Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Totalitní zákaz nových aut se spalovacími motory schválil Evropský parlament

Až se budou v r. 2024 konat volby do Evropského parlamentu, měli by se voliči zamyslet nad tím, zda opět dají hlas těm českým europoslancům, kdo svým dnešním hlasováním těžce poškodili český průmysl a ekonomiku. 

Evropský parlament totiž dnes většinově schválil dohodu všech členských států, podle níž bude po roce 2035 fakticky nemožné vyrábět a prodávat nová auta se spalovacími motory na benzin a naftu. Dohodu musí ještě schválit Rada Evropské unie členských zemí sedmadvacítky. Znění dohody bylo z přítomných 640 poslanců přijato 340 hlasy pro, kdy 279 bylo proti a 21 se zdrželo. Evropský parlament má celkem 705 poslanců.

Pro to, aby se ve jménu fantasmagorických zelených zítřků fakticky zničil nedávno ještě prosperující automobilový průmysl v EU včetně Česka se 14 miliony dobře placenými zaměstnanci a inovativní silou, hlasovali za Českou republiku tito europoslanci: Luděk Niedermayer (TOP09), Markéta Gregorová, Marcel Kolaja a Mikuláš Peksa (všichni tři za Piráty).  
Zatímco bruselská politická elita žijící ve své luxusní sociální bublině odtržené od reality života překotně schvaluje normy zelené ideologie, na většinu ze 450 milionů obyvatel EU ve stále drtivější míře dopadají náklady nesmyslné dekarbonizační strategie Evropské komise, parlamentu a podvolených národních vlád. Počínaje neúnosnými cenami energiemi, kdy vlády dotacemi vlastně maskují skutečné náklady zelené tranzice, zvláště neúnosné pro domácnosti a podniky daleko chudších členských zemí EU ze střední a východní Evropy, až nyní po snaze vedoucí k brutálnímu omezení dostupné individuální mobility a tedy i svobody.  

Současná situace, kdy se nízké prodeje nových v ČR i v EU aut vrátily do stavu před desítkami let, dokazuje, kam naše země zavedla sázka na elektromobilitu jako podstatnou součást dekarbonizační ideologie Green Deal v EU. Ta se totiž mění v neustále zrychlovaném tempu v novou totalitu, kdy bylo fakticky neomarxistickou regulací znemožněno, aby se spotřebitel rozhodl na svobodném konkurenčním trhu podle kvality, přidané hodnoty a ceny produktu. Sice některé automobilky jako BMW pracují na možnosti pohánět své výkonné motory spalováním syntetických paliv, ale vše samozřejmě záleží na nákladech a konečné ceně pro spotřebitele.

Pokutování výrobců aut na benzín a naftu 95 eury za každý gram CO2 navíc nad stanovenou normu (pokuty tečou do bruselské pokladny) prudce zdražilo ceny konvenčních aut. Jejich výrobu automobilku řídí/limitují s ohledem na to, aby v prodejním mixu mohly prodat zjednodušeně řečeno dvě žádaná auta na naftu a benzín jen tehdy, když k tomu na trhu udají jedno čistě elektrické. Miniauto na elektriku přijde na 800 000 Kč, auto s ambicemi plnit částečné potřeby rodiny na 1,1 milionu korun a více. Připomeňme si, že v realitě Česka je dle statistiky AAA AUTO nejprodávanějším autem v zemi 10 let stará Octavia za 189 tisíc korun. S násilně prosazovanou elektromobilitou na většině trhů EU stárne vozový park s daleko více obchodovanými ojetinami. V ČR činí tento průměr již 16 let. Totalitní násilné prosazování elektromobility s cílem zlepšit životní má tak všude v Evropě přímo opačný efekt.

