Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Poslední hřebíčky do rakve prezidentovy neutrality

Pokud byl stále někdo na vážkách, teď už má jasno: prezident České republiky Miloš Zeman není nejen nadstranický, ale je taktéž krajně zaujatý vůči některým předním českým politikům. A co víc, tato zaujatost se neprojevuje pouze zveřejňovanými názory prezidenta, ale především ve stylu výkonu jeho funkce.

Poslední facku těm, kteří doteď věřili, že Miloš Zeman dostojí svým předvolebním slibům a bude skutečně nestranností samou dal prezident dnes ráno. Než se mohl nebohý občan vzpamatovat z brzkého vstávání, už mu byla naservírována zpráva dne či spíš měsíce. Ve zkratce a zjednodušeně, prezident, dle zdrojů deníku Právo, odmítá jmenovat ministrem Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Na tom by zase tak nic nového nebylo. Jen si vzpomeňme jaké pozdvižení způsobila "kauza" Putna. Pokud se ovšem tehdy spekulovalo o možné pomstě a osobních důvodech pro nejmenování, tak v tomhle případě ani spekulovat nemusíme, zde je záležitost jasná. Kdo totiž svého času nepodpořil kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta? Ano, hádáte správně. Zaorálek.

Prezidentská kancelář se k problému vyjádřila s tím, že prezident nemůže tohoto člověka jmenovat z důvodu Zemanova nesouhlasu s jeho pojetím zahraniční politiky. Tedy dámy a pánové, mohli si alespoň vymyslet lepší historku. A co víc: měl s ní přijít prezident osobně a ne posílat do médií vzkaz přes své zaměstnance. Možná si však Miloš Zeman říkal, že z jeho úst by toto vyjádření znělo ještě méně věrohodně. Nebo snad chtěl ukázat, že lepší je nějaká reakce než žádná? Těžko říci, co se prvnímu muži ČR honilo hlavou. Je však jisté, že iluze o nestrannosti a neutrality českého prezidenta jsou nejspíš definitivně ty tam. 

Autor: Michal Sobecký | středa 4.12.2013 11:08 | karma článku: 24,45 | přečteno: 1112x

Další články autora

Michal Sobecký

Panika po brexitu aneb konec demokracie ve Spojeném království

Je řada zemí, kdy bych pohrdání demokratickými principy tak nějak očekával. A je také řada těch, kde bych si to dokázal snadno představit. Ani do jedné skupiny však nepatřila Velká Británie.

28.6.2016 v 16:53 | Karma: 25,36 | Přečteno: 786x | Diskuse | Politika

Michal Sobecký

Útoky v Paříži: Rozcestí, na kterém se nesmíme zastavit

V pátek a poté v následujících dnech obletěla svět zpráva o teroristických útocích v Paříži. Zemřelo při nich přes sto lidí. Jedná se o odporný čin, který bohužel není ojedinělý.

16.11.2015 v 10:09 | Karma: 16,82 | Přečteno: 388x | Diskuse | Společnost

Michal Sobecký

Švédská a německá politika: symboly bezradnosti i nadřazenosti

V souvislosti se současnou migrační krizí, která postihla velkou část Evropy, se ukázalo hned několik věcí. Jednou z nich je i křeč Švédska a Německa. Představitelé těchto zemí byli sice alespoň částečně dohnáni k prozření.

1.11.2015 v 13:27 | Karma: 41,86 | Přečteno: 2504x | Diskuse | Politika

Michal Sobecký

Současné dění ve světě ohrožuje důvěru EU i OSN

Z pomocníků je najednou cosi zbytečného i drahého. Ani z respektu toho moc nezbylo. Jak EU tak OSN čeká obtížné období.

4.9.2015 v 17:02 | Karma: 22,56 | Přečteno: 352x | Diskuse | Společnost

Michal Sobecký

Hloupost politiků jako nebezpečná rozbuška

Nejen samotná migrace a především její velikost je pro Evropu hrozbou. Podobným nebezpečím je také reakce politiků na ni.

26.8.2015 v 19:55 | Karma: 31,37 | Přečteno: 694x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí

Hrad Křivoklát, místo kde se natáčí oblíbená reality show Zrádci.
vydáno 10. července 2026

Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...

Internet se baví rekonstrukcí náměstí za půl miliardy. Lidé na Jiřáku navrhují bazén nebo prales

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
3. července 2026  10:53

Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, kterému dominuje modernistický kostel Nejsvětějšího Srdce Páně,...

Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!

Zábavní park Eden ve Vršovicích byl otevřen v roce 1922. Jeho největší budovou...
7. července 2026  19:18

Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...

Vypečené pražské semafory. Našli jsme v Praze přechod pro chodce, kde by uspěl jen Usain Bolt

Usain Bolt se pražských přechodů pro chodce bát nemusí. Zvládne za vteřinu...
5. července 2026

Spěcháte a zelený panáček ne a ne se rozsvítit. Neustálým nervózním mačkáním čudlíku se sice...

Kam za filmy pod širým nebem? Těchto 8 pražských kin nabízí promítání zcela zdarma

Kinobus
3. července 2026  9:25

Kam v Praze vyrazit za atmosférou promítání pod širým nebem a neplatit přitom vstupné? Vybrali jsme...

Policie požár ve Zlíně prověřuje jako obecné ohrožení, budova se už nedá zachránit

Satelitní snímek budovy 34 ve Zlíně zasažené ničivým požárem. (10. červenec...
10. července 2026  7:02,  aktualizováno  22:18

Rozsáhlý požár výškové budovy v někdejším baťovském továrním areálu ve Zlíně prověřuje policie pro...

Barrandov

Barrandov
vydáno 10. července 2026  20:39

Na světelné křižovatce na Barrandově došlo opět ke střetnutí tramvaje s osobním autem.

Střet osobního auta s nákladním na pět hodin omezil provoz na silnici u Ž. Brodu

ilustrační snímek
10. července 2026  18:18,  aktualizováno  18:18

Po střetu osobního auta s nákladním byl dnes zhruba pět hodin omezený provoz na silnici I/10 u...

Kralupské muzeum v budově pivovaru představuje lunety Mikoláše Alše

Kralupské muzeum v budově pivovaru představuje lunety Mikoláše Alše
10. července 2026  17:11,  aktualizováno  17:11

Muzeum v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku představuje ode dneška v budově pivovaru lunety Mikoláše...

  • Počet článků 152
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 992x
Pozorovatel politického a sportovního dění.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.