunisty
- Podivné restituce Václava Havla
- Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku
- Polansky: Bouře (o Schwarzenbergovi a Havlovi)



