Jakmile si pod tíhou nákladů na energetickou krizi vlády EU, z nichž už nyní více než polovina neplní kritérium veřejného zadlužení nižšího než 50 % HDP země, už nebudou moci velkoryse dovolit dotovat prodej elektroaut, tak skončí uměle vyhnaná poptávka. Německý trh s elektroauty se v lednu propadl o 83 %, když vláda v Berlíně podstatně snížila dotace. Podobné to je v neunijním Norsku, dosavadním evropském premiantovi v prodeji elektrických aut, kde aspoň zčásti elektromobilita dávala smysl poháněná elektřinou vyráběnou ekologicky z vody. Ve většině zemí EU totiž výfuky elektroaut jsou fakticky v komínech uhelných elektráren. To když přitom ještě zcela pomineme těžce emisně zátěžovou výrobou akumulátorů pro e-auta.

Česká republika na tuto dohodu doplatí obzvláště tvrdě. Tři finální automobiloví výrobci Škoda Auto, Hyundai a Toyota totiž spolu se stovkami dodavatelů dílů a komponentů do Česka i zahraničí totiž tvořilI ještě donedávna 10 % HDP naší země, čtvrtinu exportu a dávalI práci přímo a nepřímo asi 420 000 většinou dobře placených zaměstnanců. Podstatná část těchto pracovních míst je právě v ohrožení, dle šéfa odborů Škoda Auto Jaroslava Povšíka v samotné Škodovce 12 400 zaměstnanců.
Očekávaný propad prodejů je i v Česku oficiálně zdůvodňovaný nedostatkem čipů. V pozadí je ovšem fakt, že na upřednostňované elektromobily je zapotřebí násobně více čipů než pro penalizovaná konvenční auta. Celý únor bude stát výroba aut v kolínské Toyotě, Škoda Auto z optimálního schématu 20 pracovních směn za týden přešla na jedinou ranní pracovní směnu. To vše drtivě dopadá na dodavatele, kteří musí také zastavit či omezit výrobu dílů a komponentů, které žádná automobilka nekupuje na sklad, ale chce je v režimu přímých dodávek. Dodavatelům drceným navzdory zastropování neúnosnými cenami energie se tak před očima hroutí jejich ekonomika provozu s rizikem bankrotu a dominovým efektem na celý tento nejvýznamnější resort české ekonomiky. Když velké zahraniční automobilky začnou řešit přebytek zaměstnanců kvůli nízkému odbytu, lze se oprávněně obávat, že k propouštění sáhnou ve svých závodech v zahraničí.

Jestliže v minulých dnech ministr dopravy Martin Kupka prohlásil, že chce v Bruselu revidovat pro český automobilový průmysl zničující emisní normu Euro 7, jím slibované položení vlastní hlavy na špalek znamená už předtím jeho stětí. Vždyť Euro 7 je ze stejné ideologické dílny z tažení proti autům se spalovacími motory, ale ve skutečnosti proti individuální svobodě lidí. A mimochodem Kupkův stranický šéf ODS, premiér Petr Fiala za českého předsednictví v EU ještě odsouhlasil rozšíření emisních povolenek z energetiky a těžkého průmyslu i na dopravu, takže benzín a nafta hrozí od roku 2027 zdražit o 6 korun na litr. Přitom bych ČR našla v EU spojence: proti zákazu spalovacích motorů se už jako první premiér v EU vyslovila předsedkyně italské vlády, těžce je ohroženo Slovensko s ještě větší závislostí na autoprůmyslu než ČR.    

Europoslanec Niedermayer své rozhodnutí hlasovat pro zákaz spalovacích aut zdůvodnil tím, že teď už automobilky s předstihem budou vědět, jaká pravidla platí. Tak jako lékař v podání Rudolfa Hrušínského ve filmu Vesničko má, středisková nakonec poradil místnímu hostinskému s jeho zdravotními stesky, aby se jel podívat do Pelhřimova na tamní krematorium, aby „věděl, do čeho jde“. Zatímco film režiséra Jiřího Menzela a scénáristy Zdeňka Svěráka je nestárnoucí komedie, zde jsme svědky nastupující ekonomické katastrofy, jejímiž nechtěnými aktéry budou firmy a zaměstnanci českého autoprůmyslu a celé hospodářství Česka.   

