Koupila jsem si burkini...

Zajímají mě reakce lidí a obzvláště mě zaujalo, že nějaký druh oblečení, konkrétně plavek, budí takové kontroverze. Tak jsem si burkini koupila také.

Burkini jsou tzv. dámské muslimské plavky. Jedná se o dvoudílný komplet kalhot a trička s kapucí nebo i bez. Muslimské ženy se prostě nerady odhalují. V některých západoevropských zemích byly ženy v tomto kusu oblečení dokonce vykázány z veřejné pláže u moře.

Ano, slyšíte dobře, kvůli kusu oděvu, jako by to byly čepice, klobouk, sukně nebo svetr. V začátcích módy to dokonce bývaly i dámské plavky bikini, které pohoršovaly tehdejší veřejnost a církev.

Přijde mi to v 21. století neuvěřitelné...

Burkini, burkini, burkini.... plavky, plavky, plavky.. jsou jablkem sváru. Kvůli odlišným plavkám je lidem zakazováno chodit k moři na pláž.

Burkini nejsou kusem oděvu, který žena nosí třeba týden a pak s nimi jde do moře, kde udělá dva úkony v jednom, to znamená že se vykoupe a ještě si vypere oděv. Opravdu ne.ne

Ne, jedná se o speciální koupací oděv který si člověk obléká speciálně na plavání.

Burkini jsou obtažené okolo těla, kdo by se bál muslimských radikálů, kteří by prohnaně v plavkách ukrývali nějaký nástroj hromadného ničení - tak třeba u mých burkin by to nebylo možné. Takže tato možnost nepřipadá do úvahy.

Popravdě, burkini se mi hodí také, mám nějaké to kilo navíc a v běžných plavkách se necítím zcela ok.

Hlásím, že pocit v plavání byl skvělý, nic mě netáhlo, plavky burkini dokonale seděly. Burkini jsme měla oblečené i na cestě k nedalekému rybníku a nijak jsme se nepotila, ve vodě dokonce burkini příjemně zahřívaly, asi proto, že jsou černé a přitahují sluneční paprsky. Nebo jako vzdálené příbuzné potápěčského neoprénu.

Následně jsem si preventivně popovídala s českými ženami na břehu, aby se nebály, že jsem muslimská radikálka a že mluvím česky. Příště ještě zmíním křesťanství.

Mám takovou fantazii, že ženy v burkinách, které jsou opravdu muslimky, jsou takové rebelky také. Nechtějí se vzdát svých tradic a své kultury a chtějí vyzkoušet výdobytky euro-americké civilizace. A jejich diskriminování, je stejné, jako diskriminace Romů, kteří překonají sociální vyloučení a dostanou se na střední nebo vysoké školy - jak se traduje v romské komunitě. Běžný český člověk totiž nedovede rozpoznat osobu zneužívající sociální dávky (jsou-li tací, ale o tom jindy, jde o to, jestli je na ten úřad práce nezatlačila šikana majority) - od Romů, kteří jsou ochotni dřít mnohem více než majorita, aby dosáhli toho stejného, jako majorita, třeba maturity nebo vysoké školy.

 

A největší bonus? Ó, bohové, promiňte - cítila jsem se elegantně a hlavně: JAKO REBELKA.

 

Přeji hezký den.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stanislava Ševčíková | čtvrtek 24.8.2023 19:51 | karma článku: 11,93 | přečteno: 791x