"I ty nezbedný hochu!"

Nebo co to vlastně slávista Kúdela řekl, vytočený doběla, Kamarovi? Mě to třeba vůbec nezajímá.Fakt ne.

Včera jsem měla možnost shlédnout jen druhý poločas utkání Slavie s Glasgow Rangers. První poločas jsem sledovala jen online, protože zápas Tygrů s Hradcem byl hodně napínavý a nějak jsem nedokázala na fotbal přepnout. Ale už z diskusí jsem zaznamenala cosi o nefér zákrocích na hráče a domnělé slepotě hlavního rozhodčího.

Druhý poločas nebyl jen fotbal. Zahlédla jsem i prvky kung fu, zvláště ten mistrný kop na brankáře Ondřeje Koláře. To zatrnulo zřejmě všem na stadionu i nám, divákům u televize. Hlavní sudí se konečně rozpomenul, že nosí v kapsičce dresu i nějaké barevné karty a naprosto oprávněně a bez váhání vytáhl červenou. A první zápasník šel ze hřiště. Chlapcům skotským tekly nervy proudem a bylo to vidět v každém jejich kontaktu se sešívanými. Jakmile vycítili šanci,když na místo Ondry Koláře nastoupil benjamínek Slavie, Matyáš Vágner, snažili se rozbít slávistickou obranu všemi možnými způsoby. I těmi hodně nefér. Marně.A když ještě potvrdil postup Nicolas Stanciu parádním gólem, jejich frustrace se rozbujela naplno. Takže si neváhali zlomyslně kopnout do faulovaného, již ležícího hráče Kuchty. A v tu chvíli jeden ze Slávistů na lavičce neudržel emoce (a nervy) na uzdě a cosi Kamarovi (autorovi kopance do ležícího hráče) pošeptal. Pravděpodobně to nebylo úplně přesně to,co jsem napsala do nadpisu mého blogu. Zda to zavánělo rasismem, nebo ne, se zřejmě nedozvíme. Skotové tvrdí, že jo, Kúdela zas něco jiného.

 Ale můžeme se Kúdelovi divit, když viděl v tu chvíli rudě, že něco nevhodného vypustil? Zvlášť po všech těch prasáckých faulech Skotských Rangers? Mimochodem, dle dnešních zpráv to mělo ještě dohru, Kúdela byl napaden v tunelu stadionu. Já už vážně nic nechápu. Vlastně chápu. Black Lives Matter to dotahuje do absurdna. Málem zmrzačený gólman nevadí. To k fotbalu patří. Vyřešíme červenou a jede se dál. Kopanec do hráče, který leží na trávníku, se přejde. Možná, že mu chtěl jen špičkou boty pomoci se zvednout. Ale Kúdela si zřejmě bude muset doma za trest 100x napsat: Nenechám cloumat svým majestátem. Kdo ví, jakou dohru to ještě bude mít a hlavně pro koho!

 Bude víc škodlivá nadávka, nebo nakládačka v útrobách stadionu?

Vzpomněla jsem si na svá dětská léta. Jako jediná jsem nosila ve tříde brejle. Nadávek typu Ty brejlatá obludo. Brejlatej slepýši apod (a to jsem vybrala ty slušnější) jsem si užila dost. Ale nikdy mě nenapadlo, že poletím za učitelkou, jako Kamara za Gerardem. Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje....to bych měla okamžitě na talíři.

 Přijde mi, jakoby to poslední dobou všichni lidé tmavší pleti začali dávat bílým sežrat. Útrapy pod bičem otrokáře atd..Jedna strana nesmí ani ceknout, ale ta druhá si může kopnout. Když něco někdo blbě plácne, hned je označován za rasistu. Kam jsme to nechali dojít, je smutné. A včera se to při fotbalovém zápase odhalilo jako striptérka v nočním baru.