Autor: Milan Smutný | úterý 14.2.2023 20:15 | karma článku: 46,57 | přečteno: 8371x
  • Další články autora

Milan Smutný

Solárníkům platí jejich úspory ostatní, pohříchu nejvíce chudí Češi

Dva roky je veřejnost masírována kampaní instalační lobby a dotacemi státu, aby si Češi pořídili solární zdroje a ušetřili. Bohatí Češi díky dotacím spotřebu ušetří a vše jim zafinancují ostatní občanů, pohříchu i ti nejchudší.

25.5.2024 v 14:25 | Karma: 28,84 | Přečteno: 723x | Diskuse| Ekonomika

Milan Smutný

Šokují zpověď místopředsedkyně EK V. Jourové o nereálnosti tzv. Zelené dohody EU

Pět let je hlavním tématem politiky EU boj s CO₂. Jeho neutralizace do roku 2050 prý omezí klimatickou změnu. Tvrdé dekarbonizační nástroje ale srážejí ekonomiku EU na kolena. Nový Evropský parlament bude muset reagovat.

25.4.2024 v 14:07 | Karma: 35,29 | Přečteno: 1219x | Diskuse| Ekonomika

Milan Smutný

Solární lobbisté chtějí ještě větší tunel do veřejných financí než ten současný

Solární elektrárny se od 2022 díky dotačním miliardám dostaly opět na výsluní. Nyní ČEZ a další chtějí stavět opět velké FVE. Snaha solární lobby získat pro ně provozní dotace je pokusem o nový obří tunel do veřejných financí.

10.4.2024 v 23:37 | Karma: 29,34 | Přečteno: 781x | Diskuse| Ekonomika

Milan Smutný

Nesnesitelně drahá láce solárních a větrných zdrojů

Daňoví poplatníci v Německu se vztekají: v rozporu s vládní ideologií zjišťují, že zelená tranzice levnými zdroji ze slunce a větru se nejen nekoná, ale devastuje ekonomiku, soukromé i veřejné rozpočty a vede k politickému chaosu.

25.3.2024 v 11:31 | Karma: 36,49 | Přečteno: 1060x | Diskuse| Ekonomika

Milan Smutný

Za e-autem v Německu zůstávají emise CO2 emise dvakrát vyšší než ze spalovacích motorů

Klíčovým prvkem dekarbonizační ideologie EU je nadirigovaný přechod na povinnou elektromobilitu od roku 2035. Ovšem emise CO2 z čistě elektrických vozů jsou však podle německé analýzy dvakrát vyšší než u spalovacích aut.

18.3.2024 v 1:46 | Karma: 45,31 | Přečteno: 10319x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 122
  • Celková karma 35,06
  • Průměrná čtenost 2387x
Celý život jsem pracoval v komunikaci, napřed jako novinář s tematikou zahraniční politiky. Dodnes mne formuje šok z hrůz kambodžské genocidy spáchané v 70. letech Rudými Khmery. Byla naplánována jako maoistické sociální inženýrství a míněna  jako "náprava společnosti" zničením všeho, co nejsou a netvoří rolníci. Proto stoupence dnešní ideologie "zelené revoluce" s obdobnými zničujícími dopady na ekonomiku a společnost nazývám Zelenými Khmery. Přidal jsem do spolku českých vědců a expertů (realisticka.cz), protože v důsledku násilně prosazované totální elektromobility tuším existenční ohrožení dosud nejvýznamnější společnosti Škoda Auto a celého autoprůmyslu v EU. Byl jsem totiž  také 11 let mluvčím automobilky. Stabilní a cenově dostupná elektřina není komoditou, je to základní podmínka fungování naší civilizace.     

Seznam rubrik