Barroso chce oloupit mrtvolu, na niž banky pobírají důchod
Já se na to podívám z jiného úhlu:
Vezmu si na pomoc jen situaci v České republice. Zde nám finanční géniové typu B. Sobotky a Kalouska zajistili zadlužení, které brzy překročí bilión a půl korun českých. Tato částka představuje milión a půl miliónů korun a píše se takto: 1. 500. 000. 000. 000 CZK.
Kalouskova složenka tedy dnes představuje zhruba 150.000 Kč na každého občana České republiky. Ekonomicky aktivních obyvatel je cca 48 procent, každý by tedy musel uhradit přes 312 tisíc korun.
Hlavními věřiteli státu jsou Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka. Jestli si někdo myslí, že ty peníze reálně existují, tak je bloud. Vždyť dlužník nesplácí, ale dluh stále navyšuje ročně o dvanáctimístné částky. Podíl ekonomicky aktivních občanů se podle demografických vyhlídek bude snižovat. Co nezaplatíme dnes, se v budoucnu vymstí dnes netušeným způsobem.
Když je dluh malý, má problém dlužník. Když je dluh velký, má problém věřitel. Abych zase nepoukazoval na Řecko, zůstaňme doma. Když se zadlužila Sazka nad své možnosti dostát svým závazkům, způsobila docela slušné problémy bankám, zejména České spořitelně. A co je dluh Sazky proti gigantickému dluhu ČR?! Ale pozor, Sazka je na rozdíl od našeho státu mlýnkem na peníze. Tam se jednalo jen o časový nesoulad dluhů s aktuální schopností splácet. V případě ČR je schopnost splatit jistinu iluzorní!
Přesto věřitelé mohou zatím na svých pohledávkách vydělávat jako by se nechumelilo. Úroky, které prostřednictvím státu platíme, směřují k 80 miliardám korun ročně. Platíme je však pouze fiktivně tím, že si na ně dále půjčujeme a tak zvyšujeme své zadlužení. Kdy to praskne?
Teď se hraje o to, kdo tu sekyru zaplatí. Peníze byly prožrány a na poli s řepkou se neurodí. A tak centrální bankéři „tisknou“ nové jako o život. Ale otázkou stále zůstává, kdo to zaplatí. Kdyby to měly zaplatit státy, všechny by přišly na buben, a to včetně velmocí jako USA a Francie. Kdyby to měly odepsat banky, tak by všechny padly.
Je to takové perpetuum mobile, kdy všichni strkají hlavu do písku, aby neviděli, že kasírují mrtvolu. Banky na tu mrtvolu pobírají důchod formou úroků. Jejich bilance se tváří, jako by všechno bylo v pořádku. A teď Barroso chce onu mrtvolu naráz oloupit o stovky miliard. Kdo to zaplatí? No dědicové přece. Ti, co to neprožrali, protože nebyli ještě ani ekonomicky aktivní. Nebo to praskne dříve a zaplatíme to všichni? Barroso takový scénář přibližuje.
Ano, banky si žily a žijí nad poměry. Ale dnešní ekonomiky se bez nich neobejdou. Máme fandit chrobalivým bankám, nebo ještě chrobalivější EU? Řekl bych, že momentálně každý byrokratický zásah takových zprofanovaných darmožroutů, jako je Barroso, situaci jen zhorší. Teď se vede boj, kdo mrtvolu lépe oškube.
Není pochyb o tom, že to zaplatí občané. Nějaká forma dnes zadržované inflace nakonec bude nevyhnutelná. Nebo si nás koupí Čína?
Jde z toho hrůza.
Dušan Streit
Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.
Dušan Streit
Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.
Dušan Streit
Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.
Dušan Streit
Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.
Dušan Streit
Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.
Další články autora |
Válku vyřeší konec vojenské pomoci, řekl Putin Trumpovi. Probrali hokej i vztahy
Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Donald Trump v úterním telefonátu „podrobně a otevřeně“...
Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu
V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...
Neblokujte protiruské sankce, udeřil Rubio na Maďary. Ti rázem ustoupili
Americký ministr zahraničí Marco Rubio kontaktoval svůj maďarský protějšek Pétera Szijjárta, aby na...
Jak Trump mluví s Kremlem? Prezidenti si volají jinak než obyčejní smrtelníci
Premium Pokud si myslíte, že americký prezident náhle řekne „vytočte mi Putina“ nebo si ho dokonce sám...
Masivní hřib nad Ruskem. Ukrajinci zasáhli základnu strategických bombardérů
Saratovská oblast se v noci stala cílem ukrajinských dronů. Bezpilotní stroje údajně zasáhly i...
Ukrajinci nabízejí na síti zbraně z války. Černý obchod bují už teď, bude to horší
Premium Samopal MP5 Heckler & Koch MP5 za 490 dolarů. Samopal 26 za 450 dolarů, samonabíjecí puška Taurus...
Těžký test, lehké přijímačky. Velké opakování z matiky přezkouší důkladně
Premium V uplynulých pěti dílech jste si mohli matematiku díky různým druhům úloh na přijímací zkoušky...
V Srbsku může kdokoli špehovat kohokoli. Bondovská technika je k sehnání snadno
Premium V Srbsku je snadné kohokoli špehovat. Může vás jednoduše sledovat partner, kolega, šéf nebo soused...
Je fentanyl příčina, anebo záminka? Za co všechno může a nemůže Čína
Už na počátku února se americký prezident rozhodl zavést dodatečné desetiprocentní clo na veškerý...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 1144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3937x
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
Co právě poslouchám
- Deep Purple: Now What?!
- Deep Purple: Rapture of the deep
- Led Zeppelin: Celebration Day
- DIO: Intermission
- J. S, Bach: The organ, queen of instruments
- Deep Purple with Orchestra Live at Montreux 2011
- Black Sabbath: 13
Oblíbené knihy
- Dave Thompson: deep purple SMOKE ON THE WATER
- Arthur C. Clarke: DUCH z Grand Banks
- Leonard Mlodinow: Eukleidovo okno
- Robin Cook: Léčba