 Přeji Ondrovi Kolářovi,ať je brzy fit, Matyáši Vágnerovi, ať si zachytá víc takových zápasů. Slávii, ať postoupí až do finále a trenérovi Gerardovi bych chtěla vzkázat: Zklamal jste mě, pane.

 Může mu to někdo přeložit do angličtiny?

Autor: Šárka Andrlová | pátek 19.3.2021 9:18 | karma článku: 39,63 | přečteno: 1729x

Další články autora

Šárka Andrlová

Loupající se zrůda

Nejsem nijak zásadně zatížena na kabelky. Nesleduji módní trendy a obvykle si vystačím s jednou, maximálně dvěma kusy v barvě černé.

17.6.2025 v 10:23 | Karma: 19,81 | Přečteno: 760x | Diskuse | Poezie a próza

Šárka Andrlová

„A ty rolety přijdou kdy?“

„Víš, co mě někdy mrzí?“ Přitulila jsem se k jeho mužné hrudi a pokračovala: „Ale nenaštveš se, že ne!“

2.6.2025 v 9:41 | Karma: 25,10 | Přečteno: 2702x | Diskuse | Poezie a próza

Šárka Andrlová

„Už se vás, pane doktore, nebojím!“

Patřím k těm šťastlivcům, kteří mají svého dvorního zubaře. Mnohem menší procento je ale těch, kteří z návštěvy zubaře nemají strach. I mezi tuhle elitu se můžu směle řadit. Chce se mi říct: „Konečně!“

28.5.2025 v 15:34 | Karma: 18,65 | Přečteno: 575x | Diskuse | Ostatní

Šárka Andrlová

Jak křehké těsto rozhodilo mou křehkou nervovou soustavu

A začalo to, jak jinak, než dobrým úmyslem. To jsem takhle jednou ráno otevřela lednici a objevila zastrčené jablečné pyré.

9.5.2025 v 10:42 | Karma: 22,21 | Přečteno: 646x | Diskuse | Poezie a próza

Šárka Andrlová

Sběratel. Pohroma pro dům, nebo...?

Ten sbírá to a ten zas tohle... Promiňte, Matěji alias Rudolfe, že jsem si váš popěvek vypůjčila a mírně upravila. Nikdy nevím, co do toho perexu dát, aby to přitáhlo pozornost.

28.4.2025 v 11:56 | Karma: 16,75 | Přečteno: 475x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko

9. července 2025

Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...

Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů

7. července 2025  9:35

Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...

Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení

10. července 2025  14:06

Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....

Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy

13. července 2025  11:34,  aktualizováno  18:47

V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...

Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr

12. července 2025  6:02

Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...

Nevěřím téměř nikomu, řekl Trump. S Putinem ale ještě neskončil

15. července 2025  7:44,  aktualizováno  7:53

Americký prezident Donald Trump je z ruského prezidenta Vladimira Putina zklamaný, ale ještě s ním...

Kdo je tu hrdina? Výstava o Polácích, kteří sloužili v německé armádě, zažehla spor

15. července 2025  7:19

Rozruch i spory v Polsku vyvolala první výstava o Polácích a Kašubech z okolí Gdaňka, kteří byli za...

Firmy a OSVČ to mají jinak než ostatní. Dnes musí mít zaplacen poplatek za rozhlas a televizi

15. července 2025

Firmy registrované k rozhlasovému a televiznímu poplatku, které mají více než 24 zaměstnanců, musí...

Ruští záchranáři pátrají po vrtulníku Mi-8 s pěti lidmi, zmizel na Dálném východě

15. července 2025  6:37

V hornatém terénu na severovýchodě Chabarovského kraje pátrají ruští záchranáři po vrtulníku Mi-8....

  • Počet článků 140
  • Celková karma 20,50
  • Průměrná čtenost 2759x
Zasloužilá matka osmi dětí (tří vlastních a pěti vyvdaných). Průvodčí v tyrkysových "vobludách." Autorka knihy Cesta do blikajícího pekla. Druhá kniha-Tajemství domu v L. právě vyšla!

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.