Ekonomický imigrant praotec Čech

…tuším kolem hory Řípu mezi dvěma řekami, Ohří a Vltavou, prvá zařídil svá sídla, prvá založil obydlí a radostně na zemi postavil bůžky, jež sebou na ramenou přinesl.

Tehdy stařešina, jehož ostatní jako pána provázeli, mezi jinými takto promluvil k své družině: „Druhové, kteří jste nejednou snášeli se mnou  těžké trudy cesty po neschůdných lesích, zastavte se a obětujte svým bůžkům, jejichž zázračnou pomocí jste konečně přišli do této vlasti, kdysi osudem vám předurčené. To jest ona, to jest ona země, kterou jsem vám – jak se pamatuji – častokráte sliboval, země nikomu nepoddaná, zvěře a ptactva plná, sladkým medem a mlékem vlhnoucí, a jak sami pozorujete, podnebím k obývání příjemná."

Toliko Kosmova Kronika česká.

Toto romantické líčení migrace českého národa na naše dnešní území je samozřejmě krajně nepravděpodobné.

Slovanské obyvatelstvo přišlo na území Čech a pak Moravy z východu, během stěhování národů v průběhu 6. století. Z prvních staletích není doloženo formování v národy nebo trvalé státní útvary, lze však předpokládat vzájemné působení mezi slovanskými kmeny i  vymezování se vůči jiným etnikům.

Z genetických testů současných obyvatel Čech a Moravy vyplývá, že  přistěhovalci tvoří čtyři pětiny.

Mimochodem, slovo barbar pochází z řečtiny. Později jej převzali Římané. Římané přesvědčení o univerzalitě své civilizace vztahovali pojem „barbaři“ na všechna etnika nacházející se vně jejich kulturního okruhu. Tedy i Kelty, Slovany, prostě na nás, kteří nemáme řecko-římský původ.

1400 let je perspektivou historie Země nic, méně než mžik oka. Lidé a národy se na územích střídají jako závan vzduchu. Mezi barbarem - ekonomickým imigrantem - a  hegemonem urputně bránícím své území je rozdíl jen pár století.

Ale Příroda je mocná čarodějka. Přeje silnějším, zdatnějším a odolnějším. Bez prášků na tlak a alergie, bez mobilu, bot a zápalek by v divočině z Čechů trvale přežil málokdo.

Příroda je moudrá. Ubírá nám vody, aby nás přirozeně zregulovala. Poslala nám kůrovce, aby zlikvidoval lesy. Hmyz a ptáky jsme vybili sami přemrštěným hnojením z evropských dotací, takže brzy přijde hladomor. A až vypadnou dodávky všech léků do lékáren, přírodně se tady vyléčí jen málokdo. Bez oplodňovacích klinik se už ani nedokážeme rozmnožit. 

Takže co dělat?

„Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno. Nedělejte si tedy starost o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost vlastního trápení.“ Matouš 6:33 – 34

„Tomu, kdo tě udeří do tváře, nastav i druhou; a bude-li ti brát plášť, nech mu i košili.“ Lukáš 6:29

Toť pro všechny, kdo ve jménu křesťanských hodnot volají do zbraně. Můj názor. 

 

 

 

Autor: Valérie Špátová | čtvrtek 8.8.2019 17:32 | karma článku: 15,52 | přečteno: 699x